Паска і консерванти
Давно задивлялась на красиві італійські паски у картонній упаковці. І ось дочекалася - нам подарували такий шедевр кулінарії. Здивував мене... термін придатності продукту. Уявіть собі, паска (по суті, хліб) має термін придатності в 1 рік! Наша паска - та, що на фото - виготовлена ще в серпні минулого року! Коли ми відкрили упаковку, то запах був просто неперевершений, ніби її тільки-но витягнули з печі. М'яка, приємна, паска здалася свіжісінькою, аби не дата виготовлення. Смак - на високому рівні; цукати, родзинки - всього вдосталь.
Ум'яли ми її за 2 години. А тепер я думаю: скільки ж консервантів, і яких саме, треба додати у хліб, щоб він ТАК зберігався? Я працювала декілька років на виробництві продуктів харчування (не безпосередньо в цеху, але близько), тому маю досить непогане уявлення про кількість і якість консервантів у товарах з полиць супермаркетів. Але ТАКОГО еффекту годі собі навіть уявити! Паска була завернута ще й у поліетиленовий пакет. У ньому, мабуть, був харчовий газ (суміш азоту з вуглекислислим газом, яка уповільнює розвиток бактерій), але так довго зберігати продукт навіть він не в силах.
Працюючи на виробництві, помітила: ті, хто безпосередньо приймає участь у виготовленні продукції, теж її купують, хоча й знають, з чого та продукція складається. Намагаються, звісно, щось краще вибирати, але все одно їдять ті ж самі консерванти і підсилювачі смаку.
Цікаво, а як мешканці Бета-проджекту ставляться до хімічних домішок у продуктах, і чи звертають на них увагу при виборі продуктів до столу?
Коментарі 8