#ендорфіни

Як впливають ендорфіни на наш організм? Що провокує викид ендорфінів?
#Психологія

Депресія часто вас відвідує? Пригнічений настрій, апатія, «руки опускаються»…. Вам це відомо? А все чому? Таке трапляється, коли людина не може задовольнити свої потреби. Ейфорію всі люблять? А знаєте, як дійти до стану блаженства? В цьому допоможе «гормон щастя» - ендорфін. Мислити треба позитивно! Якщо з’являються негативні думки, треба їх різко змінювати на позитивні. #ВикидЕндорфінів у кров може спровокувати вживання певних продуктів/спецій, серед яких шоколад, банани, картопля, буряк, авокадо, червона смородина, молоко, гірчиця, кинза, чабрець, паприка, перець чілі. Ультрафіолет у розумній кількості, сміх від душі у величезному обсязі, сльозлива музика, позитивні переживання, тривале заняття спортом – це все піднімає рівень ендорфінів. Найпотужніший спосіб - це секс. Всі ці задоволення свідчать про те, що #ендорфіни виробляються, тобто ми відчуваємо себе якоюсь мірою щасливими. А від чого ви відчуваєте радість та щастя? Що для вас є тим самим ендорфіном?
Гормони щастя - чи дійсно вони роблять нас щасливими?

Як відомо, існує дві основні речовини, котрі впливають на наш #настрій, зазвичай ми називаємо їх просто #ГормониЩастя, а якщо бути точнішим, то це #серотонін та #ендорфіни.
Серотонін має здатність знімати напругу, покращувати сон та апетит і підвищувати настрій. Міститься він у чорному гіркому шоколаді, бананах, фініках, інжирі та деяких видах горіхів (кеш'ю, фундук, кедрові горіхи). Та прямої пропорційності між кількістю спожитих продуктів, багатих серотоніном та рівнем нашого настрою немає, оскільки даний гормон вивільняється із них не так легко.
Ендорфіни ж є біологічно активними сполуками, які виробляються клітинами мозку і нервової системи. Вони забезпечують відчуття легкості, радості та бадьорості. Перші спроби вчених у створенні штучних аналогів ендорфінів не були успішними, так як отримані речовини викликали дуже швидке привикання до них, тобто мали таку ж дію як у багатьох наркотиків.
Підняти нам настій та послужити реальним #антидепресант/ом можуть також:
1. Заняття спортом (збільшує концентрацію "гормонів щастя" у крові в декілька разів);
2. Секс (ще здавна його вважали взагалі універсальними ліками);
3. Вагітність (вироблення ендорфінів у величезній кількості триває аж до самих пологів);
4. Сміх (різко збільшується кількість тих же ендорфінів);
5. Холод, ультрафіолет, успіх, позитивні емоції та ін.

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).