Істинність святкування Паски. #Паска
та #крашанки
– що це? "Немодне" бачення свята. «Святкування» релігійних дат вже давно стало традицією та модним проявом набожності. Хай пробачать мені ті читачі, які серцем та помислами своїми чисті і у вірі своїй непохитні. Яким чином ви прийшли до віри? У вашому житті трапилася трагедія, горе? Бог став єдиною надією, втіхою? Я не ставлю під сумнів існування Бога, я тільки не розумію людей, які прямують за натовпом до церкви завдяки стадним інстинктам, приймають у своє серце усе без розбору.
Ми – християни за історичною спадщиною, так само історія визначила нашу територію православною, а не католицькою. Чому ми вирішили, що саме це вірний шлях? Коли ви прийшли до своєї віри, чи задавали ви ці питання? Хто і як відповів вам?
В Біблії описується Паска неодноразово: як її святкували до та під час життя Ісуса Христа (Ісход 12:27; Євангеліє від Луки 22:15-20). Нічого спільного у тих святкуваннях немає з сьогоднішніми святами.
А чи задавалися ви питанням: звідки прийшли всі ці обряди, які зовсім не описані у Біблії? Що таке крашанка? А знаєте ви, що фарбування яєць прийшло з часів язичництва, ще забагато тисячоліть до нашої ери, і тільки на початку ХVII століття католицькі християни офіційно перейняли і перетворили язичницький обряд у християнський. Яйце означало початок весни, родючість землі. Деякі старослов’янські традиції пов’язують крашанки з поминальними обрядами утоплеників та кладовищами.
Те саме можна сказати і про сучасну паску у порівнянні з пасхальним хлібом. І я зовсім промовчу про деяких людей, які приносять до церкви святити ковбаси, м’ясо, горілчані вироби.
Кажуть, що віру сприймають серцем, а не розумом. Я вірю серцем, але відмовляюся сприймати нерозбірливий людський релігійний фанатизм і забобонність, бо саме через безоглядність скоєно тисячі злочинів проти людства і гуманності. І саме розум повинен стати тим фільтром, завдяки якому ми повинні обирати істинність. А істину без знання історії не пізнати.
Коментарі 16