Чортові скелі біля Львова

#ЧортовіСкелі , що знаходяться у Винниківському лісопарку (між Львовом і Винниками) є надзвичайно мальовничою групою скель і пам'яткою природи місцевого значення. Недавно мені пощастило їх побачити і я не шкодую про час, затрачений на підіймання вгору - а це було не легко. Сильна спека суттєво не давала рухатися вгору із максимально можливою швидкістю, а ще з нами були діти. Досягли ми мети, тобто скель, десь за півтори години, а спустилися вниз за 40 хв (цього разу я засікла час точно!)
Трішки інформації про ці красиві скелі: висота над рівнем моря - 414 метрів; максимальна висота самих скель - 20 метрів; складаються із пісковиків, вік яких понад 10 млн років; відстань до скель від підніжжя складає приблизно 2 км.
Виявляється, що справжня назва скель #ЧатовіСкелі або #ЧотовіСкелі і походить вона ще із тих часів, коли вони використовувалися як спостережний пункт, тобто тут чатували і оберігали підходи до Львова від набігів татар. Таку ж саму функцію виконували Лиса гора та Високий Замок.
Також існує цікава легенда щодо походження назви "Чортові скелі", ніби то чорт приніс цю скелю сюди аби знищити храм у Львові.
Та як би там не було, багатьох тягне в цю місцину: шикарні краєвиди, можливість відпочити, #альпінізм, шашлики і унікальні скелі. Чекаю найближчої можливості знову туди повернутися! :)

#Відпочинок #Львів
+3

Comments 4

 • Tan4ik_tes Tan4ik_tes (2015-08-14 23:54:58) #
  Ніколи раніше не чула про це місце. Але судячи по фото, воно варте уваги. Я взагалі дуже люблю творіння природи - вони мене більше приваблюють, чим те, що зробили люди (замки, музеї тощо). Там заповідна зона? А то все так чистенько)
  • Evangelina Evangelina (2015-08-15 00:03:26) #
   Я вже давно про них чула, але не сподівалася, що то така краса! Як не дивно, саме там чистенько, але відійти кілька метрів - видно, що деякі "особливі" люди тут відпочивали. Навіть у самому лісі викидають сміття, по дорозі вгору бачили кілька мішків!!! із ним, скло :( Але в порівнянні із іншими місцями, які полюблять відпочивальники там ще досить чисто.
   • tatiana_bezsonova tatiana_bezsonova (2015-08-15 01:12:44) #
    Чертовски красивенные скалистые места!!!!!!!!!!)))
    • Evangelina Evangelina (2015-08-15 01:16:01) #
     О! Ще одне ймовірне походження цієї назви! Браво! :)

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).