#орхідея

Що означає колір орхідеї

Моя мама захоплюється орхідеями. Все розпочалося з подарованої квіточки, яка настільки їй сподобалася, що відтепер орхідея є обов'язковим презентом до кожного свята.

А хтось задумувався, що означають їх кольори?

Ось, наприклад, орхідеї часто символізують кохання: біла — чисте почуття, рожева — прихильність, а строката — пристрасне бажання.

Проте ці квіти мають і інше значення. Біла означає красу та елегантність, рожева — щастя, радість та невинність, жовта — дружбу та нові починання, блакитна — духовність та унікальність, лавандова — вишуканість, витонченість та жіночу красу, фіолетова — захоплення та повагу.

До речі, ви звертаєте увагу на значення квітів, коли вибираєте їх у подарунок?

PS. На жаль, зараз цвітуть тільки дві маминих орхідеї, тому покажу лише їх.

#ЦікавіФакти #Орхідеї #ЗначенняКольорів #Квіти
Чи подобаються вам кімнатні орхідеї?
#КімнатніРослини

Ті, хто отримують в подарунок #кімнатніОрхідеї, часто задаються питанням: «Який це вид орхідеї?» В більшості випадків це буде саме фаленопсис. Фаленопсис надзвичайно красивий, має різноманітне забарвлення і його легше вирощувати в порівнянні з дендробіумом чи аскоцендою. Орхідеї заполонили серця багатьох квітникарів, стали бажаними квітами. Майже в кожній домівці є саме ці #квіти. Але знаю деяких жінок, які стверджують, що мода на них вже пройшла. А ви теж байдужі до орхідей? Чи вони все ж таки красуються в вашій оселі?
Орхідеї у мамусі

#КімнатніРослини #Орхідея #Квіти

Колись я розповідала мимоходом, що моя матуся захоплюється орхідеями. Я сама теж маю три красуні, із задоволенням завела би більше, але не маю де поставити :)

Сьогодні прийшла до матусі в гості (не була у неї вже давненько, все більше вона до нас ходить), а там - справжня оранжерея. Дівчата, мої фото не передають навіть 1/10 тієї краси! Просто дух перехоплює! Дві красуні мають квітки в діаметрі до 11 см (та, де матусині руки на фото, і рожева такої ж форми)!

Була на виставці орхідей восени - моїй матусі можна вже свою виставку відкривати. Жаль, що фото не передають всієї тієї краси - орхідеї дуже важкі, і мама заборонила їх повертати для ліпшого кадру, та й я б сама не наважилася.

Цікаво: орхідея на останньому фото - зовсім малявка, виросла "діткою" на великій рослині, мамуся її посадила окремо. Пройшло вже років 5, рослина так і лишилася мініатюрна (листочки довжиною по 12 см), але теж зацвіла! І квіти великі, як на дорослій рослині. Парадокс :)
#КімнатніРослини
#Вазони
#Орхідея
#ФотоОрхідей
Зовсім не претендую на експерта по догляду за орхідеями, адже у мене лише одна така красуня. Просто хотіла поділитися одним спостереженням. У квартирі у нас досить волого, інколи навіть вікна "плачуть". Тому я дуже старалася не перелити свою орхідею. Тому, що багато фахівців наголошують. що близько 90% орхідей гинуть, саме від надлишку вологи. Минулої весни, моя орхідея скинула пуп’янки, так і не порадувавши мене цвітінням, я подумала, що можливо через протяг. Та цього року ситуація повторилася, хоча я її уже оберігала. Та на зимові свята ми поїхали до бабусі, за квартирою доглядала сусідка. Нас не було два тижня, коли повернулися орхідея стояло у тарілочці з водою, і з'явилися нові пуп’янки. Та я водичку одразу забрала. Проте через кілька днів знову зів'яли дві майбутні квіточки. Тому, воду довелося повернути. І ось, нарешті, дочекалася перших квітів!!! Для мене це дивна ситуація, адже у моїх знайомих орхідей цвітуть більше як пів року, а поливають їх досить рідко.
Як поливати орхідеї?
#КімнатніРослини #КвітиФото #Орхідея #ОрхідеяФото
Відомо, що орхідеї ростуть на деревах і сили для зростання отримують з дощової води. Тому рекомендується поливати не водопровідною водою. Краще всього використовувати талу. Але навряд чи це вийде в домашніх умовах. Тому обов'язково відстоюйте воду. Інакше коріння почнуть підгнивати або грубіти, що згубно відіб'ється на цвітінні та рослині вцілому. Це порада від моєї мами) А у неї орхідеї супер і добре цвітуть. Ось фото однієї з них.
#КімнатніРослини #Орхідеї в природі #Орхідея

Орхідеї - епіфіти, беруть вологу з повітря. Не заглиблюйте всі корінці в грунт, забезпечуйте високу вологість навколо орхідеї, і тоді ваша орхідея буде себе почувати значно краще!
Як врятувати орхідею?

#КімнатніРослини #Орхідеї #Квіти

Ось, як я і обіцяла фото моєї багатостраждальної орхідеї, надіюся, що знайдуться люди, котрі зможуть мені допомогти. Все-таки, я думаю, що у моєї рослинки ще не все врачено. Сьогодні я її вийняла їз грунту, обрізала сухе коріння, а його виявилося не так вже й багато як я собі уявляла, організувала своїй квіточці душ кімнатної температури і ретельно оглянула. У неї є 2 великих зелених корені, але майже біля самого верху вони зламані і тримаються практично на якійсь ниточці, що знаходиться всередині корінця. Хоча коріння й зелене та я не впевнена чи воно добре виконує свою функцію, Можливо краще було його відрізати?
Рослинка має також кілька менших корінчиків, які добре видно на фото, вони появилися поверх грунту та цього разу я посадила орхідею так, що вони покриті корою. Надіюся з їхньою допомогою рослина зможе отримувати воду.
На рахунок сухих листочків про котрі я писала раніше: нижній уже відпав, варто було лише доторкнутися до нього, а верхній, хоча й уже не має ніякого вигляду, ще міцно тримається, а я не наважуюся його відрізати чи відривати.
Ось зараз, після пересадки, я сиджу і думаю чи все правильно я зробила....
Мої кімнатні рослини

#КімнатніРослини #Орхідеї #Квіти #Фіалки #Гусманія

Я не є великим знавцем квітів чи кімнатних рослин. І хоча в моїм домі є немало вазонів, я не завжди знаю як правильно за ними доглядати. Звісно, першим помічником тут є інтернет, потім друзі і знайомі. Та навіть начитавшись і наслухавшись безліч корисних порад щодо догляду за кімнатними рослинами, не все вдається практикувати чи то через обмаль часу, чи вміння, чи взагалі я занадто лінива, але в будь-якому випадку я стараюся.
От наприклад, моя орхідея: після того як відцвіла після покупки, вже 2 рік не цвіте. Поливала не часто, підживлювала добривами її та швидше за все їй не вистачало світла, я ризикнула поставити її на підвіконня, хоча в опалювальний сезон забираю всі вазони звідти через пересушене повітря біля батареї і, відповідно, її листя почало темніти і сохнути. Тепер у моєї орхідеї 2 гарних зелених листки та 2 наполовину зів'ялих і один з них - самий верхній і наймолодший. Надіюся, що вона відживе і ще колись зацвіте.
Ще одна проблема із фіалками: посадила я два листочки, вони гарно прийнялися і одна з фіалок вже кілька разів цвіла, а інша - жодного разу, але зате вона якось розмножується і в одному горщику з'явилося кілька кущиків, я їх розсадила, чекаю може тепер вони зацвітуть.
З іншими вазонами все відносно нормально, тільки в деяких із них листочки виглядають малими і не достатньо зеленими. Через це роблю припущення, що їм теж не вистачає світла, та не знаю як вирішити цю проблему, оскільки на підвіконня під час опалювального сезону ставити не хочу, а кращого місця ніж у них зараз і так немає.
Виходить, що мусимо чекати приходу весни, тож ми повинні якось протриматися, а там і сонечко засвітить, принесе тепло і світло, а з ними радість та, можливо, й здійснення інших сподівань та мрій...
#рукоділля #хенд_мейд #бісер #своїми_руками #орхідея
Техніка французького плетіння дугами створена для імітації пелюсток квітів і листків рослин. В цій техніці працювати неважко, але є своя специфіка. Схем майже немає (окрім базових), кількість бісеринок потрібно підбирати експериментально. Бісер, звісно, краще застосовувати чешський. Бісеринки рівніші і ліпше лягаюсь, виріб виглядає більш гармонійним. Я рідко плету у цій техніці, не люблю працювати з дротиком, але тут мені терміново знадобилося щось поставити у вазочку. Так і з'явилася невеличка квіточка.
Додам схему. Малюнок не мій, з інтернету, але принцип збагнути можна.
Як садівник початківець не дуже тямлю у вирощуванні #кімнатнихPослин. Тому, можливо, хтось щось підкаже ). Два роки назад, навесні, мені подарували гарну орхідею #фаленопсис. Не можу сказати, що дуже зраділа, тому що рослини такого роду ніколи в мене не приживалися. Але все ж таких вирішила спробувати. Стільки всього прочитала в інтернеті про догляд за цією квіткою. Поставила на підвіконня і почала іїі «вирощувати», так би мовити. На той момент вона вже цвіла. Відцвіла вона дуже швидко, квітконос засох і відвалився. Можливо через акліматизацію, але простояла вона аж до серпня, немов завмерла. У серпні, як раз на моє день народження, зацвіла. Квіток було небагато, але доволі крупні. Відтоді моя #орхідея раз-два у весняно-літній період пускала новий квітконос. На радощах цього року вирішила спробувати її розмножити. Прочитала коли і як це правильно робиться, що краще це робити навесні чи влітку.Та і час вже міняти саму кору, можливо якось удобрити – не робила ні те, ні інше від коли фаленопсис потрапив до мене. Вирішила дочекатись весни і одразу ж, з потеплінням усе зробити. Але з нею щось дивне почалось відбуватися. Після останнього цвітіння, десь у вересні, наче почала гинути. Листя спочатку зморщилося, на ньому появилися поздовжні тріщини, потім декілька взагалі пожовкло і відпало. #Коріння теж стало пропадати . Хоча витягнула перевірила – ніякої хвороби не було. Просто складалось враження, начебто в неї вже бракує сили для подальшого росту. Подумала, що це вірний знак – навесні неодмінно треба розмножувати, міняти кору і все таке. Щоб якось #квітка вистояла зиму, продовжувала її поливати і все. Хоча, мені здавалось, що до весни вона не доживе.Та яким же ж було моє здивування, коли десь на початку грудня я побачила новий #квітконос ! Я аж ніяк не очікувала, до того ж взимку. Він дуже швидко виріс і дав 7 бутонів. На цей Новий рік як раз розцвів один з бутонів. Нажаль, усі інші відпали,так і не розквітнувши – зів’яли. Все ж таки не вистачає сили, мабуть Ця одна єдина квітка і досі стоїть, вже десь три тижні і навіть не думає відпадати) А замість квіток, що відпали, нещодавно з’явились нові бруньки. Неначе в орхідеї відкрилося друге дихання. Спостерігаю за нею і дивуюсь! ) Чи не нормально для фаленопсиса, чи якась аномалія? Адже в догляді за нею не змінилося нічого. І стоїть, де стояла. Буду вдячна за поради, хто як доглядає цю рослину, як розмножує.
#Різдво - чарівна пора. У #святвечір за столом збирається велика родина і будинок наповнюється атмосферою любові і добра. На столі, за традицією, стоїть 12 страв, основною з яких є смачна #кутя. Кажуть, що у Різдвяну ніч небо "відкривається" і Господь чує кожну молитву-прохання. Саме тому ми так віримо у Різдвяне диво і просимо у Бога того, чого так прагне наша душа.
А в нас напередодні Різдва на вікні розквітла чарівна і екзотична квітка - #орхідея! За вікном сніг, мороз, а на підвіконні - майже тропіки)))
Орхідеї в домі – користь чи шкода?

#КімнатніРослини

#Орхідея – одна із найчарівніших кімнатних рослин, тому її краса неодмінно облагородить будь-який інтер'єр. Але це не єдиний плюс даної рослинки. Оскільки орхідеї знаходяться під знаком Сонця, то вони наповнюють простір навколо себе його животворною енергією. Через це варто мати орхідею у своєму домі людям, розчарованим у житті або схильним до депресій – вона створить радісну і світлу атмосферу, стимулюватиме їх до творчої діяльності. Та і будь-хто інший, хто буде щодня насолоджуватись красою і ніжністю орхідей, зможе похвалитись гарним настроєм та бадьорим самопочуттям.

Однак важливо пам'ятати, що існує безліч видів орхідей, які є отруйними для людей. Саме тому перед покупкою варто досконало вивчити усю інформацію про вибрану квітку.

Ось #ФотоОрхідей, які зараз цвітуть у мене вдома:

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).