Дружний колектив
Усі ми хоч раз у житті шукали роботу або може хтось тільки-но збирається працевлаштовуватися. Тоді ця стаття для вас.
Пошук роботи починається з моніторингу ринку праці та свіженьких вакансій. Проглядаючи вакансії ми дивимося вимоги до кандидата на посаду (чи підходимо ми) та умови праці, які пропонує роботодавець (соціальний пакет, зарплатня тощо). Часто ми можемо побачити такий чарівний рядок «дружний колектив», як перевагу в умовах праці. А що це і як розуміти – невідомо. Так ось, щоб вас більше не вводили в оману скажу, що ніяких ДРУЖНИХ колективів не існує. Та посадова особа, яка описувала вакансію: або новенький hr - менеджер, або якась дівчинка-секретарка, яка всунула цей рядок лише для того, щоб зайняти більше місця на сторінці.
Поясню чому я так категорична до такої заяви роботодавців. Так ось, на роботі завжди один відділ «дружить» з іншим відділом проти третього відділу (велике або середнє підприємство). Наприклад, бухгалтерія «дружить» з юридичним відділом проти фінансового відділу. Чи навпаки. Якщо ж маленький колектив, то завжди є якийсь фаворит/ка директора, який або яка має і своїх прихильників (підлабузників багато), і своїх ворогів (заздрість нікуди не дінеш). Особливо це вищезгадане стосується жіночих колективів, де плітки та підстави на кожному кроці.
Крім того, на робочому місці дружні стосунки просто неможливі: ви ж не ходите з колегою під час робочого часу у кіно чи на танці? Так, можна просто потеревенити під час обіду або перекуру, але це ж не дружба. Тому, проглядаючи вакансії і знаходячи той рядочок про «дружний колектив», ніколи не звертайте на нього уваги. А ще краще візьміть за правило: на роботу ходять працювати, а не «дружити».
Коментарі 19