#ДеньНезалежності

Парад вишиванок 2015, або святкування Дня Незалежності

#Вишиванка
#ДеньНезалежності
#ПарадВишиванок


В моєму місті парад вишиванок проходить другий раз. Цього року для участі в параді зібралось близько 10 тисяч людей. Перед святом люди реєструвались на сайті і могли виграти призі у різних номінаціях (ретро-вишиванка, авторська вишиванка, дитяча вишиванка, сім’я в вишиванках). Переможців оголосили перед початком параду.
Для такої події я дістала вишиванку, що належала моїй бабусі. Вона вишита руками на шовковій тканині. Вишиванка пожовтіла і місцями розлізлась, тому я її ніколи не вдягала. Але цього року вирішила все ж таки ризикнути (дуже сподівалась, що вона не розлізеться посеред міста на шматочки)
Людей і справді зібралось дуже багато. Вишиванки були самі різні – від шедевральної ручної роботи, до простенької машинної вишивки. У кого не було вишиванки, той прикрасив свій одяг, дівчата вдягали віночки і стрічки на голову.
Люди пройшлись до центра міста величезною і довжелезною колоною.
Чи був святковий концерт я не знаю, бо ми пішли з площі майже відразу по закінченню параду. В цьому році на площі було безліч торгівельних палаток, торгували різними виробами, намистом, вишиванками, медом. Художники малювали портрети та розмальовували всіх бажаючих.
Ще мені сподобалась ініціатива молодіжного парламенту – на вулиці розстелили довгий папір і всі бажаючі могли залишити відбиток своєї долоні. Для малечі море радощів.
Взагалі, я не дуже люблю масові заході і майже ніколи їх не відвідую. Тому що крім позитивних емоцій в натовпі отримуєш масу негативних. Чого вартує тільки поїздка громадським транспортом додому. Навіжені бабці відіпхали мене від дверцят тролейбусу, ледве не затоптавши мою дитину – головне примостити свою п’яту частинку тіла на сидіння. А пофіг, що через це могла постраждати маленька людина. І таких прикладів дикості і невихованості безліч. В такі моменти дуже гостро розумієш, що свинство і бидлізм не зникають з одягненою гарною вишиванкою.
Тому ми вирішили не тинятись натовпом, а піти і зустріти захід сонця на пляжі біля річки.
За Україну!
Сьогодні - 24 серпня - День Незалежності нашої Батьківщини

Хоч я не поет,
Але в цей, доленосний для країни день,
Слова самі складаються у вірші:

Дай Боже, милий,
Щоб посміхнулася нам доля,
Щоб ніколи не вмерла в Україні воля.

Щоб згинули всі наші вороженьки,
Як та роса на сонці,

Щоб ми, вільно і щасливо,
Запанували у своїй сторонці!

Вічна пам'ять, вічна шана героям
Поклавшим душу й тіло на алтар свободи,
За соборну унітарну квітучу Україну.

Ви назавжди в наших серцях,
Герої - не вмирають!

Слава Україні! Героям Слава!

#Україна #ДеньНезалежності #СлаваУкраїні #Героямслава

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).