#Україна

За Україну!
Сьогодні - 24 серпня - День Незалежності нашої Батьківщини

Хоч я не поет,
Але в цей, доленосний для країни день,
Слова самі складаються у вірші:

Дай Боже, милий,
Щоб посміхнулася нам доля,
Щоб ніколи не вмерла в Україні воля.

Щоб згинули всі наші вороженьки,
Як та роса на сонці,

Щоб ми, вільно і щасливо,
Запанували у своїй сторонці!

Вічна пам'ять, вічна шана героям
Поклавшим душу й тіло на алтар свободи,
За соборну унітарну квітучу Україну.

Ви назавжди в наших серцях,
Герої - не вмирають!

Слава Україні! Героям Слава!

#Україна #ДеньНезалежності #СлаваУкраїні #Героямслава
Чи мрієте ви про життя за кордоном? Чому?

Багато людей хочуть злиняти зі своєї країни. Не лише українці. Це вже якась манія починається, нібито за кордоном все є, ціни доступні, рівень життя кращий і т.п. Зрозуміло, що «Краще там, де нас нема» і «Не місце красить людину, а людина місце». Але все ж таки. Чи проміняли б батьківщину на пошуки кращого #життяЗаКордоном? Особисто я побачила деякі країни, короткий час в них жила, вражень багато. Я затрудняюся відповісти, де хотіла б жити, якби була можливість обирати… Що для вас краще: #Україна чи якась зарубіжна #країна (яка саме)? І чому?
Українське графіті

Минулого літа по усій Україні почали з’являтися патріотичні графіті. Не оминуло це і моє місто. Громадські активісти організували збір коштів на придбання фарби та усіх необхідних інструментів, а місцеві художники розробили проект та намалювали справжню картину на стіні, що підпирає невеличкий парк у центрі. Це стало подарунком місту до Дня Незалежності.

По словам однієї з художниць, Тетяни Кріпак, там зображена єдина ідея – за світле майбутнє. Однак кожен може побачити щось своє.

До картини у містян неоднозначне ставлення – частині подобається, і вони вдячні за проведену роботу, певний відсоток людей не розуміє навіщо малювати війну, бо її і так вистачає, а дехто навіть агресивно проявляє свою відразу (у ніч після відкриття графіті закидали пляшечками з зеленкою, і художникам довелося його відновлювати).

#УкраїнськеГрафіті #ГрафітіФото #ГрафітіУкраїна #ВуличнеГрафіті
Деньги або гроші?

#Гроші #Тенге #Деньги #Росія #Україна

Нещодавно, абсолютно випадково зацікавився походженням слова "деньги". Виявляється слово "деньги" походить від казахського слова "тенге". А тенге в свою чергу - це срібна монета з часів Золотої Орди. Походження тюркського слова "тенге" йде корінням у Персію. У Казахстані і зараз офіційна національна валюта - це тенге, а в Туркменії, тенге - це розмінна монета. Тобто, саме поняття "гроші" прийшло в Росію зі східної цивілізації.
Само собою напрошується питання, а чому власне по-українськи "гроші" це "гроші"? Чому, наприклад не "деньгі"? Як з'ясувалося, українське слово "гроші" походить від польського слова "grosz", німецького "grosсhen", латинського "grossus". Тобто, поняття прийшло в українську мову з західної цивілізації. "Гроші" і в сучасний час ходили розмінною монетою в Австрії аж до введення Євро.
В Україні люди вживають обидва слова приблизно однаково. Це показує, на мій погляд, що українське суспільство - це такий собі західно-східний "коктейль". Виходить, ми живемо на "кордоні", "краю", "стику" двох, багато в чому протилежних один одному цивілізацій. На стику Заходу та Сходу... Може тому й назва України - Україна?
Початок весни – магічна пора. В цей період відчуваються пробудження, радість, бадьорість, стрімкий прилив свіжої енергії. В душі постають надія і сподівання, що дрімали взимку. Хочеться, щоб з приходом теплих днів, так само тепло стало в серцях українців, щоб незгоди опинилися позаду, а наша чудова країна почала розквітати, як запашний яблуневий цвіт у травні. Нехай живе чудова, різнобарвна #Україна, нехай на її землю, нарешті, прийде справжня #весна.
#Відпочинок
#Україна
#подорож
#Харків
Сьогодні хочу розповісти про диво - #ЕкопаркФельдмана (м. #Харків, район П'ятихаток). Зоопарк знаходиться в лісі, і специфічного запаху зоопарку там немає. Тварин дуже багато, різні, доглянуті і ситі. Їх можна навіть погодувати, перед клітками з тваринами є спеціально заготовлені паперові пакети з овочами і сушеними фруктами. Дуже багато розваг для дітей в парку (батути, гірки, клоуни, мильні бульбашки і навіть частування солодкою ватою) і всі вони безкоштовні!
#Мова
#Україна
#Суспільство
Ще рік назад я не придавала значення тому, якою мовою мені розмовляти. Більшу половину свого життя думала і говорила російською. Нічого поганого в тому не вбачала. Тим більше, що у нас в місті прийнято говорити саме російською. Коли одного разу почула від знайомого про те, що не завадило б сина навчати рідній мові, відмахнулась і сказала, що він і так її буде знати.

Але ж не так сталося, як гадалося... Після минулорічних подій, які відбувалися в Криму, я змінила свою думку. Особливо, коли почула , що наші "сусіди" використовують російськомовне населення в Україні, як щит, пояснюючи свою агресію благими намірами врятувати його. Отже, я вирішила, що чим менше буде російськомовних людей в Україні, тим безпечніше буде жити. В крайньому випадку, причина "порятунку" (не відомо від кого) має відпасти сама собою.

Вже скоро рік, як я говорю українською. Спочатку було важко формулювати думки та спілкуватися. Постійно доводилось бути перекладачем у самої себе. Але зараз вже майже ніяких труднощів не відчуваю. Ось сину значно важче. Бо, якщо я якийсь час в дитинстві, коли жила у бабусі, розмовляла українською, то він все своє життя говорив російською. Зараз старається говорити рідною мовою, але виходить не завжди.

Аналізуючи чому прийнято розмовляти російською в багатьох куточках України, я дійшла висновку, що проблема рідної мови давно існує в нашій країні. Це повелось ще з часів СРСР, а то й раніше. Неодноразово чула, що українська - це "теляча" мова, мова другосортних людей. І ось ми на підсвідомому рівні, щоб піднятися на сходинку вище, стали розмовляти мовою "елітного" народу, яка пропагандувалась в нашій країні багато десятків років. А чи замислювались ви, чому є так звані "мертві мови"? Саме тому, що не мають живих носіїв. Отже, ми самі хоронимо свою мову, яка є нашим ідинтифікатором у світі. Ми ЄДИНІ і ми УКРАЇНЦІ. Втратити мову - це те ж саме, що втратити самого себе. Якою мовою спілкуватись, вирішувати має кожен самостійно, а я свій вибір вже зробила.

PS. Не хотілось би, щоб цей запис сприймали, як пропаганду. Я просто висловила свою думку, а висновки має робити кожен сам собі.
#калина
#символи
#Україна

Здавна одним з головних символів нашої країни вважається калинова гілка. На жаль, у наш час про це згадують рідко, проте цей символ постійно зустрічається в рослинних орнаментах вишивки жителів придніпров'я, в народній творчості, наприклад, у піснях і думах, до того ж, у давні часи з калиною було пов'язано безлі легенд.
За однією із них, кущ калини виріс на місці, де пролилася кров козака, за іншою - там, де розсипалося червоне намисто згвалтованої дівчини, за ще однією - сама дівчина перетворилася на калину, чекаючи з військового походу свого коханого. Кожна з цих історій вкрита завісою таємничості і обов'язково чіпляє за саму душу.
А у мене у дворі також росте калина. Щоправда, кров свою заради цього ніхто не проливав - то батько якось посадив кущ на радісь пташкам, що залишаються зимувати, а не летять у вирій;)
#Відпочинок
#Подорож
#Україна

Влітку ми їздили у гості до моєї подруги, яка живе в Полтавській області, в місті Комсомольську. Вона запросила нас на відпочинок у вихідні. Я навіть не думала, що в цьому місті така краса. Там чудова природа, місто дуже зелене та привітне, там якось легко дихається. Я відразу звернула увагу на благоустрій у місті: прекрасний міський парк, обладнаний гойдалками, гірками для дітей, фонтанами, лавочками, через центр міста протікає річка, в якій плавають білі та чорні #лебеді, через річку перекинутий сучасний металевий міст, який веде до нової церкви. Усюди квіти. А ще майже на кожному кроці зустрічаються незвичайні металеві тематичні статуї. Подивіться, на фотографіях вони теж є. За містом розкинувся шикарний піщаний #пляж - я стільки піску ніколи ще не бачила. Ми добре відпочили у моєї подруги в Комсомольську: купалися, грали з дітлахами, ловили рибу, смажили шашлики, гуляли по парку цілий день та годували з рук лебедів. Це був чудовий відпочинок, який завжди приємно згадувати.
#Транспорт у Києві
#Подорож
#Туризм
#Україна
Сьогодні мені знову захотілося показати Вам свої фотографії, зроблені в місті Києві. Цього разу тема стосується транспорту та всього того, що із ним пов'язано. Ви зможете побачити фотографії станцій метрополітену, #схеми гілок та станцій метро. Дуже цікаво, що станції #метро в Києві є як підземні, так і наземні - це для мене було незвично. Тому я сфотографувала #поїзд на двох наземних станціях, щоб всі могли уявити собі як це відбувається у Києві. Також можна побачити зупинку маршрутного таксі, яка обладнана спеціальним електронним #табло, що, найімовірніше, неможливо побачити в інших містах. Зверніть увагу на яскравий двоповерховий автобус, що я побачила у центрі міста - це теж привернуло мою увагу.
#Туризм
#подорожі
#Харківщина
#Україна
В холодні зимові дні завжди хочеться тепла і сонця, а саме літа. Чесно кажучи, вже зима набридла, досхочу накаталися на санчатах, на лижах, награлись в сніжки. Хочу #літа! Ми кожне літо з дітьми проводимо в селі, у моєї мами, щоб діти відпочили від міської метушні і підняти їм імунітет. Вони обожнюють вранці з сонечком прокинутися і побігати босоніж по росі, збігати до річки з купатися, попоїсти свіжих фруктів і овочів з огороду, поганяти кіз, курей і собак. На фото річка Оскіл.
#Подорож. Вересень 2014р
#Україна
#Київ
#Туризм
Я побачила у відповідях до моїх записів з фотографіями деякі коментарі, які підтверджують, що не всі хто хотів би подорожувати можуть влаштувати собі невелику подорож до столиці України, тому я продовжу знайомити вас з фотографіями #міста Києва, щоб усі могли подивитися на це #місто хоча б на #фото. Цього разу я хочу показати вам #фрагменти вулиць зі звичайними цивільними будівлями, магазинами, торговими центрами, банками а також кілька нових багатоповерхових сучасних будинків, які можуть здатися Вам цікавими.
#Подорож
#Україна
#Київ
У вересні минулого року я побувала в Києві. До цього останній раз була там у дитинстві, коли заїжджали проїздом до наших далеких родичів. #Місто мені сподобалося, хоча не вдалося за короткий час подивитися все те, що хотілося, але я дуже сподіваюся, що в майбутньому вдасться це зробити, якщо буде мир в Україні. Гуляючи по Києву, думала про те, який #подарунок звідти привезти рідним. У центрі міста випадково натрапила на #магазин «Рошен» та зрозуміла, що хочу привезти додому з Києва #солодке - справжній «Київський #торт». Хоча, скажу Вам, ціни на торти "кусаються". Магазинчик виявився дуже затишним та милим, всередині нього ціла лялькова вистава з артистами естради - рухомими ляльками та веселим музичним оформленням. На фотографіях можна це все побачити. Дуже чудово придумано! А ще на вулицях міста продають #сувеніри, зроблені своїми руками. Це маленькі зшиті подушечки та іграшки.
#Подорож
#туризм
#Україна
Хочу Вас познайомити з природною перлиною міста #КривийРіг. В Кривий Ріг ми їздимо частенько, так як там проживають батьки мого чоловіка. Кожен раз приїжджаючи в це місто, у мене складалось враження, що тут зовсім нічого цікавого не має: дерева маленькі, ріденькі, річок не видно, земля від руди червоного кольору. Але все ж таки серед всього цього знайшовся куточок природної краси, наповнений різноманітністю живої природи - Карачуни.
#подорожі
#туризм
#Україна
Ще до війни на #Донбасі, ми з сім’єю кожен рік їздили в Свято-УспенськуСвятогірськуЛавру. Це дивовижний природний і духовний куточок, який розташований на півночі Донецької області.
В даний час Свято-Успенська #Святогірська Лавра налічує понад 130 насельників. В обителі є більше десяти храмів і каплиць, серед яких особливе місце займають собор Успіня Пресвятої Богородиці, храм Покрови Пресвятої Богородиці, храм преподобних Антонія і Феодосія Печерських, храм святителя Миколая Чудотворця на крейдяній скелі, печерний храм Святого Олексія, храм ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», дерев'яні храми Всіх Святих.
#Україна
#Подорож

#Київ. Наша столиця. Неможливо було навіть уявити, що це місто охопить така ситуація, де панує #жах. І, як виявилося, Київ - це був тільки початок. Люди нашої країни живуть сьогодні, але не уявляють, що чекає їх завтра, вони не можуть знати, чи можна відпускати дітей у дитячий садок, школу або погуляти на вулицю з друзями. Ми не відчуваємо себе захищеними. Дивишся - місто ніби все таке ж, люди так само поспішають на роботу, по своїх справах, але в очах у них - #тривога та #неспокій. Ці міські фотографії легко передають настрій, думки і почуття людей, які бояться за своє майбутнє.
Російській окупації - НІ! Ще не вмерла в Україні ні слава, ні воля!

За сучасної доби маніпулювати жупелом #атомної #війни - справа невдячна, як і створювати #параллельную #реальність. #Україна - #суверенна #незалежна #соборна #унітарна #держава, отже, її громадяни мають право самі обирати вектор розвитку, з ким дружити і куди йти.

Сьогодні для України головна #небезпека йде з Росії, яка не визнає кордону і експортує через нього в Україну війну. Від бойових дій, розв'язаних незаконими військовими формуваннфми на території України, одиноково гинуть і страждають всі громадяни, не залежно від того, якою мовою вони говорять і які пісні співають.

В українців немає іншої землі, крім держави Україна і тому її захист є священний обов'язок для кожного громадянина. Україна НІКОЛИ не буде частиною міфічного руцького світу. Україна зробила свій цивілізаційний вибір і ніколи знов не одягне хомут на свою шию, не встане в расейске стійло слухняним васалом, не буде наймичкої у неоімперії під назвою РФ.

Чому #Росія застосовує подвійні стандарти? Адже, якщо хтось навіть в Криму, не кажучи вже про Калмикію, Якутію або Чечню, наважеться навіть заїкнутися про небажання бути у складі РФ, то він буде вважатия державним злочинцем і буде навдовго кинутий за грати. То, чому ж заяви сепаратистів з міфічних #ЛНР-ДНР про те, що вони хочуть приєднання до РФ, але при цьому вимагають від Києва утримувати їх за рахунок українського бюджету, не визнаючи над собою української юрісдікціі, є "доброю справою" і через російський кордон йде до них безперервний потік важких озброєнь, боєприпасів і живої сили?

Те, що відбувається зараз на південному сході України - це банальна колоніальна війна. У Києві НЕ було ніякого державного перевороту! Від президента народ, як джерело влади в країні, зажадав відповіді за непідписану у Вільнюсі договор про асоціацію з ЄС. У відповідь президент банально втік у невідомому напрямку. Вищий законодавчий орган країни - #Верховна #Рада - залишилася, #Кабмін - теж і т.д. Так, який же це держпереворот? І чому пан #Янукович не побіг до жителів #Донбасу, які в своїй більшості проголосували за нього на виборах, а їхні інтереси приїхав "захищати" громадянин Росії #Гиркин-Стрєлков?

Це все відбувається, як у казці про голого короля: всі все бачать, все розуміють, але ... проти лому - нема прийому і шантаж великою війною із застосуванням "ненавмисно" атомної зброї доводить, що для того щоб Україна зберегла свою незалежність і суверенітет вона повинна вміти себе захистити не тільки дипломатичним шляхом, але і мати можливість дати будь-якому агресору #гідну #збройну #відсіч.
#Подорож
#Туризм
#Україна
#Київ
Я сьогодні подивилася фотографії Києва в записах на стіні у Dunkelheit та вирішила свої фото теж викласти. Восени минулого року мені вдалося поїхати до Києва зі своєю приятелькою. Це був короткий #візит до столиці, тому довелося зупинитися в готелі "Турист" і швиденько оглянути визначні пам'ятки міста, але цікаві фотографії я встигла зробити та із задоволенням поділюся ними з вами. Особливо я люблю фотографувати різні #будівлі, архітектуру, озеленення, тому всі мої фотографії переважно на цю тему, хоча є й інші різноманітні напрямки моїх інтересів.
#Вінниця
#Україна
#подорожі
#білочка

Усім доброго вечора! Сьогодні поділюся з вами враженнями від відвідуваня садиби-музею відомого хірурга Пирогова у Вінниці.
У росквіті життя і кар'єри доктор Пирогов усамітнився у своїй садибі Вишня неподалік Вінниці (зараз це вже частина міста), заснував там бескоштовну лікарню і покидав садибу буквально пару разів. Там, до речі, зберігається і його забальзамоване тіло.
Сам музей у наш час складається з будинку, де жив хірург (фото 2, 3), аптеки з інтер'єрами приймальні та операційної (фото 4 - воскові фігури лікаря, його помічника і пацієнта), церкви-некрополя, де знаходиться саркофаг з тілом лікаря, а також парку, де збереглися дерева, посаджені самим Пироговим.
Варто сказати, що площа садиби доволі велика Крім історичної цінності, вона має і естетичне значення, помітним є посилений догляд за рослинами, за самим будинком (ще б пак, національний музей же!). Я навіть побачила сфотографувала милу білочку, що гуляла садочком знаменитого хіруга, милуйтеся красунею (фото 5)
:)

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).