#кімнатна

Грошове дерево – догляд та правильна посадка за принципами фен-шуй

#ГрошовеДерево
#КімнатніРослини
#Товстянка


Нещодавно на роботі ми обрізали і пересаджували грошове дерево. І тоді мені захотілось виростити його у себе вдома. В Інтернеті купа порад і ритуалів, як посадити товстянку таким чином, щоб вона приваблювала гроші в дім. І перше правило – правильний горщик. Він має бути обов’язково зеленого або чорного кольору. Для мене правильний горщик – це ще й горщик керамічний. Пройшовшись магазинами я вирішила горщик не купувати, а пофарбувати власноруч, бо готовий зелений значно дорожчий, від звичайного коричневого.

Майстер клас ось тут
http://betaproject.net/rukodillya/wall-i9447.ht...

Від «робочого» дерева я забрала дві гілочки, одна з них, була роздвоєна. Спочатку вирішила посадити дві гілочки в один горщик, але потім передумала, бо вони були неоднакові по висоті.
Маленькі відросточки стояли в воді близько місяця, поки не пустили корінці.
Земля для товстянки підійде універсальна, на дно горщика необхідно покласти спеціальні камінці.
І наступне правило правильної посадки – в горщик мають бути покладені вісім монет гербом вверх, сума яких має бути обов’язково парною.
На саму рослинку рекомендують пов’язати червону стрічку. Стрічки в мене не було, тож вирішила що це правило може трішки почекати.
Щоб сформувати гарну крону деревце необхідно обрізати. Звичайно обрізають товстянку, коли вона досягає в висоту 10 сантиметрів. Обривають два верхні листочки. Якщо на їх місці рослина знову викинула тільки два листочка – їх обривають знову до тих пір, поки листочків не буде чотири.
Поливати деревце необхідно два рази на тиждень влітку і два рази на місяць взимку. Недолити води – краще, ніж перелити.

Сподіваюсь, що гроші мене засиплють в самий найближчий час -)))
Бегонія вічноквітуча.
#Квіти
Це #рослина, яка відноситься до# сімейства #бегонієвих, дивує своєю здатністю цвісти в будь-який час року. Найбільш інтенсивне цвітіння буває з початку літа та до кінця осені.
Бегонію вічноквітучу ще називають жартівливо "Вухо Наполеона", а все через те, що за зовнішнім виглядом нижня частина листка дійсно чимось нагадує відморожене вухо. Така назва у бегонії #вічноквітучої з'явилося після 1812 року, а саме після розгрому французької армії Наполеона.
#Бегонія популярна рослина як #кімнатна культура, а також використовується для дизайну #клумб та #квітників. Стебло у бегонії гладке, м'ясисте. #Листя - глянцеві. Квітки бувають білого, рожевого або червоного кольору, а також перехідних між ними відтінків. На фото нижче Ви можете побачити бегонію червоного #кольору.
Догляд за кімнатними рослинами або як врятувати драцену гукера?
#КімнатніРослини #Драцена
Дорогі любительки квітникарі бетапроджект! Терміново потрібна Ваша допомога!
Купила на розпродажі драцену. Не сказала б, що вона мені дуже потрібна. Просто побачила жахливе видовище - три вмираючих квітки на полиці серед канцелярії. Ніхто їх не поливає, просто уцінюють кожен день і так до тих пір, доки не помруть зовсім. Так не витримало серце поета, купила я драцену за 19 грн. Ніколи у мене не було цієї диво квітки. Як за нею правильно доглядати? Хто стикався? Поділіться.
П.С. Усі наявні добрива в арсеналі - на фото. Стан листя, стовбура і землі також можете оцінити по фото. Чекаю Ваших пропозицій з порятунку драцени.
Квітуча орхідея Фаленопсис
#КімнатніРослини.
У березні минулого року я подарувала мамі орхідею. Вона красуня просто! Квіти великі, білі, їх було до 30 шт. Це був мій перший контакт із Фаленопсисом власноруч. Колишня моя робота не дозволяла мені мати ні тваринку, ні рослинку. А ось тепер маю такий клопіт. Справа в тому, що рослина стоїть на підвіконні, і квітконосами поверталась за сонцем . Вийшла така собі квітуча спіраль. Чому їй в домашніх умовах його бракує? Можливо, вона потребує додаткового освітлення? Але загалом, здається :) вона почуває себе непагано - адже зацвіла знову, після пересадки, та ще як рясно! Декілька #ФотоОрхідей ось)
Чи подобаються вам кімнатні орхідеї?
#КімнатніРослини

Ті, хто отримують в подарунок #кімнатніОрхідеї, часто задаються питанням: «Який це вид орхідеї?» В більшості випадків це буде саме фаленопсис. Фаленопсис надзвичайно красивий, має різноманітне забарвлення і його легше вирощувати в порівнянні з дендробіумом чи аскоцендою. Орхідеї заполонили серця багатьох квітникарів, стали бажаними квітами. Майже в кожній домівці є саме ці #квіти. Але знаю деяких жінок, які стверджують, що мода на них вже пройшла. А ви теж байдужі до орхідей? Чи вони все ж таки красуються в вашій оселі?
Квітучі квіти чи все ж таки не квітучі?
#КімнатніРослини

Раніше моя мама дуже полюбляла різноманітні пальми, драцени, дифенбахії, фікуси і т.п. Але з часом її смаки змінились, тому і вподобання щодо кімнатних рослин теж трохи помінялися. Деякі з перерахованих рослин в неї залишились до сих пір. Я очей не можу відірвати від зеленолистих «створінь», котрі мешкають у моєї матусі))) Мені б, гадаю, не вистачило терпіння доглядати за ними впродовж багатьох років. Щодо мене я більше полюбляю #квітучіКвіти. А яким рослинам ви надаєте перевагу?
Товстянка
#КімнатніРослини
#Висадкатовстянки
Земля для посадки #товстянки (крассулі) не повинна бути рихлою. Для цього рослини відмінно підходить суміш для кактусів або сукулентів. Горщик підбираємо не глибокий, подібний піалі. На дно горщика обов'язково викладаємо дрібну гальку або середнього розміру керамзит в 3-4 див. Цей шар забезпечить дренаж і не допустить скупчення надмірної вологи. Зверху засипаємо ґрунтом.

Висаджувати відросток слід у зволожений ґрунт. Робимо невелике поглиблення в землі і вставляємо в нього відросток, потім злегка треба притоптати землю навколо. Квітку ще раз треба полити.
Реанімація орхідей

Для багатьох господинь #кімнатніРослини – це ті ж самі діти. Коли вони гарні та здорові, жінка щаслива. Якщо вони виглядають виснаженими, то рослинам треба допомагати. Я люблю орхідеї, є в мене і звичайні фалаенопсиси, і карликові (міні-орхідеї). Напевно, необхідна #реанімаціяОрхідей, бо щось мої #квіти останнім часом мене зовсім не радують своїм виглядом. Подивіться, на деяких листочках з’явилося якесь захворювання. Що це може бути? Ще й стебла є дуже тоненькі. Хто мав подібну проблему, відгукніться. Порадьте, як врятувати квіточки?
Фото герані, сенполій, молочая та калатеї.

#КімнатніРослини
#Квіти
У минулі вихідні їздила я до батьків у сусіднє місто. І ось зробила там ще одну серію фотографій домашніх квітів, які розводить моя мама.
Частина з них ростуть в підвісному ящику на балконі. Вони не сильно вимогливі до родючості грунту, його кислотності, водонасиченості і так далі.
Це квіти, які називаються пеларгонія звичайна. У неї звичайні, не махрові квітки, зібрані в #суцвіття. Ви можете побачити пеларгонію на фотографіях нижче (останні 5 штук).
А ще у мами є квіти домашні, які ростуть прямо в квартирі. Вони вимогливі як до грунту, так і до поливу. Серед них #сенполії (фіалки) різних кольорів, #молочай, схожий на пальму та смугаста #калатея. Фіалка вимоглива до кислотності грунту, тому періодично підсипаємо подрібнені соснові голки в горщики. Поливаємо тільки в блюдце.
Молочай любить, щоб був піщаний #грунт і помірний #полив. Калатея любить, щоб грунт частіше робили пухким зверху і вдосталь поливали водою. Бажано двічі на день обприскувати її #листя водою.
Як правильно доглядати за орхідеями.
#КімнатніРослини #РозповідьПроКвіткуОрхідею #ЯкПравильноДоглядатиЗаОрхідеями #ОрхідеяФаленопсисФото
Однією з умов утримання орхідеї-метелика це правильний полив. Поливати після висихання субстрату, але не допускати, щоб рослина довгий час не поливалася. Щоб визначити необхідність поливу, можна подивитися на стінки прозорого горщика, якщо вони не вологі, значить пора поливати. Я поливаю по субстрату, але можна ще зануренням в ємкість з водою. Вода повинна бути теплою або кімнатної температури. При зайвому поливі, а особливо це в осінньо-зимовий період можуть з'явитися темно-коричневі плями на листах
Грошове дерево або крассула овальна (crassula ovata)

#КімнатніРослини
#ГрошовеДерево

А ще цю квіточку називають товстянка. Рослина має товсті майже круглі листочки, що нагадують монети. Ця рослина масово стала зявлятись в оселях після того, як до нас в країну прийшла мода на філософію фен-шуй. Особисто мені завжди хотілось мати цю рослину у себе на підвіконні. Але, як я вже писала, моя квартира дуже темна, то ж милуюсь деревцем на роботі.
Як на мене найважче у вирощуванні грошового дерева – правильно сформувати його стовбур. Щоб знизу він задеревенів, а вгорі гарно кущився. Дереву, що на фото вже більше 15 років. Обрізали і общипували його різні мешканці кабінету. В результаті вийшло дуже гарне деревце. В різних статтях пишуть, що товстянка росте досить швидко. Але я такого не спостерігала. Рослини, що живуть у моїх знайомих завжди росли дуже-дуже повільно. А ще ця рослина може цвісти. В моєму кабінеті для грошового дерева створені майже ідеальні умови. На підвіконні завжди є достатньо світла, та немає прямих сонячних променів. Поливаємо ми квіти суворо «за фен-шуєм». Температура оптимальна (зараз надворі спека, а я сиджу в светрі і взута в закриті туфлі). Добрива вносимо регулярно. А дерево не цвіте. Мабуть не бути моєму підприємству з грошима і сидітимемо ми без премії до власної пенсії.
Орхідеї- метелики.
#КімнатніРослини #РозповідьПроКвіткуОрхідею #ЯкПравильноДоглядатиЗаОрхідеями #ОрхідеяФаленопсисФото
Орхідеї-метелики, так називають види фаленопсиса (Phalaenopsis), які цвітуть протягом багатьох тижнів. Якщо ви вирішили купити собі орхідею, купуйте з великою кількістю бутонів, цим ви продовжите собі задоволення милуватися цвітінням. Після закінчення цвітіння требі вирізати тільки частину квітконоса, і залишайте 3-4 бруньки, так як з цих сплячих бруньок розвиваються нові квіткові пагони. Залежно від виду фаленопсіси бувають кольоровими, плямистими, смугастими і краплистими. Орхідеї добре пристосовані до клімату наших квартир. Ідеальне місце для фаленопсиса біля північно-західного або північно-східного вікна. Своїм тривалим цвітіння, великими квітами, схожими на метелика і різноманітністю забарвлення орхідеї радують нас!
Петунії в приміщенні та на подвір'ї.
#КімнатніРослини
#Квіти
Хто сказав ніби петунія - це квітка для вулиць? А ось і не тільки. #Петунія - універсальна квітка, яку можна використовувати як для прикрашання квіткових #ваз, балконних #шухлядок, клумб біля будинку, так і вирощувати як кімнатну квітку. Ось ми на роботі зі співробітницями купили #розсаду та посадили петунію на клумбах біля будівлі у вигляді квіткових плям, а також в горщиках - поставили на #вікно. Для приміщення вибрали петунію-гібрид з красивими квітками у білу смужку. На фотографіях можна побачити цю красуню-петунію. Хочу сказати, що одноколірні петунії мені подобаються не менше - вони яскравого насиченого #кольору - краса! Ще петунія мені подобається тим, що вона зовсім не вибаглива рослина. Вона дарує гарний #настрій на цілий день та прикрашає наше життя своєю красою. Мені ще хотілося би ампельну петунію придбати. А як Вам ця квітка, подобається чи ні?
Гібіскус кімнатний - основні труднощі, які можуть виникнути при вирощуванні

Одна з подруг моєї матусі розвела цілий "міні сад" #гібіскус|ів на підвіконні. Оскільки ми часті гості в її будинку нам вдалося спостерігати період цвітіння, що я і вирішила закарбувати за допомогою фотографій. Однак мене цікавили особливості вирощування рослини, і власниця повідала чимало цікавих нюансів, якими хочу зараз поділитися.

Отже, якщо у гібіскуса опадає листя або #бутони - основна причина цього - нестача вологи. Для виправлення ситуації необхідний посилений полив. При цьому обов'язково потрібно пам'ятати про сприятливий дренаж. У випадку з бутонами рослина припиняє цвісти, так як береже запас води.

Живильне середовище - ще один фактор, який безперечно впливає на цвітіння. Дуже часто #добрива допомагають при опаданні бутонів. Для стимулювання цвітіння рослину необхідно удобрювати не рідше, ніж раз на місяць.

Причиною опадання бутонів і в'янення квітки може бути різкий перепад температур. Також на рослину може вплинути різка зміна умов #догляд|у і зміна місця розташування рослини.

Про що говорять мляве і зморщене #листя? Зазвичай це ознака нестачі вологи, а також надзвичайно сухого повітря в приміщенні. Необхідний збалансований полив і обприскування рослини.

#КімнатніРослини #Гібіскус #Вирощування
Хойя триколор, або Восковий плющ

Восковий плющ (Хойя) являє собою вишукану вічнозелену кучеряву ліану. Рослина належить до сімейства ластовневих. Батьківщиною визнана Австралія. Рослина названа в ім'я садівника з Англії Томаса Хойя, який працював тривалий час в оранжереях, займаючись тропічними #рослина|ми. Стебла Воскового плюща характеризуються швидким ростом. На молодих повзаючих пагонах листя відсутні, з часом вони дерев'яніють.

Мене більше вразили саме #квіти цієї рослини. Фото я докладаю нижче. Квіти мені нагадали маленьки зірочки зібрані в купку. Особливість в тому, що "квіткові зірки" наче відлиті з воску. А аромат чудовий.

Доглядати за Хоєю досить не складно. Влітку рослині необхідне рясне поливання, не можна допускати висихання землі. Взимку полив середній. У період цвітіння Восковий #плющ бажано обприскувати водою саме кімнатної температури.

#КімнатніРослини #Хойя #Цвітіння #Фото
Бегонія вічноквітуча
#КімнатніРослини
Бегонія вічноквітуча стояла у мене в кімнаті на підвіконні. Там їй не дуже подобалося через прямі сонячні #промені, що потрапляють на #листя. Потім я переставила її на тумбочку поруч з вікном. #Бегонія відразу піднялася, листочки у неї з блідих матових світло-сизих перетворилися на глянцеві яскраво-зелені. #Обприскування теж пішло їй на користь, вона випустила багато нових пагонів. Після того, як переставили бегонію ще далі від сонця, на книжкову шафу, її #пагони почали витягуватися, листя стали більш дрібними. Довелося верхню частину пагонів обламати, поставити в банку з водою, щоб вони пустили #коріння. Деяку частину з цих пагонів ми вирішили висадити у відкритий #грунт.
Фото домашніх квітів.
#КімнатніРослини
На першій та передостанній фотографіях Ви можете побачити квітуче й закінчивше своє цвітіння #каланхое. Це декоративний вид каланхое (не плутайте з каланхое лікувальним). На другій фотографії квітуча #гастерія. Це #суккулент сімейства асфоделових. У гастерії язиковидне листя, яке зібране в розетку. Цвітіння я побачила у цього малого вперше і була дуже здивована таким незвично довгим квітконесом. Квітконес довжиною від 25 см, а самі #квітки зібрані в гроновидні #суцвіття. Гастерія мене дуже порадувала своїм цвітінням, її квітки яскраві, спочатку зеленувато-жовті, а пізніше оранжево-червоні. На 3,4,6,8 фотографіях - #сенполія (фіалка). Цвітуть фіалки майже постійно. У деяких екземплярів квітів багато, а у деяких лише по 1-2 квітки одночасно. На 7 фотографії Ви бачите маранту, листя якої розфарбовані в яскраві кольори: лист світло-зелений з плямами темно-зеленого кольору і червоно-коричневими прожилками. #Маранта любить пухкий вологий грунт та часте обприскування. На останній фотографії Ви бачите #фікус. Він росте біля вікна і дуже не любить якщо ми його переставляємо на інше місце -відразу ж починає скидати #листя і чахнути. А біля вікна йому дуже сподобалося.
Мої кімнатні рослини. Догляд за зигокактусом.

#КімнатніРослини

Я тільки нещодавно дізналась, що справжня назва різдвяника зигокактус. А ще його називають декабрист. І сама цікава назва кімнатної рослини Шлюмбергера Бакли. Все своє життя знала тільки одну назву — різдвяник. Бо квітне взимку (а яв виявилось, може і не взимку зацвісти). Сама рослина мені не подобається, вирощувала виключно заради гарної квітки.
Але в мене рослині не сподобалось. Росла гарно, багато гілочок, повненьке листячко. А квітки я так і не дочекалась. Тому віднесла рослину на роботу. Цілу зиму зигокактус стояв на підвіконні, звикав до нової оселі. А декілька днів назад викинув квіточки. Тобто щоб стимулювати рослину до цвітіння необхідно було помістити її в прохолодне середовище (а в мене на роботі взимку дуже холодно). В усьому іншому доглядаю як за усіма своїми квітами — поливаю за необхідністю, зрізаю пошкоджене листя, іноді обприскую водою. Раз на 2 тижні поливаю добривом. На підвіконні немає прямих сонячних променів.
Фікуси кімнатні.
#КімнатніРослини #ФікусиКімнатні #ПроФікус #ВидиФікусаФото
Фікус був привезений до нас зі Східної Азії, де в тропічних і субтропічних лісах налічується близько 800 видів цієї рослини. Звичайно, догляд за фікусом в домашніх умовах не дозволяє виростити таку різноманітність видів. Фікуси можуть відрізнятися формами листя і стовбура, але всіх їх об'єднують схожі правила догляду за ними. Фікус - це кімнатна рослина, яка не тільки володіє корисними властивостями очищення повітря, а й дарує позитивну енергетику. Така, начебто звичайна рослина, здатна створити затишну домашню обстановку. Фікус дуже давно став кімнатною рослиною.
Моя мама дуже любить фікуси і в неї вони шикарні, ви можете подивитися на фото. А як ви ставитесь до фікуса?
Поповнення в родині фіалок, або двокольорова сенполія

#Фіалка
#Сенполія
#КімнатніРослини

В мене з’явилась нова фіалка. З незвичним забарвленням квіточок. Вона ніжно-рожева, серединка жовтенька, а краєчки пелюсток – білі. Надзвичайно гарна квітка.
Я вже писала про деякі свої фіалки.
http://betaproject.net/Medvedica/wall-i2513.htm...
Біла була з кількома квіточками. Тепер красуня – величезна біла шапка з квітів.. Синя зараз відпочиває, зате викинула декілька квіточок фіолетова. Також активно зацвіла ще одна фіалочка – біло-блакитна. Але щось її листячку не подобається, воно якесь бліде та місцями пожовкле. І тільки-но зацвітає фіалка дуже насиченого червоно-фіолетового кольору

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).