#ікра

Ніжний смак страшнючої риби « #Слоник».
#КулінарніРецепти.

Декілька років тому у спеціалізованому магазині #МорськіПродукти я надибала недорогу рибу (зараз коштує 68 грн/кг). Вітайте, морську рибу-страшилку « #Гренадер», а в простонародді «Слоник». Це найпоширеніший вид тріскової риби. Живе вона в багатьох морях на великій глибині (більше 2 км.). Розмір дорослої рибини гренадера досягає 100 см., а вага – 3 кг. Бачите, яка вона «гарненька». Жах!
Але тепер найголовніше. Гренадер – найсмачніша морська #риба я не куштувала: м’ясце ніжне, не волокнисте, не сухе, злегка солодке і нагадує #смак креветки; без кісток і без специфічного рибного смороду. У продажу я бачила тільки хвостову частину – тушку, з якої вже зняли шкіру. Кажуть, що #печінка та #ікра гренадера вважається #делікатес/ом. Не знаю, не бачила і не коштувала.
Я за ці роки пробувала з неї зробити все: супи, фаршировані та запечені страви, але найбільше мені до смаку смажена риба у подвійному клярі (борошно, яйце). Якщо побачите у продажі цього красеня «слоника», обов’язково купуйте, не пожалкуєте.
І не забувайте, що у морській рибі міститься велика кількість #вітамін/ів, #мінерал/ів і #мікроелемент/ів. У м'ясі риб міститься фосфор і кальцій, такі корисні для формування усієї кістково-м'язової системи. Йод, що також є у морській рибі, життєво потрібний усім людям, особливо дітям.
Як швидко і якісно почистити рибу
#КулінарніРецепти #Порада #Риба #Оселедець #Ікра
Цьому способу навчив мене бабусин брат. Тоді він жив ще в Якутії і струганина була завсідником місцевих застіль. Правда вчив мене він це робити на червоній рибі. Бонусом він відкрив мені таємницю засолювання червоної ікри :-) та й самої рибки теж.
Як виявилося, справжні рибалки обробляють рибу зі спини! Спочатку ножицями необхідно зрізати всі плавники. Потім надрізають спинку і виймають хребет разом з усім іншим скелетом. Виходить, що риба чиститься одним рухом. Плюс при наявності ікри остання залишається абсолютно цілою.
Виймають кішки та ікру.
Потім знімають верхню шкірку. Це можна зробити підрізаючи ножем.
Більш наочно можна подивитися на фото нижче ;-)
Забула додати, що дошку краще обгорнути звичайною харчовою плівкою.
Може у кого є ще інший спосіб почистити рибку? Поділіться:-)
П.С. До речі, струганину їдять сирою в замороженому вигляді, занурюючи в оцет і сіль. Прикольно!

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).