#квітки

Як та коли цвіте трава золотарник.
Рослина золотарник або як її ще називають золота різка відноситься до #сімейства #Айстрові. Ця багаторічна трав'яниста #рослина має не тільки приємний аромат та яскравий золотистий колір, вона ще є лікарською, прекрасним медоносом.
#Стебло у золотарника прямостояче, #суцвіття може бути волотистим або гроновидним. #Цвіте рослина з кінця липня і до жовтня. Яскраві, привабливі не тільки для людей, а й для комах #квітки містять цілющий нектар.
#Золотарник - рослина життєстійка (морозостійка й посухостійка) не вимоглива до грунту й вологи, любить сонячні місця, але проростає також у півтіні.
Розмножується діленням кореневищ та насінням.
Садівники прикрашають за допомогою цієї рослини малопримітні куточки саду, висаджують групами на тлі дерев, вздовж парканів.
Канни (фото).
#Канни - це вихідці з Америки - багаторічні трав'янисті невибагливі #рослини сімейства #Каннові (Cannaceae).
Їх батьківщиною є Америка, тому вони дуже поширені в Південній Америці, Індії. Лише в XVI столітті канни з'явилися у Європі. В роду Каннові близько 50 різних видів. Більшість з них теплолюбні та зимівлю не переносять, хоча цвітуть у наших краях до самих заморозків.
Всі канни можна розподілити на три #групи, які розрізняються за термінами цвітіння, висотою та декоративністю. Це дрібноквіткові канни, орхідеєвидні та канни Крозе. У всіх видів канн #квітки відрізняються від інших рослин різко вираженою #асиметричністю. Цвітуть вони з червня аж до заморозків. Квітки можуть бути червоного, оранжевого або жовтого #кольору, а також їх варіацій та поєднань, рідше можна побачити канни білого кольору.
Розмножують канни насінням або кореневищами.
Енотера (фото).
#Енотера - це однорічна, дворічна або багаторічна #рослина, що відноситься до сімейства #Кіпрейних ( Onagraceae ).
Ця рослина все літо цвіте аж до вересня. А цікава вона тим, що розкриває свої #квітки пізно ввечері після заходу сонця, й також вночі, саме тому її у народі називають "королева ночі", чи "нічна свічка", або "Лунник".
Квітки у енотери чашоподібної форми, частіше жовті, достатньо великі, приблизно 7 см в діаметрі.
Зустрічаються також квітки білого, рожевого та червоно-цегляного #кольору.
Якщо ви посадите енотеру десь у тіні дерев або чагарників, то розкрити свої квітки вона зможе навіть вдень, а крім того, порадує вас чудовим #ароматом.
Ця рослина не вибаглива, відмінно переносить посуху, добре #зимує, не вимоглива до грунту. Лише застій води на ділянці, де вона росте, може їй зашкодити. Розмножується ця рослина найдрібнішим насінням та діленням куща.
Антирринум (левиний зів).
Відомо більш ніж 300 видів рослини #антирринум, яке в нашій культурі ще називають левиний зів.
Відноситься левиний зів до #сімейства #норичникові.
Це трав'яниста #рослина, яку вирощують в наших широтах як #однорічник. Ця квітка витримує заморозки до 4 градусів за Цельсієм. Але в інших країнах, де немає суворих зим, антирринум може бути й #багаторічною рослиною.
За формою його #квітки нагадують левову пащу. Причому майже всі ми в дитинстві, граючись, натискали на певні частини квітки і лев, на наш подив, "відкривав пащу". Ви ж гралися?
Портулак фото.
Сьогодні я хочу показати фотографії представника #сімейства #Портулакові (Portulacaceae). Це #портулак садовий.
У наших широтах з метою озеленення портулак використовується в основному як однорічна #рослина, хоча він може бути й багаторічною рослиною.
Декоративний портулак можна побачити в квітниках, на #клумбах, їм декорують підпірні стінки, прикрашають вуличні вази та ящики на балконах. Крім того, портулак застосовується при влаштуванні рокаріїв, а також в якості газону на переважно сухому ґрунті. Цю рослину можна посадити як у горщик, так і в підвісний кошик - усюди портулак виглядає чудово.
Проте не варто плутати портулак садовий, що має м'ясисте циліндричне #листя з портулаком, який росте на городах та має м'ясисте довгасто-лопатчате листя і є бур'яном.
#Стебла у портулака садового червонуватого кольору, прямостоячі або вилягаючі, стеляться по землі.
#Квітки у рослини поодинокі - найчастіше яскраві (білі, жовті, червоні, рожеві, лілові).
Розмножується портулак насінням та живцями.
Весняний ботанічній сад.
Зовсім несподівано наша звичайна ранньотравнева прогулянка на майданчик перетворилася на поїздку в дитячий ботанічний сад нашого рідного Запоріжжя. Ось так - маму клемануло, і ми з синулыком замість качельок вирушили на маршрутку.
Туди ми потрапили вперше, я - в свої 36, а він в свої 3 з половиною. )
Майже встигли застати повне квіткове розмаїття весни. Залипли там на 3 години, а ще б стільки ж пробули! Нам пощастило просковзнути на їхню "веранду", де квіти вирощують задля насіння та розсади, і вони ростуть великими клаптями. На фото ця квітуча множина виглядає особливо чудово!
Окрему увагу привертали #тюльпани: із незвичайними бахромистими пелюстками, з гострячковими, рідіксного бузкового кольору.
Найбільший кайф мені було побачити справжню плантацію каллів . Обожнюю ці #квітки завдяки мамі - це вона постійно ними захоплювалась, тож і я підписалась до неї! )
Звичайно, не могла я не подивуватися декільком лимонищам розміром з півлітрову банку, що виросли на величезному дереві.
#Магноліі, дикі орхідеї, анютині глазки радували ніжними та картатими кольорами. Оранжерея з кактусами мала декілька квітнучих екземплярчиків та ще більше - гігантських рослин. Зимовий сад стандартний, привернули увагу лише #рибки, що плавали в водоймі непрацюючого фонтанчика. Добрий дядечко навіть дав сину жменьку корма, щоб їх погодувати - і то було фантастичне інтерактивне шоу для нього. Згадував з захватом цей момент! )
А ще дуже нас потішила місцева "зірка" - #мавпа на ім'я Чіп. Йому взимку виповнилось аж 15 років! Чудна та потішна тваринка! Сиділа собі на прив'язі далеко-далеко від нас і не підходила зовсім, як ми її не гукали. А потім син попросив попити сік з пакетика з соломинкою. Почувши шелест захисної плівочки на соломинці, Чіп миттєво пожвавів, підбіг до нас. А наглядачка каже - він у нас дуже любить сік пити через соломинку. Аристократ. Я обалділа - як це - через соломинку? Сину запропонувала поділиться з мавпою соком, і той зробив лише ковточок, і весь пакетик віддав Чіпові. Видно, сину теж було цікаво подивитись на цей "цирк". )
Ну що ж, мавпа так смачно смоктала цей сік - умора! А от допетрати, як розмістити соломинку, щоб допити повністю - кеби вже не вистачило. Тож він розгриз пакетик і виливав собі сік в рота через отвір. По вустам текло, щось в рот таки попало, але калюжу соку таку собі все ж налив, бо повз рота лилось чимало. Син був у захваті, я теж з цього чуда поусміхалась! )
Загалом я вирішила, що навесні обов'язково треба приходити туди, щоб насолодитися цим шикарним концентратом квіткової краси, відпочити душею, потішити очі.
Вважаю, що в ботанічні сади (так само, як і в музеї та подібні заклади) треба перший раз іти наобум - просто гав половити, полазити-побродити та позиркати самим по собі на все, що заманеться. А потім обов'язково треба хоч раз пройтися там з екскурсоводом: нехай розповість про цінність, рідкісність рослинок, історії їх отримання, хитрощі вирощування, історично-географічні "домівки" та інше. Так буде набагато пізнавальніше та інтелектуальніше.
А загалом - чудово, що є ботанічні сади і чудово, що один з них - в нашому місті, і найчудовіше - що є бажання та можливість подивитися на всю ту красу!
Значення імені Лілія

Звичайно, що жіноче ім’я #Лілія походить від гарної декоративної #квітки з такою же назвою. Існують різні #рослини з назвою «лілія»: водяна лілія, жовта лілія, лілійник. Вони всі різні, але однаково прекрасні й ніжні. Тому і ім’я несе в собі таку ж ніжність і шик.
Кажуть, що у перекладі з латині Лілія - це «біла квітка.» Ім'я розповсюджено в різних країнах у різних інтерпретаціях. Лілію можна також називати: Ліля, Ліліана, Лія, Ліліан, Лілі.
Ніжна та тендітна, зовнішньо спокійна та розважлива. Але не обманюйте себе, бо саме Лілії – вперті й тиранічні. Такі жінки маніпулюють своєю уявною слабкістю і безпорадністю. Має не стійкий настрій, який змінюється без усілякої причини. Важко пристосуватися до характеру такої капризної жінки, але і це можливо.
Важко повірити, що такі характеристики імені Лілії мають щось спільне з такими гарними квітками, якими прикрашають не тільки сади, а й банкети і весільні букети.
Фото домашніх квітів.
#КімнатніРослини
На першій та передостанній фотографіях Ви можете побачити квітуче й закінчивше своє цвітіння #каланхое. Це декоративний вид каланхое (не плутайте з каланхое лікувальним). На другій фотографії квітуча #гастерія. Це #суккулент сімейства асфоделових. У гастерії язиковидне листя, яке зібране в розетку. Цвітіння я побачила у цього малого вперше і була дуже здивована таким незвично довгим квітконесом. Квітконес довжиною від 25 см, а самі #квітки зібрані в гроновидні #суцвіття. Гастерія мене дуже порадувала своїм цвітінням, її квітки яскраві, спочатку зеленувато-жовті, а пізніше оранжево-червоні. На 3,4,6,8 фотографіях - #сенполія (фіалка). Цвітуть фіалки майже постійно. У деяких екземплярів квітів багато, а у деяких лише по 1-2 квітки одночасно. На 7 фотографії Ви бачите маранту, листя якої розфарбовані в яскраві кольори: лист світло-зелений з плямами темно-зеленого кольору і червоно-коричневими прожилками. #Маранта любить пухкий вологий грунт та часте обприскування. На останній фотографії Ви бачите #фікус. Він росте біля вікна і дуже не любить якщо ми його переставляємо на інше місце -відразу ж починає скидати #листя і чахнути. А біля вікна йому дуже сподобалося.
Кімнатні квіти фіалки.
#КімнатніКвіти
Кімнатні #фіалки ще називаються #сенполії. В нашому домі було багато різних сенполій: з овальним, округлим та подовженим листям, які по краях могли бути з рівним або хвилястим краєм. Самі #квітки теж мали різні #листочки (#махрові і не махрові, з рівними краями або торочкуваті), були різного #кольору. Зараз у нас залишилися в основному тільки #бузкові, #рожеві та #фіолетові сенполії, а решта не прижилися чомусь.
У догляді фіалка не надто вимоглива, але любить кислий грунт та полив через піддон або блюдечко. Грунт для цих рослин ми набираємо зазвичай в лісі, недалеко від будинку. Пересаджуємо фіалки навесні, щорічно. При посадці на дно горщика укладаємо дрібний керамзит та мох. Розмножуємо фіалки листовими #живцями.
Рослини харківщини вітають Вас з весною!
#Квіти
#Весна
#Природа
Вчора була у батьків на дачі. Вся #рослинність нарешті перетворилася на величезний килим, що бушує здоров'ям і спрагою до #життя. Погода була чудова, тепло, сонечко яскраво світило. Чоловіки спочатку були у футболках, а коли взялися за роботу, а ще й сонце припікло у середині дня, то зовсім оголили свій торс. Я побачила милі жовті #квітки та зробила кілька фотографій з ними. Вони мене порадували яскравими сонячними кольорами. Вся природа ожила. І не тільки #рослини. Я спускалася в город і побачила маленьку зелену ящірку під ногами, потім побачила купку жуків-солдатиків та величезний муровейнік. А ще бачила, хоч і далеко, летіли лелеки, а на кукурудзяному полі - чи то куріпку, чи то рябу дику качечку.
Коли я приїжджаю до батьків на дачу, то природа завжди мене радує: весело дзюрчить струмок, шелестять на деревах #листочки від подуву вітру, пахне нагріта на сонці #трава та квітучі дерева, щебечуть птахи.

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).