Весняний ботанічній сад.
Зовсім несподівано наша звичайна ранньотравнева прогулянка на майданчик перетворилася на поїздку в дитячий ботанічний сад нашого рідного Запоріжжя. Ось так - маму клемануло, і ми з синулыком замість качельок вирушили на маршрутку.
Туди ми потрапили вперше, я - в свої 36, а він в свої 3 з половиною. )
Майже встигли застати повне квіткове розмаїття весни. Залипли там на 3 години, а ще б стільки ж пробули! Нам пощастило просковзнути на їхню "веранду", де квіти вирощують задля насіння та розсади, і вони ростуть великими клаптями. На фото ця квітуча множина виглядає особливо чудово!
Окрему увагу привертали #тюльпани
: із незвичайними бахромистими пелюстками, з гострячковими, рідіксного бузкового кольору. Найбільший кайф мені було побачити справжню плантацію каллів . Обожнюю ці #квітки
завдяки мамі - це вона постійно ними захоплювалась, тож і я підписалась до неї! ) Звичайно, не могла я не подивуватися декільком лимонищам розміром з півлітрову банку, що виросли на величезному дереві.
#Магноліі
, дикі орхідеї, анютині глазки радували ніжними та картатими кольорами. Оранжерея з кактусами мала декілька квітнучих екземплярчиків та ще більше - гігантських рослин. Зимовий сад стандартний, привернули увагу лише #рибки
, що плавали в водоймі непрацюючого фонтанчика. Добрий дядечко навіть дав сину жменьку корма, щоб їх погодувати - і то було фантастичне інтерактивне шоу для нього. Згадував з захватом цей момент! ) А ще дуже нас потішила місцева "зірка" - #мавпа
на ім'я Чіп. Йому взимку виповнилось аж 15 років! Чудна та потішна тваринка! Сиділа собі на прив'язі далеко-далеко від нас і не підходила зовсім, як ми її не гукали. А потім син попросив попити сік з пакетика з соломинкою. Почувши шелест захисної плівочки на соломинці, Чіп миттєво пожвавів, підбіг до нас. А наглядачка каже - він у нас дуже любить сік пити через соломинку. Аристократ. Я обалділа - як це - через соломинку? Сину запропонувала поділиться з мавпою соком, і той зробив лише ковточок, і весь пакетик віддав Чіпові. Видно, сину теж було цікаво подивитись на цей "цирк". ) Ну що ж, мавпа так смачно смоктала цей сік - умора! А от допетрати, як розмістити соломинку, щоб допити повністю - кеби вже не вистачило. Тож він розгриз пакетик і виливав собі сік в рота через отвір. По вустам текло, щось в рот таки попало, але калюжу соку таку собі все ж налив, бо повз рота лилось чимало. Син був у захваті, я теж з цього чуда поусміхалась! )
Загалом я вирішила, що навесні обов'язково треба приходити туди, щоб насолодитися цим шикарним концентратом квіткової краси, відпочити душею, потішити очі.
Вважаю, що в ботанічні сади (так само, як і в музеї та подібні заклади) треба перший раз іти наобум - просто гав половити, полазити-побродити та позиркати самим по собі на все, що заманеться. А потім обов'язково треба хоч раз пройтися там з екскурсоводом: нехай розповість про цінність, рідкісність рослинок, історії їх отримання, хитрощі вирощування, історично-географічні "домівки" та інше. Так буде набагато пізнавальніше та інтелектуальніше.
А загалом - чудово, що є ботанічні сади і чудово, що один з них - в нашому місті, і найчудовіше - що є бажання та можливість подивитися на всю ту красу!
Коментарі 33