#Водохреща

#Водохреща

Сьогодні маємо велике християнське свято Водохреща. Напевне, не варто говорити багато про його походження, так як практично всі знають, що це день, коли #ІсусХристос прийняв #хрещення у річці #Йордан. Хрестив його простий чоловік на імя #ІванХреститель. Кожен християнин вважає за потрібне прийти сьогодні до церкви і обов’язково набрати свяченої води. Цю воду пють всі члени сімї, вмиваються нею, а також кроплять нею свої оселі. Багато людей наважуються скупатися в ополонках.
Та я хотіла би звернути увагу на той факт, що з року в рік цей день був досить морозним, навіть якщо напередодні морозу зовсім не було. Принаймні я не памятаю такого щоби на Водохреща було тепло чи падав дощ. І тим більше, багато людей, а особливо люди поважного віку говорять, що в це свято повинні "тиснути" морози. Сьогоднішній день був абсолютно не таким.
На фото "зимові пейзажі" минулого року...
Найрідніші #Українці! Вітаю Вас зі святом #Водохреща (Водокрес, Водохрищі)!!!В цей день багато людей купаєьться в ополонці(вважається, що це захистить нас на весь рік від хвороб і всякої нечисті). Також цей день останній з #НоворічнихСвят. Потрібно прибирати ялинку(для тих хто ще не прибрав). Так сумно, але головне не впадати в депрессію, побільше вітамінчиків, свіженької води і ви в гарній формі! Бо ж ми #Українці!!! І ніякі #колоради не з'їдять нашу картоплю))) #СлаваУкраїні)
Водохреща!
Вітаю усіх! Сьогодні свято, велике свято #Водохреща!
Це свято має ще одну назву #Богоявлення, коли Христос приймав Хрещення в Іордані, людству явилась Свята Трійця .
На Хрещення в православних церквах відбувається святкова служба. Згідно традиції, під час іорданського богослужіння в небо випускають голубів - вони символізують Дух Божий , який зійшов з небес на Ісуса Христа у вигляді голуба. #РіздвяніСвята завершуються і голубів треба відпустити на волю.
На Хрещення в церквах, святять воду. В водоймах роблять проруб у вигляді хреста, а крижаний хрест ставлять рядом. Святкують в церквах та храмах усього православного світу. Зі святом!
Січневі свята
Весела пора добігає кінця. Позаду #НовійРік, #Різдво та #СтарийНовийРік. Добрим спомином в наших серцях залишились пов'язані з цими святами розваги та дійства. #Коляда, #вертеп, #святвечір, #кутя. Радість та сміх довкола. Але попереду ще одне важливе свято. #Водохреща. Всім воно добре відоме за традицією пірнати в ополонку. Хоча зазвичай для цього має бути товста крига на воді, у цій кризі прорубується ополонка у вигляді хреста і туди пірнають усі бажаючи. Зараз тепла погода, то ж як варіант, можна просто зайти у воду з берега.
Особисто я у воду не пірнаю, та хто пірнав раніше, чи наважився це зробити в цьому році, прошу ділитися враженнями.
19 січня - Свято Водохреща

#Водохреща
#Хрещеннягосподнє

19 січня ми щорічно відзначаємо велике свято - Хрещення Господнє. Воно йде третім у різдвяно-новорічного циклі. Вірячи також називають його Йорданом, так як Христос прийняв хрещення на річці Йордан. З ранку в усіх містах і селах країни будуть святити воду, а найсміливіші тричі зануряться у ополонки. Перший раз я занурився у 2008 чи 2009 році тепер роблю це щорічно. Останні два роки проживав у Одесі і занурювався у море, пам’ятаю у 2013 році на Водохреща були величезні хвилі. У 2014 я повернувся до рідної Вінниці і традиційно схожу з друзями на річку Південний Буг, чи на місцеве озеро. Будемо очищати душу та змивати з себе весь негатив.

Кажуть купання на Водохреща не слід робити людям з різними захворюваннями, дітям, пенсіонерам. Я думаю, що не слід лізти у ополонку тим хто до цього морально не готовий та не вірить у цілющу силу води. Ніколи не чув, що б хто не будь застудився після купання на це свято.
Минуло Різдво і вже чекаємо на #Водохреща. Двічі я вже з подружками ходила на #Дніпро купатись на це свято. При чому наші чоловіки стояли осторонь з фотоапаратами і не ризикнули з нами окунутись. Відчуття, хочу сказати, ні з чим не зрівняти. Зовсім не холодно, а навіть навпаки. Щоки червоніють, відчуваєш, як кров біжить по венах. Зразу після купання можна випити чай, краще на травах, але ні в якому разі не алкоголь. Народу в нас на Дніпрі завжди збирається дуже багато. Всі різного віку, навіть дітки 3-4 роки були. Для мене це #вчинок, яким я пишаюсь.

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).