Torakan

Torakan
Images
The list is empty
Followers (2)

My blog [170]

Вважається, що День святого Валентина (14 лютого) існує вже більше 16 віків, але свята Любові відомі з ще більше ранніх часів - з часів древніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували фестиваль еротизму, званий Lupercalia, на честь богині любові Juno Februata.

Валентинка

У свята є і конкретний "винуватець" - християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, у той час Римською Імперією правил імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його "наполеонівських" планів - шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає значно менше, чим про те, як сім'ю прогодувати. І, щоб зберегти у своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися.

e1bb5ee8cb0e8eb7a43950dd09c6ea91.JPG

У 1969 році святкування дня св. Валентина було переведено в розряд факультативних (необов'язкових). Нині католицька церква відмічає цей день як пам'ять святих Кирила і Мефодія, просвітників слов'ян.

День святого Валентина

День святого Валентина, або День закоханих - свято, яке 14 лютого відмічають багато людей по всьому світу. Імовірно названий по імені одного з двох ранньохристиянських мучеників з ім'ям Валентин - Валентин Інтерамнський і Валентин Римський. У деяких єпархіях католицької церкви цього дня відмічають пам'ять святого Валентина. В Україні свято носить світський характер, відношення католицької і православної церков до цього свята неоднозначне. Відношення деяких представників духовенства ісламу до цього свята є негативним.

Укртелеком

Загальні збори акціонерів ВАТ "Укртелеком", заплановані на 14 червня 2011 року, розглянуть питання про схвалення "істотної угоди". Про це говориться в оголошенні компанії про проведення загальних зборів.

Подробиці здійснення істотної угоди суспільство не розкриває. За даними аудиторської компанії Paudis, згідно вимог українського законодавства, питання про схвалення істотної угоди виноситься на загальні збори акціонерів у разі, коли йдеться про угоду, вартість якої перевищує 25% від вартості активів суспільства за станом на дату останньої річної звітності.

Ukrnames

Ukrnames вводить VDS -сервера XEN

Компания "Центр інтернет-імен України" (Ukrnames) вводить новий сервіс - VDS -сервера на базі технології віртуалізації XEN (віртуальний виділений сервер).

З VDS сервером XEN Ви отримуєте повноцінну альтернативу фізичного виділеного сервера з гарантованим об'ємом системних ресурсів.

Яндекс ОС Android

 

Інтернет-компанія Яндекс повідомила про оновлення свого поштового клієнта для смартфонів на платформі Android.

Змінився, передусім, інтерфейс.  Як повідомляють в компанії, всього один клік відділяє користувачів від списку контактів, налаштувань профілю і чату із співрозмовниками з Яндекса, GTalk і інших Jabber -сетей. Крім того, в додатку з'явилася можливість угрупування листів по темах, що на думку розробників, робить роботу з кореспонденцією легше і звільняє поштову скриньку від численних повідомлень  соціальних мереж. Крім того, додаток став ще стабільніший і економічніший.

Bing під iPad

 

Це застосування раніше було доступне для iPhone і iPod touch, але версія для iPad дуже відрізняється від версії для мобільних пристроїв і дозволяє відмовитися від вбудованого в iOS веб-браузеру Safari.

Перевагою додатка є спеціальний режим роботи з картами Bing Maps. Використовуючи цей сервіс, користувачі можуть прокладати маршрут і отримувати вказівки при русі в реальному часі - завдяки чому планшет перетворюється на повноцінного навігатора. Окрім усього вищепереліченого, додаток має функцію голосового пошуку і пошукових підказок.

Додаток Bing для iPad вже високо оцінили безліч оглядачів. Поки нове застосування можуть викачати і встановити власники аккаунтів в американському App Store.

Finamauto

Finamauto оголошує про запуск соціального сервісу - club.finamauto.ru, що є унікальним майданчиком для спілкування автомобілістів.

Її учасники можуть не лише спілкуватися на широкий спектр автомобільних тим, але і вивчити відгуки інших користувачів, вибрати авто, поділитися досвідом автоподорожей і розрахувати бюджет поїздки. З нагоди запуску нового сервісу на Finamauto.ru стартує конкурс "Приведи друга", переможець якого отримає на 2 тижні автомобіль Mazda CX - 7.

eBay Inc Комплекс

Міжнародна компанія eBay Inc завершила в квітні 2011 року угоду з придбання домена ebay.ua. Про це повідомив HITech.Expert.

Вартість і умови угоди не повідомляються.

Домен ebay.ua був зареєстрований львівським підприємцем Я.Максимовичем влітку 2007 року, коли компанія "Комплекс" активно розвивала проект інтернет-аукціону auction.ua. На думку експертів, опитаних HITech.Expert, реєстрація домена ebay.ua була проведена для того, щоб вступити в переговори з компанією eBay Inc і впоследствие виступити партнером eBay на українському ринку.

відпочинок

Найпопулярніші напрями в запитах про подорожі - чорноморське узбережжя Кавказу, Крим, Туреччина, Москва і Санкт-Петербург.

У Крим люди їздять, щоб відпочити, причому найчастіше організовують відпочинок самостійно. Серед уточнювальних слів в запитах про поїздки в Крим 57% доводиться на слово "відпочинок", 23% - на "приватний сектор".

Сіменс

Британське агентство Bowen Craggs & Co спільно з газетою Financial Times випустило новий рейтинг ефективності корпоративних веб-сайтів найбільших публічних компаній - FT Bowen Craggs Web Effectiveness Index 2011.

Переможцями рейтингу 2011 року стали сайти компаній Siemens, BP і Royal Dutch Shell.

У рейтингу FT Bowen Craggs Index дається комплексна оцінка ефективності веб-ресурсів 75 найбільших за розміром ринкової капіталізації публічних компаній зі списку FT Global 500 - по 25 з Європи, США і інших регіонів світу. Фахівці Bowen Craggs досліджують, а потім ранжирують корпоративні веб-ресурси в підсумковому рейтингу на основі двох груп критеріїв :

Opera  11.50 Build 1009 Swordfish

Розробники Opera випустили наступну версію програми.

Opera 11 є першим браузером Opera з розширеннями - програмними доповненнями, створеними з використанням інтерфейсу Opera API і реалізованими на базі відкритих веб-стандартів, таких як HTML5 і JavaScript.

Досі Opera пропонувала більшість необхідних користувачам функцій "з коробки", проте розширення припускають новий рівень кастомізації. Розширення дозволяють користувачам підвищувати функціональність Opera самостійно, додаючи нові опції прямо у браузер. Досі це було можливо лише за допомогою выджетыв і додатків Opera Unite, працюючих "поверх" браузеру.

Dell

 

Як повідомляє CNET News, компанія Dell найближчим часом представить ринку нові стильні ноутбуки, які виконані у дусі свого бренду Adamo, під яким виробник припинив випускати продукти.

HTC Kingdom

Ми вже писали в новинах про смартфон HTC Kingdom : не так давно в Інтернет потрапило його фото. Тепер же з'явилися нові подробиці і зображення пристрою - їх розмістив ресурс PocketNow. При цьому, дані про характеристики витягнуті з ROM -прошивки пристрою. Повідомляється, що це апарат з 4-дюймовим сенсорним екраном високого розділення - 960 x 540 точок. Він побудований на процесорі з тактовою частотою 1,2 ГГц і працює на основі Android 2.3.3 Gingerbread. Модель працює в мережах CDMA і WiMax, вона продаватиметься на американському ринку у оператора Sprint. Не повідомляється, коли стартують продажі HTC Kingdom - доки усі відомості попередні.

Atom "Cedar Trail"

Поспішаю розповісти Вам про новину, яка напевно зацікавить любителів нетбуков і планшетів. По заявах Intel, наступне покоління чіпів Atom з'явиться на ринку в 4-му кварталі 2011 року. Кодова назва платформи "Cedar Trail", базуватися вона буде на чіпі, створеному по 32-нм техпроцессу.

Новий Атом матиме на борту як CPU, так і новий GPU з підтримкою DirectX 10 і відео високої чіткості. Завдяки переходу на новий техпроцесс,

(radix) на CUDA

Реальний доказ того, що GPU може здійснювати сортування даних (алгоритм radix) у декілька разів швидше, ніж CPU. 

Дуейн Меррілл (Duane Merrill) і Ендрю Грімшоу (Andrew Grimshaw) з кафедри обчислювальної техніки Віргінського університету в Шарлотсвіллі опублікували під вільною ліцензією свій метод сортування SRTS Radix Sort, в якому GTX 480 показує швидкість сортування більше 1 млрд 32-бітових ключів в секунду: приблизно вчетверо швидше, ніж на процесорі Core i7.

найбільший сенсорний дисплей

Дивлячись на цю фотографію, особисто у мене відразу виникають асоціації якщо не з фантастичними фільмами, то з фільмами про шпигунів, всяких там над-секретних центрах і іншому. Але насправді ця сенсорна панель не належить ні ЦРУ, ні ФБР, ні якому-небудь іншому розвідувальному управлінню США або іншої країни. Найбільшу сенсорну панель у світі створили розробники з університету Гронинген, це в Голландії.

транзистори на основі електрона

Пройшло більше року із створення транзистора розміром з атом (7 Грудня 2009). Учені Університету Пітсбургу, перевершили технологію доктора Мікко Меттонена і створили транзистор що складається з одного електрона, який тепер є "цеглиною" у будівлі потужніших процесорів, передових електронних матеріалів і базових компонентів квантових комп'ютерів.

У журналі "nature nanotechnology", дослідники докладають що центральний компонент транзистора - острівець діаметром в 1.5 нанометра - який працює за допомогою з'єднання тільки 1го або 2х електронів. Така можливість робить цей транзистор незамінним в області обчислювальних застосувань, від надщільної пам'яті до

Комп'ютерні віруси

У березні 1971 року в прообразі сучасного інтернету - американській мережі ARPANET - з'явилася програма Creeper, здатна самостійно переміщатися з одного комп'ютера на інший.

Строго кажучи, Creeper не був комп'ютерним вірусом в сучасному розумінні цього терміну - як програми, здатної до самостійного розмноження. Його творець - інженер Боб Томас (Bob Thomas) просто намагався написати програму, яка могла б сама "пересуватися" між комп'ютерами, не припускаючи, що таким чином можна нанести який-небудь ущерб. На відміну від комп'ютерних вірусів і черв'яків, створених пізніше, Creeper видаляв свою копію з системи при переміщенні на новий комп'ютер.

МакSім

Звукозаписуюча компанія Gala Records (С. Б.А../Гала Рекордз) подала позов до ТОВ "ВКонтакте" з приводу незаконного розміщення в соціальній мережі фонограм співачки МакSім, виняткові права на які належать Gala. Сума збитку оцінена позивачем в 660 тисяч рублів, повідомляє РАПСИ.

В якості другого відповідача по позову вказано ТОВ "Мережа дата-центрів Селектел", де знаходяться сервери "ВКонтакте". Представник Gala відмітив, що в досудовому порядку конфлікт вирішити не вдалося. Попередні слухання у справі призначені на 26 травня 2011 року.

Крім того, арбітражний суд Санкт-Петербургу і Ленінградської області відновив виробництво по старому позову Gala до "ВКонтакте", сума якого складає 850 тисяч рублів за незаконне використання пісень МакSім і групи "Инфинити". Провадження у справі було призупинене в очікуванні вердикту Вищого арбітражного суду за позовом ВГТРК до "ВКонтакте", який повинен був визначити "практику вирішення суперечок, пов'язаних із застосуванням заходів відповідальності до власника інформаційного ресурсу за розміщення користувачами контенту на такому інформаційному ресурсі".

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).