Біла шовковиця
А чи знали ви, що дерево шовковиці «живе» до двох століть, а іноді до трьох – п’яти? А чи знали ви, що фіолетово-чорні плями на шкірі від соку чорної шовковиці, можна відмити соком білої шовковиці? А чи знали ви, що відвар з кори білої шовковиці, крім всього іншого, допомагає у боротьбі з кашлем, бронхіальною астмою та бронхітом, як відхаркувальний засіб? А сечогінні властивості білої шовковиці сприяють у лікуванні багатьох хвороб нирок та сечостатевої системи? А чи використовували ви цілющій сік свіжого листя від зубного болю, а ті ж листя у настоях, як жарознижуючий засіб при простудних захворюваннях? А чи знали ви, що навіть сік з коріння білої шовковиці застосовують як протиглисний засіб?
В Азербайджані вже віками використовують дошаб з білої шовковиці (сироп з ягід) для лікування та профілактики багатьох серцево-судинних захворювань і навіть при кропивниці та скарлатині, а також при жіночих кровотечах.
Може і ми, українці, навчимося використовувати білу шовковицю, не тільки як смачну солодку ягідку, а як цінний дар природи багатовікового дерева?
P.S.: Цього року шовковиця у дворі вродила так рясно, що гілки дерева не витримали і лягли на землю. Кожного вечора збираються дітлахи та їх батьки, щоб пригоститися щедрим врожаєм.
Коментарі 10