Відпочинок

Images
Followers (28)
Скоро лето, пора отпусков. Для того, что бы правильно организовать отдых и не жалеть о бесцельно проведенном лете, советую посмотреть статью.
https://tourism.life/content.php?227-%D0%92%D0%...
Чорне море. Фото Чорного моря

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Сонячна #ОдеськаОбласть

Скільки себе пам’ятаю, стільки мене завжди манить до себе чарівність морських просторів. Хтось лізе у гори, хтось біжить на екскурсії, а я до моря прагну всім своїм єством (і неважливо чи то Чорне море, чи то Середземне, чи якесь ще). Ні, не для загару (не люблю загоряти) і навіть не для плескання у морській водичці, хоча це не виключено. «Навіщо ж тоді їхати на море?» - запитаєте ви. Йдеш туди, де менше людей (якщо можливо), сідаєш на березі, включаєш спеціально підібрані мелодії на телефоні, вставляєш навушники у вуха і дивишся у безкрайній простір морської безодні. А в голові водночас сотні думок і зовсім не одної. Як це? Не знаю. Відчуття прострації, очманіння, релаксу.
Якось вранці на відпочинку, я втекла від своєї родини, доки вони ще спали. Берег був майже порожнім. Деінде були поодинокі рані пташки – туристи, які робили зарядку або купалися у ранковому морі. Отак я відійшла подалі і провалилася у забуття на дві години, зовсім не зрозумівши куди сплинув час. Не можна було відірвати очей від тих хвиль, що статечно перекочувалися одна в одну, нарощуючи свою міць, щоб шумно розлитися біля моїх ніг на березі. Чомусь в голові кружляли думки про вічне, незабутнє. Про те, що я для моря лише маленька піщинка з якоюсь долею, яку я все прагну зрозуміти. У ці години я відчуваю себе умиротворено: в душі панує гармонія, а на вустах – посмішка.
Пляж Затоки

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Сонячна #ОдеськаОбласть #Діти #СімейнийВідпочинок

Якщо хтось вважає, що немає ніякого значення, який морський берег і пляж у місці майбутнього відпочинку, то дуже помиляється. Особливо така інформація важлива, коли планується відпустка з дітьми. Якось я відпочивала у Туреччині і вже на місці виявилося, що пляж там з дуже гострих булижників. Ходити по пляжу і заходити там у воду можна було тільки взутим. З дітьми взагалі на такому пляжі відпочивати не можна. Тому, обираючи собі місце для відпочинку зважайте на такі речі: вода у морі з кам’янистим берегом значно чиста ніж з піщаним берегом. Це особливо відчувається під час та після шторму. Але з дитиною відпочивати на каменистому березі важче і нудніше, бо як же будувати замки, робити різноманітні пасочки і рити тунелі. У Криму є всі види берегів: піщане, з мушлів, з гальки, з каменів і валунів. На південному березі – камені, на західному – пісок. В Одесі та Одеській області (Затока) пісок та мушлі.
Крім того, важливо знати чи прибирається пляж у запланованому місці відпочинку. На пляжі бази відпочинку «Сонячна» пляж прибирається, проте культура відпочивальників ще на рівні дикунів. І пляшки з під пива, і банки з коли, і качани з кукурудзи, і куча бичків з під цигарок під ногами у піску – все це неприємна правда нашого менталітету. Баки та урни для сміття на відстані 20 метрів не допомагають українцям стати цивілізованою нацією. І дивна річ: як ви бачите на фото 6 багато відпочивальників залишають своє взуття перед самим пляжем, щоб потім не нести пісок у номери і у той же час паскудять собі під ноги сміттям.
База відпочинку Сонячна. Розваги для дітей

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна #ОдеськаОбласть #Діти #СімейнийВідпочинок

Хоча діти усі різні, але кожна дитина хоче розважатися. І звісно, що море морем, а розваг на сімейному відпочинку мало не буває. На жаль, безкоштовних розваг для дітей малувато: гра у піску, купання морі і басейні, гра на дитячих майданчиках біля баз відпочинку, анімації (не всюди). На цьому безкоштовні пестощі закінчуються. Звичайно, що за гроші можна розважити дитину гарно: луна-парк, катання на поні, екскурсії, водні катання на катері чи банані, фотографування, відвідування циркових вистав, кінотеатрів тощо. Ми відвідали маленьку циркову виставу (50 грн./квиток), після чого безкоштовно сфотографувалися з клоуном та мавпою. Каталися на атракціонах, стрибали на батуті (ціни на атракціони фото 7). Можна було б з’їздити до одеського аквапарку, але ми вирішили, що син ще занадто малий для цього.
Одним словом, за гроші можна все.
База відпочинку Сонячна. Басейн

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна #ОдеськаОбласть #Басейн

Коли ми обирали місце для відпочинку, то найвагомішими вимогами були перша лінія готелю та наявність басейну. База відпочинку «Сонячна» має свій критий басейн, навіть – три басейни: для дорослих, для підлітків та «жабник» для малечі. Спочатку мене така пропозиція трохи збентежила: на морі і критий басейн. Ми ризикнули і оцінили переваги саме критого басейну. Це кльово! Сину більше сподобався саме басейн, а не море, як це не дивно звучить. Тому зранку ми відпочивали на пляжі, а у другій половині дня – у басейні. У приміщені тепло, є душ, туалет, бар. Вода в басейнах чиста і доволі прохолодна. Підлога, на диво, не слизька. Крім шезлонгів та стільців, в інтер’єрі приміщення басейну добре вписалися штучні квіти. А найбільше і дітям і дорослим сподобалися два фонтани у дорослому басейні, хоча їх і не часто вмикали. Людей інколи зовсім не було, а інколи їх було багатенько, але місця всім вистачало.
Відпочинок у Затоці. Ресторан «Каліпсо»

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна #ОдеськаОбласть

З прибуттям до Затоки, після швидкого розташування і похода до моря, ми звичайно пішли шукати місцеві ресторани. І поруч з нашою б/в «Сонячна» знайшли привабливий літній ресторан «Каліпсо». З диванами і подушками, столи під балдахінами поруч з фонтаном, ми вирішили, що це справжній рай. На фото ви можете побачити ціни і страви (не всі), що ми замовили. Була маленька неприємність, коли попередньо попросивши офіціантку принести дитині теплий сік, отримали крижаний. Я не спробувала напій, довірившись персоналу і при першому ж ковтку, син просто виплюнув фонтаном увесь сік на стіл і на себе (добре, що не ковтнув). Офіціантка вибачилася, але факт неуваги залишився фактом. Списати неуважність на завантаженість – не можу, бо крім нас у ресторані відпочивала лише одна родина.
Страви були відносно смачними і нормальні за розміром, але мені не сподобалося те, що на кожну тарілку накладали цибулі так, наче це була основна страва. І дуже неприємна несподіванка нас чекала, коли син попросився до вбиральні. До туалету потрібно було йти якимись гнидниками та лабіринтами. Проходили ми поза, так званою, кухнею, яка, розташовувана на вулиці. Уявляєте? При цьому переступали через якісь шланги і блоки. А про приміщення вбиральні гидко навіть згадувати. Офіціантка вибачалася, кажучи, що на наступний рік буде нормальне приміщення вбиральні. Я мугикнула, але ми не наважилися більше сюди приходити, принаймні цього року.
Комплексні обіди у ресторані «Лагуна». Затока

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна #ОдеськаОбласть

Вирушаючи на відпочинок у Затоку, ми поцікавилися рекомендаціями щодо можливого дієтичного харчування дитині у місцевих ресторанах та їдальнях. Але виявилося, що не завжди рекомендації доречні. Одна знайома порекомендувала нам ресторанчик «Лагуна» неподалік від баз відпочинку «Сонячна» та «Рута». Спочатку ми зайшли туди повечеряти (так би мовити – на розвідку). Чоловік замовив собі картоплю фрі, відбивну з грибами, а я замовила страву під назвою «сковорідочка від шефа» та салат з морепродуктів (син відмовився від їжі, бо напередодні вже повечеряв у номері). Одразу скажу, що нам принесли порції відносно нормального розміру. Салат – нічого особливого; картопля, як картопля, а от страва «… від шефа» викликала в мене суперечливі відчуття. З одного боку усі інгредієнти смачненькі, але жирні і залишали якесь першіння у гортані. В мене таке першіння виникає від штучних спецій. Взагалі враження залишилися більше приємними, ніж ні і тому ми вирішили наступного дня повернутися сюди і спробувати комплексні обіди, які спокушали нас різноманітністю і цінами (фото 1). І даремно ми сюди повернулися… так і хотілося ті обіди вивернути на голову повару, якому несоромно готувати таку гидоту. Чекали ми довгенько. Порції невеликі, перші страви складалися майже тільки з води, штучних спецій, які дуже відчувалися і трьох шматків картоплі. У борщі на дні я ледь нашкрябала шматки від качана капусти. Зовсім промовчу про суп з фрикадельками. Другі страви: вареники, де начинкою повинна бути картопля, але мабуть картоплею там тільки помазали; варена картопля з сальним м’ясом і жменькою капусти. І це все. А пити для дитини нічого не можна було замовити, бо всі соки закінчилися. Ми абияк поїли другі страви і пішли звідти голодні і злі.
Отже, на колір і смак – товариш не всяк.
Відпочинок у Затоці. Обіди у їдальні б/в «Сонячна»

#ОдеськаОбласть #Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна

У продовження попередньої теми про харчування у їдальні б/в «Сонячна», зроблю невеличкий огляд обідніх страв та їх вартості.
Усі фото нижче – страви їдальні. Правда смачно виглядає? Кожного разу, коли ми залишали їдальню, то просили адміністратора чи офіціанток передати щири слова вдячності повару, який душу вкладав у ту їжу. І декілька разів ми чули, як і інші відпочивальники нахвалювали повара адміністрації і дякували за смачні страви.
Так от, обіди в їдальні б/в «Сонячна» - найдорожчі. Якщо оплатити повністю, як за комплексний обід, то вам це вийде 80 грн./доба на одну особу. Але ж знову таки не можна забувати про великі порції страв. Тому ми обирали окремі страви: для тата і сина на двох – одну першу страву; для мами, тата і сина – дві другі страви; для всієї родини – одну нарізку овочів; для мами і сина – два компоти зі свіжих фруктів. Перша страва завжди коштувала – 25 грн., друга страва – 35 грн., нарізка овочів – 10 грн., компот – 10 грн. Отже ми витрачали на обід 125 грн. на трьох. І за ці кошти ми ласували кожного дня чимось новеньким: гороховий суп з копченостями і грінками, борщ, курячий суп з локшиною, зелений борщ, різновиди картоплі, курятина, качатина, свинина, яловичина. Усі перші страви наваристі, густі з охайною нарізкою. Другі страви не поступалися смаком і ми аж вилизували тарілки (це робили усі відвідувачі їдальні, тому нам було не соромно).
Щодо вечері у їдальні, то ми жодного разу там не вечеряли. Тільки брали випічку до номеру. І це не тому, що щось було з вечерями не те, а тому що ми вирушали на прогулянку і розважальні заходи, про які я розповім, тому вечеряли в інших місцях - ресторанах Затоки. Що з того виходило? Розповім далі.
Відпочинок у Затоці. Харчування і б/в «Сонячна»
#ОдеськаОбласть #Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна

Якщо ви хочете відпочити у Затоці (у будь-якому готелі чи на будь-якій б/в), НІКОЛИ не купуйте путівку з оплатою за трьохразове харчування. Як показує досвід: трьохразове харчування з попередньою оплатою – недоцільна і розтратна справа. А саме головне, що часто виходить, що у таких випадках їжа просто неїстівна. Готувати на Україні в таких закладах ще не навчилися, а от економити на порціях – так.
У б/в «Сонячна» є своя їдальня (фото 9), хоча вона розташована не на території самої бази, а через дорогу від неї. Ця їдальня існує десь 2 роки, а зробили її у приміщенні колишнього нічного клубу бази. Відвідувати можуть її, як відпочивальники б/в «Сонячна», так і інших баз. Інтер’єр простий, а от їжа дуже смачна у великих порціях. Крім того, меню змінюється кожного дня протягом тижня. Можна оплатити харчування одразу при купівлі путівки, але хочу зауважити, що якщо ви з’їсте все, за що заплатили, то до кінця відпочинку ви наберете зайві 10 кг. У зв’язку з тим, що порції величезні, все з’їсти просто фізично неможливо. Тому, краще просто на місці ходити і обирати ті страви, які вам більше до вподоби. А обрати тут є з чого. І разом з цим, їжа завжди свіжоприготовлена.
Тепер про цінах. Якщо оплатити одразу трьохразове харчування, то вам це обійдеться у 210 грн./доба на одну особу без скидок і 190 грн./доба на одну особу зі скидкою. Повірте, цього робити не потрібно. Сніданок на одну особу коштує – 60 грн. і до нього входить: нарізка сиру, ковбаси, масло, хліб, запіканка, сирники/млинці/оладки, піца, яєчня і т.ін. Завжди чай і кава в наявності. Кожна страва має свою ціну, наприклад, омлет – 15 грн., сирники – 20 грн. і т.д. Подивіться на фото 2: я для себе з дитиною замовила піцу, омлет, сирники, чай і за все заплатили 50 грн. При чому ми не наїлися, а об’їлися (і так щоденно). Сину так сподобалися ті сирники, млинці, оладки, що ми кожного дня додатково їх замовляли і забирали у номер, щоб малий після денного сну, перекусив смачненьким.
Далі я розповім вам про обіди і вечері, як у їдальні, так і в місцевих ресторанах Затоки, а також коротко зроблю огляд «пляжної» їжі.

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).