#Вишиванки

Парад вишиванок 2015, або святкування Дня Незалежності

#Вишиванка
#ДеньНезалежності
#ПарадВишиванок


В моєму місті парад вишиванок проходить другий раз. Цього року для участі в параді зібралось близько 10 тисяч людей. Перед святом люди реєструвались на сайті і могли виграти призі у різних номінаціях (ретро-вишиванка, авторська вишиванка, дитяча вишиванка, сім’я в вишиванках). Переможців оголосили перед початком параду.
Для такої події я дістала вишиванку, що належала моїй бабусі. Вона вишита руками на шовковій тканині. Вишиванка пожовтіла і місцями розлізлась, тому я її ніколи не вдягала. Але цього року вирішила все ж таки ризикнути (дуже сподівалась, що вона не розлізеться посеред міста на шматочки)
Людей і справді зібралось дуже багато. Вишиванки були самі різні – від шедевральної ручної роботи, до простенької машинної вишивки. У кого не було вишиванки, той прикрасив свій одяг, дівчата вдягали віночки і стрічки на голову.
Люди пройшлись до центра міста величезною і довжелезною колоною.
Чи був святковий концерт я не знаю, бо ми пішли з площі майже відразу по закінченню параду. В цьому році на площі було безліч торгівельних палаток, торгували різними виробами, намистом, вишиванками, медом. Художники малювали портрети та розмальовували всіх бажаючих.
Ще мені сподобалась ініціатива молодіжного парламенту – на вулиці розстелили довгий папір і всі бажаючі могли залишити відбиток своєї долоні. Для малечі море радощів.
Взагалі, я не дуже люблю масові заході і майже ніколи їх не відвідую. Тому що крім позитивних емоцій в натовпі отримуєш масу негативних. Чого вартує тільки поїздка громадським транспортом додому. Навіжені бабці відіпхали мене від дверцят тролейбусу, ледве не затоптавши мою дитину – головне примостити свою п’яту частинку тіла на сидіння. А пофіг, що через це могла постраждати маленька людина. І таких прикладів дикості і невихованості безліч. В такі моменти дуже гостро розумієш, що свинство і бидлізм не зникають з одягненою гарною вишиванкою.
Тому ми вирішили не тинятись натовпом, а піти і зустріти захід сонця на пляжі біля річки.
Українські вишиванки або що одягнути дітям на перший дзвінок
#Вишиванки #Мода #ДитячийОдяг
Нещодавно прогулювалися по магазинах, шукали дітлахам святковий одяг і шкільну форму. Скільки зараз красивих вишиванок. Раніше рукодільницям доводилося довгими ночами вишивати цю красу, а зараз достатньо мати близько 350 грн в кишені і твоя дитина модничає по українськи. Хочу поділитися фотками з магазину, як вам? Правда, підібрали тільки дітям подруги. Дуже добре сіло, шкодую, що не сфотографувала. Мені здається, дуже стильно і модно носити вишиванку, хоч під джинси, хоч під спідницю. Єдине, мені не подобаються вишиванки на чорних футболках, ну не розумію я в такому варіанті.
А вам подобаються етнічні мотиви? Ваші діти носять вишиванки?
Додала ще фото дитячої гірки, дуже хочу таку придбати діткам поменше. Продавалася в тому ж магазині. У кого така є? Поділіться враженнями, чи можна таку в хаті поставити?
#Набір для #вишивання. #Вишиванка.

#Рукоділля для моєї старшої сестри було з дитинства непереборною перешкодою. Сестра талановита та наполеглива, але зовсім не мала терпіння та усидливості. Дивилася вона на нас з мамою та на наші плетенні речі і сердилася, що сама так не може. І от вона в останні 2-3 роки просто дивує своїми творіннями. Про зваляного песика я вже писала http://betaproject.net/tatiana_bezsonova/wall-i... а от тепер вона зайнялася вишиванням. Перед новорічними святами сестра придбала набір для вишивання (дуже їй закортіло мати гарну вишиванку). Купила вона набір за 150 гривень. Обирала довго і зважливо: #якість матеріалу, кольорова #палітра, #складність малюнку. Сестра обрала один з найскладніших малюнків, а потім ще тиждень з тремтячими руками вивчала правила вишивання (лице – акуратний #хрестик, виворіт – правильні #шви). На фото ви бачите рукав вишиванки, над яким вона працює 2 місяці. Мені дуже подобається #візерунок майбутньої вишиванки і старанність сестри. До речі, ціна такого набору на сьогодні – 360 гривень.
#ВишитаСорочка #Вишиванка #ВишиванняХрестиком #HandMade #Рукоділля

Нарешті буду вишивати сорочку для синочка! Скільки часу я вже планувала це зробити та все ніяк... Вже давно купила #полотно, потім у мене появилася #СхемаДляВишиванки і ось нарешті - #нитки. Ще з самого початку я вирішила, що вишивати сорочку буду нитками сірих відтінків, тож кольори, що зображені у схемці доведеться замінити. Насправді я придбала дві схеми, #узори на котрих трохи відрізняються і ще остаточно не вирішила за котрою із них буду вишивати. Хочеться встигнути вишити і довести сорочку до ладу до Пасхи...
Харчівня «Майдан»… або спроба побути ресторанним критиком)

Довелося мені сьогодні відвідати місто #Рівне та відобідати в харчівні #Майдан. В цьому місці я вперше побувала декілька років назад, і тоді воно запам’яталось мені симпатичними офіціантками в українських #вишиванках. Та і сам заклад досить цікавий, наповнений національним колоритом і старовинних речами. Тільки голова кабана на стіні і аляпуваті фіраночки збивають з пантелику. Як на мене, власники харчівні спробували повторити стилістику відомої корчми #ДецаУнотаря, порозвішувавши на стінах картинки з кумедними висловами... та трохи не дотягнули.

Варто відзначити кухню – усі страви дуже смачні, порції великі, а ціни приємно дивують. Обслуговування на висоті: салати і напої ми чекали хвилин 5 (і було видно, що вони нарізані прямо в тарілку, а не накидані з загального коритця), гарячі страви – 20.

#Меню оформлене в тому ж стилі, що й харчівня, і присмачене веселими жартами. Мені особисто дуже подобається, коли меню роблять оригінальним, а не просто вкладають листочки з переліком страв до папки з файлами.

А ще ми дуже сміялися, коли нам принесли справжні #гранчаки )))

PS. От тільки дівчатка вже не в вишиванках((
#Вишиванка
#ВишитийРушник – символ українського народу. Без нього не обходилась жодна важлива подія: сватання, весілля, хрещення, помини. Велике значення мав орнамент рушника, колір ниток та настрій з яким він вишивався. В наш час вишиванка також користується неабиякою повагою. Розшивають не тільки рушники та сорочки, а й скатерті, серветки, картини. Вишиті рушники та #скатертина були і на моєму весіллі. Подарувала їх бабуся. Вона вважає, що якісний та красивий рушник запорука сімейного щастя. Вийшло дуже гарно.
#Обряди
#вишиванка
#рушник
#оберіги
#традиція
#Українськавишиванка
У сьогоднішньої реальності ми прагнемо повернутися до своїх національних витоків, повернутися до початку! Або до коріння. Нині можна назвати епохою відродження української культури.
#Вишиванка, головні убори (український вінок, чотирикутна хустка, кучма), рушник, пояси, обереги - це деякі з основних символів української національної культури, душа та код українського етносу. Це #традиція, яка встановлює зв'язок з предками і родом.

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).