Спека. Як з нею боротися?
Ніяк. Спеку потрібно витримати, пережити. У Києві зараз 32 С у тіні… задушливо, неможливо спекотно. Звичайно, що якщо можна залишитися вдома, краще залишитися і не виходити на вулицю. Але багатьом потрібно на роботу, у справах. Я дам декілька порад, як краще витримати спеку у приміщені. А тим хто у дорозі раджу уникати прямих сонячних променів, замкнутих просторів і триматися у тіні.
1. Кондиціонер – дуже гарна річ у спеку, але не перестарайтеся. Адекватний перепад температури для організму життєво важливий. Різниця між температурою у приміщенні і вулицею не повинна перебільшувати 5 градусів. Не виходьте різко з охолодженого приміщення на вулицю і навпаки.
2. Вентилятор з розпилювачем (води). Він підтримає вологість у приміщені, що край необхідно для організму і завдяки вологості трішки зіб’є температуру навкруги.
3. Звичайний вентилятор. У спеку він мало ефективний, але поставте біля нього 1-3 пляшок з льодом (на рівні вентилів) і ви відчуєте різницю.
4. Протяг. Якщо приміщення дозволяє зробити протяг (кімнати виходять на різні боки будівлі), то відкривайте вікна. А посередині приміщення/кімнат повісьте мокре простирадло.
5. Закрите приміщення. Закрити вікна в які світять прямі промені сонця.
6. Закриття вікон фольгою. Фольга в якійсь мірі відбиває промені сонця.
7. Часто ходити у !теплий душ. Холодний душ дає хибну ы не тривалу уяву про полегшення.
8. Намочити голову водою (!теплою).
9. Полежати 5-15 хвилин з прохолодним мокрим рушником на потилиці униз обличчям.
10. Одягти мокрий одяг (майку, футболку).
11. Пити більше рідини !температури тіла.
12. Вживати кисломолочні продукти (під час перенагрівання організм виділяє багато цукру).
Хочу зауважити, що саме в такий спекотний період можна легко захворіти на ангіну або запалення легенів, якщо зловживати холодними напоями, їжею (морозиво) і душем. Не перевантажуйте свій організм, а допоможіть йому перетерпіти спеку.
Бережіть себе і рідних!
Коментарі 32