Missis_Chu

Missis_Chu
Images
Friends (47)
#калина
#символи
#Україна

Здавна одним з головних символів нашої країни вважається калинова гілка. На жаль, у наш час про це згадують рідко, проте цей символ постійно зустрічається в рослинних орнаментах вишивки жителів придніпров'я, в народній творчості, наприклад, у піснях і думах, до того ж, у давні часи з калиною було пов'язано безлі легенд.
За однією із них, кущ калини виріс на місці, де пролилася кров козака, за іншою - там, де розсипалося червоне намисто згвалтованої дівчини, за ще однією - сама дівчина перетворилася на калину, чекаючи з військового походу свого коханого. Кожна з цих історій вкрита завісою таємничості і обов'язково чіпляє за саму душу.
А у мене у дворі також росте калина. Щоправда, кров свою заради цього ніхто не проливав - то батько якось посадив кущ на радісь пташкам, що залишаються зимувати, а не летять у вирій;)
#Шкляр
#література

Сьогодні Віктор Шкляр - один із найупізнаваніших письменників України. Найбільшу популярність йму, звісно, приніс роман його життя - "Залишенець" або "Чорний ворон". За цю книгу Шкляр отримав найпрестижнішу українську премію в області літератури - премію ім. Тараса Шевченка. Проте відмовився від неї. Не на завжди, а лише до тих пір, поки президентом буде Віктор Янукович. І, хоча, вже рік пройшов з часу революції, та нова влада не поспішає вручати Шкляру нагороду.
Зате це зробив народ, вперше в історії вручивши письменнику Народну Шевченківську премію. Коштами меценатів і простого люду була зібрана сума, рівнозначна сумі премії і урочисто вручена Шкляру в Холодному Яру (саме там відбувалися події романа).
ЦІ гроші письменник вирішив витратити на екранізацію книги. Звісно, їх замало, але хоч якась частина. На жаль, поки що втілення "Чорного ворону" в кіно залишається лише мрією: не знайшовся режисер, що мав би бажання і уміння зробити її реальністю. Сам Шкляр говорить, що чекає молодого й амбіційного українського режисера, який запалиться ідеєю цього фільму.
Чекаємо і ми.
#море
#літо
#подорожі

Коли надворі мерзлякувата і депресивна зима, то часто починаєш згадувати приємні літні днини на березі моря: полуденну спеку або ж теплі вечори і прохолодні світанки, постійно солонуватий присмак на губах, пісок у сланцях, обпечені плечі і ніс у дзеркалі і щасливі сяючі очі дорогих людей навпроти.
Літо буває різним, як і море. Я люблю літній дощ. А краще, зливу. З грозою. А ще більше люблю зливу з грозою влітку на морі, як не парадоксально. Люблю, коли здіймаються високі хвилі, виносять з самого дна пісок і мушлі, що пролежали там вже багато років. А потім, коли шторм стихає, люблю спостерігати за тим, як природа вирювнюється, повертається до свого звичайного спокійного стану. Море... Як же воно схоже на людей..
На жаль, ми давно вже не бачилися і хто зна, коли побачимося знову. Але я люблю його, а воно мене чекає. Моє море. Моє літо.
#Польща
#Вроцлав
#подорожі

Не відходячи далеко від теми нічних міст, пропоную поговорити про вечірній Вроцлав. Я вже писала про надзвичайну красу цього міста, яке чомусь часто обходять стороною, тож воно досі залишається в тіні свого сусіда Кракова. А от якби ви побували у Вроцлаві ввечері, то можете не сумніватися, що обов"язково закохалися б у нього всім серцем і душею! Місто дійсно яскраве, сяюче! Дуже прикро, що фотографії не в змозі передати усю його чарівність.
#Яремче
#Карпати
#літо

Люблю Карпати і влітку, і зимою, і навесні. Хоча вперше побувала там не так давно - у 2012 році. Власне, фото саме з першої поїздки. Були у чудовому містечку Яремче. Враження лишилися неймовірні. Саме містечко хоч і зовсім невеличке, але дуже атмосферне. Як і всюди в подібних місцях, усе розраховане на туристів: є і базар з різноманітними сувенірами, національним одягом, трав"яними чаями тощо, і кафешки, музейчики, готелі. Ціни, до речі, цілком прийнятні, особливо не в сезон. Найбільше враження справив, звісно, чарівний Прут. Я, як жителька степів, звикла до широких і спокійних рік, як-от наш величний Дніпро. Але в гірських ріках є також щось особливе, вони просто заворожують тебе своєю стрімкістю і надзвичайною силою. Відчуття, без перебільшення, гіпнотичні.
Якось іншим разом обов"язково завантажу фотографії весняного Яремче і, зокрема, стежки Довбуша - теж дуже красиві пейзажі:)
#Прага
#Чехія
#подорожі


Одне із надзвичайно красивих місць, бачених мною - це Прага вечірня. Дух старовинного міста, освітленного безліччю ліхтарів, важко ще з чимось порівняти. На головній площі Старого Граду ввечері не менш людно, ніж вдень, атмосфера дуже романтична: усюди ходять закохані парочки, проїжджають карети, продають квіти. Та, хоча, не лише квіти - чого тут тільки не продають! А ще доволі часто влаштовують якісь заходи для туристів і місцевих жителів, хоча перших тут, звісно, у рази більше. Вуличні музики, міми, фотографи з реквізитом, легендарний бій головного годинника міста, десятки (а то й сотні) невеличких кав'ярень тут і там - усе це і є неперевершена вечірня Прага - місце, куди хочеться повертатися знову, і знову, і знову...
#ДомашніУлюбленці
#кошеня
#коти
#фотоКотів

Чи любите ви котів? Як от люблю, коли вони не мої. На фото, до речі, кошеня моєї хрещеної, вже, мабуть, трохи підросло, правда. Я для себе ще не вирішила, чи варто заводити цю милу тваринку вдома, бо плюси і мінуси в моїй голові приблизно розділилися.
Плюси: м'якенькі, гарненькі, приємно муркочуть, не треба вигулювати кілька разів на день, рятують від самотності, за деякими даними мають лікувальні властивості.
Мінуси: не надто вірні, наглі, по столам лазять, всюди шерсть і часто неприємний запах.
Поки що я обходжуся собачками, але хто зна, можливо, колись заведу теж собі пухнастого клубочка)
#Вінниця
#Україна
#подорожі
#білочка

Усім доброго вечора! Сьогодні поділюся з вами враженнями від відвідуваня садиби-музею відомого хірурга Пирогова у Вінниці.
У росквіті життя і кар'єри доктор Пирогов усамітнився у своїй садибі Вишня неподалік Вінниці (зараз це вже частина міста), заснував там бескоштовну лікарню і покидав садибу буквально пару разів. Там, до речі, зберігається і його забальзамоване тіло.
Сам музей у наш час складається з будинку, де жив хірург (фото 2, 3), аптеки з інтер'єрами приймальні та операційної (фото 4 - воскові фігури лікаря, його помічника і пацієнта), церкви-некрополя, де знаходиться саркофаг з тілом лікаря, а також парку, де збереглися дерева, посаджені самим Пироговим.
Варто сказати, що площа садиби доволі велика Крім історичної цінності, вона має і естетичне значення, помітним є посилений догляд за рослинами, за самим будинком (ще б пак, національний музей же!). Я навіть побачила сфотографувала милу білочку, що гуляла садочком знаменитого хіруга, милуйтеся красунею (фото 5)
:)
#Вроцлав
#Польща
#Ринок
#подорожі
Хочеться сказати ще кілька слів про Вроцлав. Це місто часто незаслужено обходять увагою через наявність більш популярного сусіда - Кракова. А дарма. Воно, між тим, неперевершене.
Архітектура головної площі міста - Ринку - дуже нагадує архітектуру Ринку Львова. Хоча спершу я побувала у Вроцлаві і тільки пізніше змогла провести паралель. Та, власне, усі західноєвропейські міста схожі між собою.
На Ринку завжди людно, проте не натовп, а просто люди, що гуляють собі: студенти, містяни, туристи. Багато сувенірних крамничок і кав'ярень. Продають свої полотна художники, виконують твори музиканти, розважають діточок міми.
Це чудове, затишне і дуже атмосферне місце! Усім раджу.
А кому ліньки читати увесь текст, то просто дивіться фото і насолоджуйтесь:)
#Прага
#Чехія
#КарлівМіст
#Влтава
#подорожі
Карлів міст є своєрідною візитівкою Праги. Побудований ще у XIV столітті через річку Влтава, він став учасником багатьох ключових подій в історії міста, а також неодноразово згадується у багатьох творах як літературного, так і кіномистецва. Я не стану заглиблюватися в історію, це за мене люб'язно зробили автори Вікіпедії, а лише дам кілька практичних порад для тих, хто збирається помилуватися цим чудом кам'яної архітектури:
1. Якщо бажаєте побачити міст не надто багатолюдним, то приходьте туди вранці. Фото нижче були зняті приблизно о 7-ій годині. Пізніше він заповниться туристами і вже до 10-ій доведеться йти крізь натовп.
2. Сувеніри і магнітики краще купувати трохи подалі - ціни на мосту кусаються, хоча, звичайно, і на них є свій покупець.
3. Міст прикрашають близько тридцяти скульптур. Ви помітите, що багато з них мають відполіровані до близку частини: руку, ногу тощо. До цих частинок треба доторкнутися і загадати бажання. Кажуть, обов'язково збудеться:)
От і все:) Усе інше краще раз побачити, аніж 100 разів почути. Бажаю усім приємної подорожі, а тим, хто ще поки лише мріє завітами до прекрасного міста - Праги, я бажаю, щоб ваша мрія здійснилася)

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).