Кажуть, що у кожної української господині повинен бути фірмовий #рецепт
борщу. Сьогодні хочу поділитися з вами своїм. Для початку варимо бульйон з гарненького шматка свинини. А куди без нього? Чоловіча половина нашої сім'ї стверджує, що будь-яка страва без м'яса — це взагалі не їжа. Паралельно відварюємо у воді з оцтом (щоб не втратив колір) червоний буряк.
Далі додаємо до бульйону попередньо замочену на декілька годин квасолю. А якщо забулися її замочити, чи часу на це немає, то можна просто декілька разів залити кип'ятком, поки вариться бульйон.
Через хвилин 20 туди ж кладемо порізану картоплю, цибулю та моркву. А ще через 15 хвилин — нашатковану капусту. М'ясо виймаємо, нарізуємо шматочками та відправляємо назад. Варимо усе до готовності.
В цей час тремо на дрібну тертку буряк. Додаємо його до борщу, доливаємо томатний сік або кладемо томатну пасту за смаком. Також у каструлю кидаємо доступну зелень, декілька горошин чорного перцю, лавровий лист, досолюємо, якщо необхідно, та доводимо до кипіння.
Як тільки борщ починає кипіти, знімаємо його з вогню та даємо настоятися протягом 15 хвилин. А от тепер можна їсти. Обов'язково з ложкою сметани!
На 5-літрову каструлю у мене пішло 0,6 кг м'яса, 50 г квасолі, 8 картоплин, 2 цибулини, 1 морквина, 0,5 середньої капустини, 2 бурячка, 0,5 л томатного соку. При такій кількості продуктів ложка в мисці спокійно стояла))
Завдяки тому, що буряк додається до страви вже готовим і не перекипає, борщ ніколи не втрачає свій колір. Відсутність зажарки робить його менш калорійним. А якщо свинину замінити на курятину чи яловичину, то борщ взагалі буде дієтичним. Варіант без м'яса зовсім не розглядається по вищезгаданій причині)
Коментарі 25