#Україна

За Україну!
Сьогодні - 24 серпня - День Незалежності нашої Батьківщини

Хоч я не поет,
Але в цей, доленосний для країни день,
Слова самі складаються у вірші:

Дай Боже, милий,
Щоб посміхнулася нам доля,
Щоб ніколи не вмерла в Україні воля.

Щоб згинули всі наші вороженьки,
Як та роса на сонці,

Щоб ми, вільно і щасливо,
Запанували у своїй сторонці!

Вічна пам'ять, вічна шана героям
Поклавшим душу й тіло на алтар свободи,
За соборну унітарну квітучу Україну.

Ви назавжди в наших серцях,
Герої - не вмирають!

Слава Україні! Героям Слава!

#Україна #ДеньНезалежності #СлаваУкраїні #Героямслава
Чи мрієте ви про життя за кордоном? Чому?

Багато людей хочуть злиняти зі своєї країни. Не лише українці. Це вже якась манія починається, нібито за кордоном все є, ціни доступні, рівень життя кращий і т.п. Зрозуміло, що «Краще там, де нас нема» і «Не місце красить людину, а людина місце». Але все ж таки. Чи проміняли б батьківщину на пошуки кращого #життяЗаКордоном? Особисто я побачила деякі країни, короткий час в них жила, вражень багато. Я затрудняюся відповісти, де хотіла б жити, якби була можливість обирати… Що для вас краще: #Україна чи якась зарубіжна #країна (яка саме)? І чому?
Деньги або гроші?

#Гроші #Тенге #Деньги #Росія #Україна

Нещодавно, абсолютно випадково зацікавився походженням слова "деньги". Виявляється слово "деньги" походить від казахського слова "тенге". А тенге в свою чергу - це срібна монета з часів Золотої Орди. Походження тюркського слова "тенге" йде корінням у Персію. У Казахстані і зараз офіційна національна валюта - це тенге, а в Туркменії, тенге - це розмінна монета. Тобто, саме поняття "гроші" прийшло в Росію зі східної цивілізації.
Само собою напрошується питання, а чому власне по-українськи "гроші" це "гроші"? Чому, наприклад не "деньгі"? Як з'ясувалося, українське слово "гроші" походить від польського слова "grosz", німецького "grosсhen", латинського "grossus". Тобто, поняття прийшло в українську мову з західної цивілізації. "Гроші" і в сучасний час ходили розмінною монетою в Австрії аж до введення Євро.
В Україні люди вживають обидва слова приблизно однаково. Це показує, на мій погляд, що українське суспільство - це такий собі західно-східний "коктейль". Виходить, ми живемо на "кордоні", "краю", "стику" двох, багато в чому протилежних один одному цивілізацій. На стику Заходу та Сходу... Може тому й назва України - Україна?
Початок весни – магічна пора. В цей період відчуваються пробудження, радість, бадьорість, стрімкий прилив свіжої енергії. В душі постають надія і сподівання, що дрімали взимку. Хочеться, щоб з приходом теплих днів, так само тепло стало в серцях українців, щоб незгоди опинилися позаду, а наша чудова країна почала розквітати, як запашний яблуневий цвіт у травні. Нехай живе чудова, різнобарвна #Україна, нехай на її землю, нарешті, прийде справжня #весна.
#Відпочинок
#Україна
#подорож
#Харків
Сьогодні хочу розповісти про диво - #ЕкопаркФельдмана (м. #Харків, район П'ятихаток). Зоопарк знаходиться в лісі, і специфічного запаху зоопарку там немає. Тварин дуже багато, різні, доглянуті і ситі. Їх можна навіть погодувати, перед клітками з тваринами є спеціально заготовлені паперові пакети з овочами і сушеними фруктами. Дуже багато розваг для дітей в парку (батути, гірки, клоуни, мильні бульбашки і навіть частування солодкою ватою) і всі вони безкоштовні!
#Мова
#Україна
#Суспільство
Ще рік назад я не придавала значення тому, якою мовою мені розмовляти. Більшу половину свого життя думала і говорила російською. Нічого поганого в тому не вбачала. Тим більше, що у нас в місті прийнято говорити саме російською. Коли одного разу почула від знайомого про те, що не завадило б сина навчати рідній мові, відмахнулась і сказала, що він і так її буде знати.

Але ж не так сталося, як гадалося... Після минулорічних подій, які відбувалися в Криму, я змінила свою думку. Особливо, коли почула , що наші "сусіди" використовують російськомовне населення в Україні, як щит, пояснюючи свою агресію благими намірами врятувати його. Отже, я вирішила, що чим менше буде російськомовних людей в Україні, тим безпечніше буде жити. В крайньому випадку, причина "порятунку" (не відомо від кого) має відпасти сама собою.

Вже скоро рік, як я говорю українською. Спочатку було важко формулювати думки та спілкуватися. Постійно доводилось бути перекладачем у самої себе. Але зараз вже майже ніяких труднощів не відчуваю. Ось сину значно важче. Бо, якщо я якийсь час в дитинстві, коли жила у бабусі, розмовляла українською, то він все своє життя говорив російською. Зараз старається говорити рідною мовою, але виходить не завжди.

Аналізуючи чому прийнято розмовляти російською в багатьох куточках України, я дійшла висновку, що проблема рідної мови давно існує в нашій країні. Це повелось ще з часів СРСР, а то й раніше. Неодноразово чула, що українська - це "теляча" мова, мова другосортних людей. І ось ми на підсвідомому рівні, щоб піднятися на сходинку вище, стали розмовляти мовою "елітного" народу, яка пропагандувалась в нашій країні багато десятків років. А чи замислювались ви, чому є так звані "мертві мови"? Саме тому, що не мають живих носіїв. Отже, ми самі хоронимо свою мову, яка є нашим ідинтифікатором у світі. Ми ЄДИНІ і ми УКРАЇНЦІ. Втратити мову - це те ж саме, що втратити самого себе. Якою мовою спілкуватись, вирішувати має кожен самостійно, а я свій вибір вже зробила.

PS. Не хотілось би, щоб цей запис сприймали, як пропаганду. Я просто висловила свою думку, а висновки має робити кожен сам собі.
#калина
#символи
#Україна

Здавна одним з головних символів нашої країни вважається калинова гілка. На жаль, у наш час про це згадують рідко, проте цей символ постійно зустрічається в рослинних орнаментах вишивки жителів придніпров'я, в народній творчості, наприклад, у піснях і думах, до того ж, у давні часи з калиною було пов'язано безлі легенд.
За однією із них, кущ калини виріс на місці, де пролилася кров козака, за іншою - там, де розсипалося червоне намисто згвалтованої дівчини, за ще однією - сама дівчина перетворилася на калину, чекаючи з військового походу свого коханого. Кожна з цих історій вкрита завісою таємничості і обов'язково чіпляє за саму душу.
А у мене у дворі також росте калина. Щоправда, кров свою заради цього ніхто не проливав - то батько якось посадив кущ на радісь пташкам, що залишаються зимувати, а не летять у вирій;)
#Відпочинок
#Подорож
#Україна

Влітку ми їздили у гості до моєї подруги, яка живе в Полтавській області, в місті Комсомольську. Вона запросила нас на відпочинок у вихідні. Я навіть не думала, що в цьому місті така краса. Там чудова природа, місто дуже зелене та привітне, там якось легко дихається. Я відразу звернула увагу на благоустрій у місті: прекрасний міський парк, обладнаний гойдалками, гірками для дітей, фонтанами, лавочками, через центр міста протікає річка, в якій плавають білі та чорні #лебеді, через річку перекинутий сучасний металевий міст, який веде до нової церкви. Усюди квіти. А ще майже на кожному кроці зустрічаються незвичайні металеві тематичні статуї. Подивіться, на фотографіях вони теж є. За містом розкинувся шикарний піщаний #пляж - я стільки піску ніколи ще не бачила. Ми добре відпочили у моєї подруги в Комсомольську: купалися, грали з дітлахами, ловили рибу, смажили шашлики, гуляли по парку цілий день та годували з рук лебедів. Це був чудовий відпочинок, який завжди приємно згадувати.
#Транспорт у Києві
#Подорож
#Туризм
#Україна
Сьогодні мені знову захотілося показати Вам свої фотографії, зроблені в місті Києві. Цього разу тема стосується транспорту та всього того, що із ним пов'язано. Ви зможете побачити фотографії станцій метрополітену, #схеми гілок та станцій метро. Дуже цікаво, що станції #метро в Києві є як підземні, так і наземні - це для мене було незвично. Тому я сфотографувала #поїзд на двох наземних станціях, щоб всі могли уявити собі як це відбувається у Києві. Також можна побачити зупинку маршрутного таксі, яка обладнана спеціальним електронним #табло, що, найімовірніше, неможливо побачити в інших містах. Зверніть увагу на яскравий двоповерховий автобус, що я побачила у центрі міста - це теж привернуло мою увагу.

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).