#Залежність

Психологічна залежність від буденних речей

Відразу ж обмовлюся, що мова піде не про психічну (фізіологічну) залежність від психоактивних речовин рослинного, напівсинтетичного або синтетичного походження, таких як кокаїн, амфетамін, опіати, алкоголь, нікотин, кофеїн.
Йдеться про #залежність (поведінкову) від їжі, людини, роботи, дітей, батьків, влади, грошей тощо. Тобто, від тих речей, з якими ми зіштовхуємося кожного дня і навіть не уявляємо, що вже не можемо відмовитися від них. Найпростіший приклад: домашні капці (для тих, хто використовує їх). Кожного ранку, ще навіть не прокинувшись, людина автоматично опускає ноги на підлогу і напомацки одягає звичайні капці. Далі йде робити звичайні справи і про капці навіть не замислюється, бо це така звичайна справа. А от заберіть у такої людини ті капці і сховайте. Не намацавши ті кляті капці, пробудження раптом стане швидким і дратівливим. А скільки часу витратить ця людина на пошуки капців-втікачів… Ці капці стають перепоною для продовження звичайного дня і переходять у розряд любимих речей і без них життя стає незатишним і неприємним. І це лише приклад на звичайнісіньких капцях. А скільки ще таких залежностей у кожної людини.
Вважаю, що найбільш емоціональною людською залежністю – є залежність від іншої людини. Для когось це кохана людина протилежної статті, для когось – ненависний начальник на роботі. І звичайно, що ми усі з дитинства залежні від своїх батьків (в різних мірах) і від дітей. Але залежність, на мою думку, буває помірною і нездоровою.
Нездорова залежність – це нав'язлива потреба здійснювати певні дії, незважаючи на несприятливі наслідки медичного, психологічного чи соціального характеру. Така #ПсихологічнаЗалежність може перерости вже у психічну у супроводі із синдромом «відміни», а це вже проблема, яку важко подолати без відповідних спеціалістів.
Особисто я вважаю, що кожен має свою ступінь психологічної залежності і на це впливають багато факторів (виховання, характер, сила волі і т. ін.), але у той же час, людина може самостійно контролювати, коректувати і дбати про свій стан і залежності. Треба тільки захотіти.
Де придбати виграшні квитки? :)

Іноді дивлюся на себе, як на кумедне дівчисько.:) Адже я досі вірю у різноманітні #розіграші, #лотереї, безпрограшні #акції. Справа в тому, що кілька років тому я виграла гроші в лотерею. А ще раз вдвох з чоловіком виграли подорож до Європи. З тих пір інколи купляю і лотерейні квиточки, і відправляю коди з упаковок) Десь з півроку тому #акція була від «Наша Ряба» - там виграла біля 100 грн на мобільний, просто відправляла коди. Знаю правдиві історії, як через #ІгровіАвтомати і #залежність від них руйнувалися родини, заможні люди перетворювалися на бомжів і наркоманів..Але в мене азарт зовсі іншого рівня, копійкови:)
Так-так, я знаю, що це маркетинговий хід для збільшення обсягу продажів, але спеціально заради кодів нічого не купую)
Чи є тут хтось, хто грає у якісь лотереї? Гадаю, більшість з нас вважають такі розваги марною тратою грошей:)
Як перестати їсти солодке?
#Психологія #Залежність #Солодке #Торт #Родзинки #Поради #Відпочинок
Це питання задає собі кожна панянка, яка хоче влізти у своє улюблене плаття :-)
Дійсно, чому ми їмо солодке? І чому від нього так важко відмовитися?
По-перше, перестаньте себе жаліти. Нас у дитинстві балували шоколадками, коли хотіли задобрити. Ось цю невірну модель ми ввібрали з самого дитинства.
По-друге, пройдіть обстеження у лікаря. Може бути справа не в психології, а в фізіології. Ваш організм вимагає глюкозу, тому що хворий. Така тяга до солодкого властива діабетикам, людям з гормональними порушеннями, в стані стресу і т.д.
В третє, щоб позбутися залежності, заведіть собі іншу залежність. Наприклад, від тренажерного залу. Навряд чи захочеться з'їсти цукерку або мармеладку після виснажливого тренування, адже вона перекреслить всі зусилля одним махом.
По-четверте, замініть шкідливі солодощі на корисні. Наприклад, курага, родзинки, фініки цілком можуть замінити звичні пряники, шоколадки і печеньки. До речі, не завадило б запровадити традицію корисних солодощів і у вашому оточенні (вдома, на роботі і серед друзів).
З якого віку можна дивитися мультфільми?
#Відпочинок #Мультфільм #Залежність #РозвитокДитини #Дошколята
Задалася цим питанням тільки сьогодні. Нам вже рік, а мені здається, що у малюка вже з'явилася залежність від мультфільмів. Причому від одного конкретного! Почали ми дивитися мультики з самого новонародженого віку. Є ціла серія розвиваючих мультиків. Також малюк виявляв інтерес до "Маші і ведмедя". Буквально місяць тому показали мультфільми від Теремок ТБ. Там кілька музичних мультиків. Деякі з них адаптовані з англійської версії. Начебто нічого поганого. Музичні, навчальні (азбука, навички спілкування, поведінки в магазині і т.д.), але... Є одне величезне але! Дитина вимагає цей мультик щодня. Підбігає до планшета з ранку і кричить поки не включиш цей мультик. Також будь-яка істерика виліковується цим мультфільмом.
Дорогі батьки з досвідом, підкажіть, з якого віку ви дозволяли дітям дивитися мультфільми, чи є залежність від них зараз?

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).