#ГрошовеДерево

Грошове дерево – догляд та правильна посадка за принципами фен-шуй

#ГрошовеДерево
#КімнатніРослини
#Товстянка


Нещодавно на роботі ми обрізали і пересаджували грошове дерево. І тоді мені захотілось виростити його у себе вдома. В Інтернеті купа порад і ритуалів, як посадити товстянку таким чином, щоб вона приваблювала гроші в дім. І перше правило – правильний горщик. Він має бути обов’язково зеленого або чорного кольору. Для мене правильний горщик – це ще й горщик керамічний. Пройшовшись магазинами я вирішила горщик не купувати, а пофарбувати власноруч, бо готовий зелений значно дорожчий, від звичайного коричневого.

Майстер клас ось тут
http://betaproject.net/rukodillya/wall-i9447.ht...

Від «робочого» дерева я забрала дві гілочки, одна з них, була роздвоєна. Спочатку вирішила посадити дві гілочки в один горщик, але потім передумала, бо вони були неоднакові по висоті.
Маленькі відросточки стояли в воді близько місяця, поки не пустили корінці.
Земля для товстянки підійде універсальна, на дно горщика необхідно покласти спеціальні камінці.
І наступне правило правильної посадки – в горщик мають бути покладені вісім монет гербом вверх, сума яких має бути обов’язково парною.
На саму рослинку рекомендують пов’язати червону стрічку. Стрічки в мене не було, тож вирішила що це правило може трішки почекати.
Щоб сформувати гарну крону деревце необхідно обрізати. Звичайно обрізають товстянку, коли вона досягає в висоту 10 сантиметрів. Обривають два верхні листочки. Якщо на їх місці рослина знову викинула тільки два листочка – їх обривають знову до тих пір, поки листочків не буде чотири.
Поливати деревце необхідно два рази на тиждень влітку і два рази на місяць взимку. Недолити води – краще, ніж перелити.

Сподіваюсь, що гроші мене засиплють в самий найближчий час -)))
Грошове дерево або крассула овальна (crassula ovata)

#КімнатніРослини
#ГрошовеДерево

А ще цю квіточку називають товстянка. Рослина має товсті майже круглі листочки, що нагадують монети. Ця рослина масово стала зявлятись в оселях після того, як до нас в країну прийшла мода на філософію фен-шуй. Особисто мені завжди хотілось мати цю рослину у себе на підвіконні. Але, як я вже писала, моя квартира дуже темна, то ж милуюсь деревцем на роботі.
Як на мене найважче у вирощуванні грошового дерева – правильно сформувати його стовбур. Щоб знизу він задеревенів, а вгорі гарно кущився. Дереву, що на фото вже більше 15 років. Обрізали і общипували його різні мешканці кабінету. В результаті вийшло дуже гарне деревце. В різних статтях пишуть, що товстянка росте досить швидко. Але я такого не спостерігала. Рослини, що живуть у моїх знайомих завжди росли дуже-дуже повільно. А ще ця рослина може цвісти. В моєму кабінеті для грошового дерева створені майже ідеальні умови. На підвіконні завжди є достатньо світла, та немає прямих сонячних променів. Поливаємо ми квіти суворо «за фен-шуєм». Температура оптимальна (зараз надворі спека, а я сиджу в светрі і взута в закриті туфлі). Добрива вносимо регулярно. А дерево не цвіте. Мабуть не бути моєму підприємству з грошима і сидітимемо ми без премії до власної пенсії.

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).