Як тебе не любити, Києве мій
БудівляоперноготеатрувКиєві чарівна і дивовижна в любий час доби. Її було споруджено в 1901 році по проекту архітектора В.Шретера. Через десять років у приміщенні театру було застрелено Столипіна - прем`єр-міністра доби Миколи ІІ. Хто знає, як би далі розвивалася історіякраїни, якби його реформи здійснилися. Мабуть, пощастило би уникнути Жовтневого перевороту, красного терору та застою, у якій, після довгих десятеліть тортур занурився СРСР.
Під час Другої Світової війни театр зізнав великих руйнувань - самісінько в центр будівлі влучила бомба. Але, згодом творіння Шретера, хоч і не повністю, але вдалося відновити. Лише, після капітального ремонту, що відбувся в 80-ті роки минулого сторіччя, його зовнішній вигляд набув того ж виду, що був з початку. На превеликий жаль, під час реконструкції було втрачено багато з унікального декору внутрішніх приміщень.
Театр знаходиться на розі вулиць Володимирській і Богдана Хмельницького - в самому серці старого Києва, поряд з Золотими воротами - з одного боку і Володимирським собором - з іншого. В різні часи на його сцені виступали видатні артисти. Хто ж не знає імена таких відомих співаків, як ДмитроГнатюк, ЮрійГуляєв, АнатолійСолов'яненко, ЄвгеніяМирошниченко та багато багато інших діячив, чия доля і сходження на опернийОлімп були пов`язані з театром.
Поблизу театру, на бульварі Шевченка, знаходиться інша особлива будівля - Володимирськийсобор, що є пам`ятником архітектури неовізантійського стилю. Зовні Собор зберігся саме в такому виді, як був збудований в 1896 р. Розпис його внутрішніх приміщень належить кісті таки видатних художників, як Васнецов, Нестеров, Котарбинський. Орнаменти були створені великим Врубелем. Собор є діючим і належить до Української православної церкви Київського патріархату. В цьому Храмі регулярно прав'лять службу, під час якої дуже гарно співає церковнийхор.
Коментарі 10