2015-04-30 02:23

Лялька-оберіг своїми руками

Мабуть, немає українця, який не чув про традиційні ляльки-мотанки. В останні роки, коли національна символіка ввійшла в моду (до речі, досить непогана мода, але без фанатизму) багато майстринь почали виготовляти такі ляльки. Є серед них дійсно дуже красиві роботи, а є простенькі, але милі серцю.
Цікаво, що в російській стороні теж є аналог мотанки - ляльки-обереги. Техніка дуже схожа на нашу мотанку, все привязується і замотується (власне, звідси й назва). Колись такі ляльки давали близьким людям у далеку дорогу на згадку про рідний дім. Паралельно іграшка мала виконувати захисну функцію. До вузлика, якого ляля тримає в руках, клали якусь цілющу травичку.
До мотанки я поки ще не дозріла, а ось такі обережні ляльки виготовила. Дуже вони мені до вподоби :) У вузликах - дубова кора, щоби зубки не боліли. Думаю більшеньку подарувати одному маленькому хлопчику.
Якщо вам теж сподобаються такі лялі, то зробити їх дуже просто. В Інтернеті є купа майстер -класів. Знадобиться лише декілька відрізків тканини, і приблизно годинка часу.
22

Коментарі 12

  • 2015-04-30 09:08
    А в чём секрет таких кукол? То, что их мотают - понятно, но может там какие-то обязательные детали должны быть или заговоры :)?
  • 2015-04-30 13:43
    Ніби й симпатичні, але мене такі ляльки лякають - зокрема відсутність обличчя... не можу пояснити чому, просто моторошно
    • 2015-04-30 14:14
      Точно, точно! Мне тоже это как-то не нравится.... А вообще странно, что верующие люди могут использовать явно языческие элементы, которые противоречат вере.
      • 2015-04-30 15:31
        Отголоски язычества сейчас встречаются повсеместно. Пасхальный кулич с крашенками, масленица)
        • 2015-04-30 15:49
          Это тоже... Потому я их и не ем, но эта кукла немного другое: люди верят в спасительные её качества, а по идее должны верить в спасительную силу креста, икон и т.п. атрибутику веры.
          • 2015-04-30 16:01
            Ну да... Но на эту тему можно говорить долго) Есть версия, что некоторые языческий обряды и риуталы сразу до конца не искоренялись, якобы для того,чтобы процесс перехода от язычества к христианству был более плавным. Потом эти языческие традиции адаптировались к христианским со временем. у нас на Пасху куличи, на западе - кролик)
            • 2015-04-30 16:19
              Процесс адаптации затянулся и мутировал)
              • 2015-05-03 09:54
                Привет! Была на даче, поэтому ничего не писала. Для меня, например, справедливыми кажутся как некоторые христианские традиции, так и некоторые языческие. Наверное, это связано с наличием двух друзей - православного священника и убежденного язычника :)  
                 
                Например, Мокошь и Святая пятница (Праскева) - имеют явное сходство. Поэтому в моей голове они являются одним персонажем. Чистое ИМХО, на религиозные темы спорить не люблю - уже наспорилась в свое время :) 
                 
                Считаю, что каждую игрушку или украшение надо делать с позитивом и в хорошем настроении - тогда она принесет радость своему хозяину. И неважно, в кого вы верите. Если не нравится термин "оберег" - считайте игрушку прикольным сувениром :) 
                 
                В древние времена эти куклы делались из обрывков одежды (нельзя же было пойти в магазин и купить полметра белой ткани, а еще полметра красной и 30 см вон той в клеточку :), поэтому такая кукла несла в себе заряд позитивной энергии родного человека.
                • 2015-05-03 09:58
                  Ну и плюс - трава-набивка, например здесь использована дубовая кора.
    • 2015-05-03 10:00
      В давні часи такі лялі робили з обривків тканини від одягу (ну не можна ж було піти в магазин і на метри купити необхідної). Обличчя нема, бо вірили, що через очі може вселитися у ляльку якийсь дух. Сучасні майстрині відходять іноді від традиції, і роблять народним лялькам обличчя. Якщо бажаєте, можете навіть самі спробувати - вишити, наприклад.
  • 2015-04-30 15:27
    Лялечкі гарні) Хоча я не дуже в курсі цього тренду)) що там в середині? Ми в дитинстві мотали ляльок к мотку ниток, може тут схожа техніка? Величенька лялька така колоритка, такий бюст шикарний)) а якщо у мішечок покласти духмяні трави, то може вийти саше для якоїсь кімнати) чи для такої мети лялька не підійде?)
    • 2015-05-03 09:57
      Олечка, всередині дубова кора (в старпості написано:). Дубова кора в народній медицині вважається засобом від стоматиту і від зубної болі (в традиційній медицині, до речі, теж). Так що лялечки - обереги від зубної болі.  
       
      Так, звісно можна. Я ще робила такі з лавандою і з мелісою.

Наступний запис

2015-04-28 22:59

Листівка ручної роботи

4
8

© 2010 - 2024. Всі права захищено.