2015-01-07 22:01
Хочу розповісти трохи про важливе свято, яке займає в ієрархії свят, і Римсько-католицької церкви, і Російської Православної церкви почесне друге місце після Великодня. Також, свято це, у більшості держав світу є державним святом. Звичайно, і день цей є вихідним. Це - #Різдво Христове (Christmas). Я, якось, зрозумів, що сам святкую цей день (я православний), друзі і знайомі, також. Але, відповісти на деякі, начебто, прості питання (що стосуються Різдва Христового) ми не в змозі. Тому, трошки, просвітився в цьому відношенні. Розповідаю те, про що дізнався.
Різдво Христове - свято християн, встановлене на честь народження Ісуса Христа. Відзначається воно, більш ніж в 100 країнах світу. Святкується, приблизно, з 4 століття.
Але, дати цього свята різні в багатьох країнах. Одночасно з Руською Православною Церквою відзначають Грузинська і Єрусалимська, православні Сербії, афонські монастирі. Також, велика кількість католиків східного обряду і частина російських протестантів. Це - 7 січня. Католики ж, з деякими Православними Церквами святкують Різдво Христове 25 грудня. У Вірменській церкві це свято 6 січня, одночасно із Хрещенням Господнім під загальною назвою Богоявлення. Чому ж, відмінність в датах така існує? Календарі різні - причина.
У Росії, радянська влада в 1918 р. ввела Григоріанський #календар , але, #церква рішення такого не схвалила, та не перейшла з Юліанського календаря на календар Григоріанський. Тому календар Руської Православної Церкви на 13 днів відрізняється від календаря, який використовується католиками. Датою Різдва деяких православних церков є 25 грудня, в зв’язку з тим, що вони дотримуються Новоюліанського календаря. Є такий календар. Прийнятий він, у 1923 році, на нараді Православних Церков (з метою виправлення (заміни) календаря Юліанського), яка відбулася за рішенням Константинопольського Патріарха. Руська Православна Церква тоді не приймала в ньому участі, до того ж, і пізніше, не мала бажання перейти на новий календар.
Багато тексту, звичайно, вийшло, тому закінчую. До речі, можливо, пізніше розповім цікаву історію про те, чому саме 25 грудня ...
5

Коментарі 1

  • 2015-01-11 20:00
    З дитинства Різдво я люблю найбільше. Люблю зустрічати його у колі родини коли за вікном сніг і мороз, адже яке Різдво без снігу. Ще маленькою пам'ятаю як чекала першу зірку на свят вечір, щоб сісти за стіл, а зранку вставала і ішла до церкви. Ці традиції у нас і досі.

Наступний запис

2015-01-05 13:08

Усі народи світу зустрічають #Новийрік

5
0

© 2010 - 2022. Всі права захищено.