Прийшло тепло, а отже наступає період ремонтів. Саме в цей час рівно рік назад ми вирішили утеплити свій #балкон
, оскільки він повністю промерзав та взимку там нічого не можна було залишити. Можливо комусь ця розповідь буде корисною. 1). Встановили нові склопакети як на сам балкон, так і на вихід на нього. На той час це обійшлося близько 7500 грн. Зовнішній профіль вибрали німецький, на внутрішніх же дверях вирішили трішки зекономити, та придбали український. Різницю відчули зразу – український профіль значно м’якіший і гнучкіший, двері постійно перекошуються. Тому не шкодуйте пару зайвих сотень, краще виберіть якість.
2). Утеплили стіни, стелю та підлогу. Головне правило – чітко дотримуватись порядку шарів: гідроізоляція, утеплювач, пароізоляція, повітряна подушка, основа нової стіни.
У підлозі у нас був пожежний люк, який раніше не можна було ні в якому разі закривати. Однак після деяких консультацій ми все ж таки його теж утеплили та повністю зашили. Як пояснював знайомий пожежник, ці люки були обов’язковими тоді, коли пожежна драбина діставала лише до 5 поверху, а з верхніх погорільці спускалися через люки, однак зараз драбини дістають значно вище. Не знаю на скільки це правда, тому не буду нікого в цьому переконувати.
Щоб зробити підлогу придбали на меблевій фабриці ДСП без ламінованого покриття.
3). Дуже довго вагалися, вибираючи для фінішного оздоблення між вагонкою та пошпакльованими і пофарбованими стінами. Однак надали перевагу другому варіанту, оскільки при ньому значно легше замаскувати подряпину чи будь-яке інше пошкодження.
Підлогу встелили лінолеумом.
На матеріали по пунктах 2 та 3 було витрачено близько 3000 грн. Усі роботи проводили самі.
4). Встановили сушку для білизни. Вибрали наш український варіант вартістю 310 грн. Сушка виготовлена з металу та витримує вагу до 21 кг. Є значно дешевші екземпляри (140 грн.) польського виробництва, але там перекладини зроблені з пластику та швидко прогинаються і ламаються.
5). Оскільки у нас південна сторона і влітку цілий день прямо у вікна світить сонце, то довелося придбати тканинні ролети з досить високою щільністю. Це задоволення обійшлося у 2000 грн.
Отже, загальна вартість ремонту вийшла близько 12810 грн. Витрачено місяць часу.
Балкон пережив зиму. Поки що ніяких зауважень та невдоволення)
Коментарі 26