#відпочинок

Чорне море. Фото Чорного моря

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Сонячна #ОдеськаОбласть

Скільки себе пам’ятаю, стільки мене завжди манить до себе чарівність морських просторів. Хтось лізе у гори, хтось біжить на екскурсії, а я до моря прагну всім своїм єством (і неважливо чи то Чорне море, чи то Середземне, чи якесь ще). Ні, не для загару (не люблю загоряти) і навіть не для плескання у морській водичці, хоча це не виключено. «Навіщо ж тоді їхати на море?» - запитаєте ви. Йдеш туди, де менше людей (якщо можливо), сідаєш на березі, включаєш спеціально підібрані мелодії на телефоні, вставляєш навушники у вуха і дивишся у безкрайній простір морської безодні. А в голові водночас сотні думок і зовсім не одної. Як це? Не знаю. Відчуття прострації, очманіння, релаксу.
Якось вранці на відпочинку, я втекла від своєї родини, доки вони ще спали. Берег був майже порожнім. Деінде були поодинокі рані пташки – туристи, які робили зарядку або купалися у ранковому морі. Отак я відійшла подалі і провалилася у забуття на дві години, зовсім не зрозумівши куди сплинув час. Не можна було відірвати очей від тих хвиль, що статечно перекочувалися одна в одну, нарощуючи свою міць, щоб шумно розлитися біля моїх ніг на березі. Чомусь в голові кружляли думки про вічне, незабутнє. Про те, що я для моря лише маленька піщинка з якоюсь долею, яку я все прагну зрозуміти. У ці години я відчуваю себе умиротворено: в душі панує гармонія, а на вустах – посмішка.
Пляж Затоки

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Сонячна #ОдеськаОбласть #Діти #СімейнийВідпочинок

Якщо хтось вважає, що немає ніякого значення, який морський берег і пляж у місці майбутнього відпочинку, то дуже помиляється. Особливо така інформація важлива, коли планується відпустка з дітьми. Якось я відпочивала у Туреччині і вже на місці виявилося, що пляж там з дуже гострих булижників. Ходити по пляжу і заходити там у воду можна було тільки взутим. З дітьми взагалі на такому пляжі відпочивати не можна. Тому, обираючи собі місце для відпочинку зважайте на такі речі: вода у морі з кам’янистим берегом значно чиста ніж з піщаним берегом. Це особливо відчувається під час та після шторму. Але з дитиною відпочивати на каменистому березі важче і нудніше, бо як же будувати замки, робити різноманітні пасочки і рити тунелі. У Криму є всі види берегів: піщане, з мушлів, з гальки, з каменів і валунів. На південному березі – камені, на західному – пісок. В Одесі та Одеській області (Затока) пісок та мушлі.
Крім того, важливо знати чи прибирається пляж у запланованому місці відпочинку. На пляжі бази відпочинку «Сонячна» пляж прибирається, проте культура відпочивальників ще на рівні дикунів. І пляшки з під пива, і банки з коли, і качани з кукурудзи, і куча бичків з під цигарок під ногами у піску – все це неприємна правда нашого менталітету. Баки та урни для сміття на відстані 20 метрів не допомагають українцям стати цивілізованою нацією. І дивна річ: як ви бачите на фото 6 багато відпочивальників залишають своє взуття перед самим пляжем, щоб потім не нести пісок у номери і у той же час паскудять собі під ноги сміттям.
Пляжна мода Затоки 2015

#мода #пляж #Затока #відпочинок

Відпочиваючи на морській базі першої лінії (на самому березі), інколи дивуєшся, як жінки примудряються навіть для 20 метрів пляжу нарядитися. Звичайно, що багатенько жінок (в тому числі і я) обмежувалися купальниками, а інколи купальниками з парео. А дехто наряджався як на подіум. На жаль, я не завжди встигала фотографувати яскраві пляжні наряди. А подивитися було на що: від звичайних сарафанів, шортів з майками, до елегантних спідниць і суконь. Таку ж тенденцію я спостерігала і з манікюрами та педікюрами: довжелезні нігті з яскравими кольорами лаків. Капелюшками, беретами, хустинками не можна було намилуватися.
Чоловіки майже всі були у шортах. Відрізнялося чоловіче вбрання лише головними уборами, довжиною шортів і коштовностями. Так, навіть купатися у морі дехто ходив з масивними золотими ланцюгами і браслетами. А кожного вечора якийсь чоловік прогулювався пляжем з металошукачем у руках. Мабуть щось таки знаходив, бо жодного вечора не пропускав.
База відпочинку Сонячна. Розваги для дітей

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна #ОдеськаОбласть #Діти #СімейнийВідпочинок

Хоча діти усі різні, але кожна дитина хоче розважатися. І звісно, що море морем, а розваг на сімейному відпочинку мало не буває. На жаль, безкоштовних розваг для дітей малувато: гра у піску, купання морі і басейні, гра на дитячих майданчиках біля баз відпочинку, анімації (не всюди). На цьому безкоштовні пестощі закінчуються. Звичайно, що за гроші можна розважити дитину гарно: луна-парк, катання на поні, екскурсії, водні катання на катері чи банані, фотографування, відвідування циркових вистав, кінотеатрів тощо. Ми відвідали маленьку циркову виставу (50 грн./квиток), після чого безкоштовно сфотографувалися з клоуном та мавпою. Каталися на атракціонах, стрибали на батуті (ціни на атракціони фото 7). Можна було б з’їздити до одеського аквапарку, але ми вирішили, що син ще занадто малий для цього.
Одним словом, за гроші можна все.
База відпочинку Сонячна. Басейн

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна #ОдеськаОбласть #Басейн

Коли ми обирали місце для відпочинку, то найвагомішими вимогами були перша лінія готелю та наявність басейну. База відпочинку «Сонячна» має свій критий басейн, навіть – три басейни: для дорослих, для підлітків та «жабник» для малечі. Спочатку мене така пропозиція трохи збентежила: на морі і критий басейн. Ми ризикнули і оцінили переваги саме критого басейну. Це кльово! Сину більше сподобався саме басейн, а не море, як це не дивно звучить. Тому зранку ми відпочивали на пляжі, а у другій половині дня – у басейні. У приміщені тепло, є душ, туалет, бар. Вода в басейнах чиста і доволі прохолодна. Підлога, на диво, не слизька. Крім шезлонгів та стільців, в інтер’єрі приміщення басейну добре вписалися штучні квіти. А найбільше і дітям і дорослим сподобалися два фонтани у дорослому басейні, хоча їх і не часто вмикали. Людей інколи зовсім не було, а інколи їх було багатенько, але місця всім вистачало.
Відпочинок у Затоці. Ресторан «Каліпсо»

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна #ОдеськаОбласть

З прибуттям до Затоки, після швидкого розташування і похода до моря, ми звичайно пішли шукати місцеві ресторани. І поруч з нашою б/в «Сонячна» знайшли привабливий літній ресторан «Каліпсо». З диванами і подушками, столи під балдахінами поруч з фонтаном, ми вирішили, що це справжній рай. На фото ви можете побачити ціни і страви (не всі), що ми замовили. Була маленька неприємність, коли попередньо попросивши офіціантку принести дитині теплий сік, отримали крижаний. Я не спробувала напій, довірившись персоналу і при першому ж ковтку, син просто виплюнув фонтаном увесь сік на стіл і на себе (добре, що не ковтнув). Офіціантка вибачилася, але факт неуваги залишився фактом. Списати неуважність на завантаженість – не можу, бо крім нас у ресторані відпочивала лише одна родина.
Страви були відносно смачними і нормальні за розміром, але мені не сподобалося те, що на кожну тарілку накладали цибулі так, наче це була основна страва. І дуже неприємна несподіванка нас чекала, коли син попросився до вбиральні. До туалету потрібно було йти якимись гнидниками та лабіринтами. Проходили ми поза, так званою, кухнею, яка, розташовувана на вулиці. Уявляєте? При цьому переступали через якісь шланги і блоки. А про приміщення вбиральні гидко навіть згадувати. Офіціантка вибачалася, кажучи, що на наступний рік буде нормальне приміщення вбиральні. Я мугикнула, але ми не наважилися більше сюди приходити, принаймні цього року.
Комплексні обіди у ресторані «Лагуна». Затока

#Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна #ОдеськаОбласть

Вирушаючи на відпочинок у Затоку, ми поцікавилися рекомендаціями щодо можливого дієтичного харчування дитині у місцевих ресторанах та їдальнях. Але виявилося, що не завжди рекомендації доречні. Одна знайома порекомендувала нам ресторанчик «Лагуна» неподалік від баз відпочинку «Сонячна» та «Рута». Спочатку ми зайшли туди повечеряти (так би мовити – на розвідку). Чоловік замовив собі картоплю фрі, відбивну з грибами, а я замовила страву під назвою «сковорідочка від шефа» та салат з морепродуктів (син відмовився від їжі, бо напередодні вже повечеряв у номері). Одразу скажу, що нам принесли порції відносно нормального розміру. Салат – нічого особливого; картопля, як картопля, а от страва «… від шефа» викликала в мене суперечливі відчуття. З одного боку усі інгредієнти смачненькі, але жирні і залишали якесь першіння у гортані. В мене таке першіння виникає від штучних спецій. Взагалі враження залишилися більше приємними, ніж ні і тому ми вирішили наступного дня повернутися сюди і спробувати комплексні обіди, які спокушали нас різноманітністю і цінами (фото 1). І даремно ми сюди повернулися… так і хотілося ті обіди вивернути на голову повару, якому несоромно готувати таку гидоту. Чекали ми довгенько. Порції невеликі, перші страви складалися майже тільки з води, штучних спецій, які дуже відчувалися і трьох шматків картоплі. У борщі на дні я ледь нашкрябала шматки від качана капусти. Зовсім промовчу про суп з фрикадельками. Другі страви: вареники, де начинкою повинна бути картопля, але мабуть картоплею там тільки помазали; варена картопля з сальним м’ясом і жменькою капусти. І це все. А пити для дитини нічого не можна було замовити, бо всі соки закінчилися. Ми абияк поїли другі страви і пішли звідти голодні і злі.
Отже, на колір і смак – товариш не всяк.
Відпочинок у Затоці. Обіди у їдальні б/в «Сонячна»

#ОдеськаОбласть #Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна

У продовження попередньої теми про харчування у їдальні б/в «Сонячна», зроблю невеличкий огляд обідніх страв та їх вартості.
Усі фото нижче – страви їдальні. Правда смачно виглядає? Кожного разу, коли ми залишали їдальню, то просили адміністратора чи офіціанток передати щири слова вдячності повару, який душу вкладав у ту їжу. І декілька разів ми чули, як і інші відпочивальники нахвалювали повара адміністрації і дякували за смачні страви.
Так от, обіди в їдальні б/в «Сонячна» - найдорожчі. Якщо оплатити повністю, як за комплексний обід, то вам це вийде 80 грн./доба на одну особу. Але ж знову таки не можна забувати про великі порції страв. Тому ми обирали окремі страви: для тата і сина на двох – одну першу страву; для мами, тата і сина – дві другі страви; для всієї родини – одну нарізку овочів; для мами і сина – два компоти зі свіжих фруктів. Перша страва завжди коштувала – 25 грн., друга страва – 35 грн., нарізка овочів – 10 грн., компот – 10 грн. Отже ми витрачали на обід 125 грн. на трьох. І за ці кошти ми ласували кожного дня чимось новеньким: гороховий суп з копченостями і грінками, борщ, курячий суп з локшиною, зелений борщ, різновиди картоплі, курятина, качатина, свинина, яловичина. Усі перші страви наваристі, густі з охайною нарізкою. Другі страви не поступалися смаком і ми аж вилизували тарілки (це робили усі відвідувачі їдальні, тому нам було не соромно).
Щодо вечері у їдальні, то ми жодного разу там не вечеряли. Тільки брали випічку до номеру. І це не тому, що щось було з вечерями не те, а тому що ми вирушали на прогулянку і розважальні заходи, про які я розповім, тому вечеряли в інших місцях - ресторанах Затоки. Що з того виходило? Розповім далі.
Відпочинок у Затоці. Харчування і б/в «Сонячна»
#ОдеськаОбласть #Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Харчування #Сонячна

Якщо ви хочете відпочити у Затоці (у будь-якому готелі чи на будь-якій б/в), НІКОЛИ не купуйте путівку з оплатою за трьохразове харчування. Як показує досвід: трьохразове харчування з попередньою оплатою – недоцільна і розтратна справа. А саме головне, що часто виходить, що у таких випадках їжа просто неїстівна. Готувати на Україні в таких закладах ще не навчилися, а от економити на порціях – так.
У б/в «Сонячна» є своя їдальня (фото 9), хоча вона розташована не на території самої бази, а через дорогу від неї. Ця їдальня існує десь 2 роки, а зробили її у приміщенні колишнього нічного клубу бази. Відвідувати можуть її, як відпочивальники б/в «Сонячна», так і інших баз. Інтер’єр простий, а от їжа дуже смачна у великих порціях. Крім того, меню змінюється кожного дня протягом тижня. Можна оплатити харчування одразу при купівлі путівки, але хочу зауважити, що якщо ви з’їсте все, за що заплатили, то до кінця відпочинку ви наберете зайві 10 кг. У зв’язку з тим, що порції величезні, все з’їсти просто фізично неможливо. Тому, краще просто на місці ходити і обирати ті страви, які вам більше до вподоби. А обрати тут є з чого. І разом з цим, їжа завжди свіжоприготовлена.
Тепер про цінах. Якщо оплатити одразу трьохразове харчування, то вам це обійдеться у 210 грн./доба на одну особу без скидок і 190 грн./доба на одну особу зі скидкою. Повірте, цього робити не потрібно. Сніданок на одну особу коштує – 60 грн. і до нього входить: нарізка сиру, ковбаси, масло, хліб, запіканка, сирники/млинці/оладки, піца, яєчня і т.ін. Завжди чай і кава в наявності. Кожна страва має свою ціну, наприклад, омлет – 15 грн., сирники – 20 грн. і т.д. Подивіться на фото 2: я для себе з дитиною замовила піцу, омлет, сирники, чай і за все заплатили 50 грн. При чому ми не наїлися, а об’їлися (і так щоденно). Сину так сподобалися ті сирники, млинці, оладки, що ми кожного дня додатково їх замовляли і забирали у номер, щоб малий після денного сну, перекусив смачненьким.
Далі я розповім вам про обіди і вечері, як у їдальні, так і в місцевих ресторанах Затоки, а також коротко зроблю огляд «пляжної» їжі.
Відпочинок у Затоці. Номери та сервіс на б/в «Сонячна»

#ОдеськаОбласть #Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Сонячна

На базі відпочинку «Сонячна» передбачені номери для різного рівня відпочивальників: як для заможних, так і для середнього класу. Є «VIP-номер», двокімнатні номери з видом на море, «сімейні», «стандартні» (2-х, 3-х, 4х місні номери), «економ» (2-х, 3-х, 4х місні номери). Найоптимальніший варіант по ціні і якості – номери «Стандарт». Чому? Найважливішою деталлю цього номеру, чого немає в «Економ» - це наявність балкону. Якщо хтось обрав номер «Економ», прагнучи просто зекономити, в результаті буде просто розчарований, бо навіть рушника не можна буде спокійно просушити (один загальний балкон на декілька номерів). Я знаю випадок, коли у відпочивальників з «економ» - номеру вкрали рушник, який видають при заселені. Людям прийшлося заплатити за нього 100 грн. Прослідкувати за балконом реально неможливо, тому краще трохи переплатити грошей, але мати свій балкон, де ви самі собі господарі. Номери «Стандарт» розташовані на першому та другому поверсі б/в. Я вже написала, що нам з невідомих причин надали 3-х місний номер замість 2-х місного. Крім того, нам надали номер на першому поверсі з окремим входом через балкон і майже біля пляжу. Ми були дуже цим задоволені. Ще приємно нас здивувало, що оселили нас раніше офіційного часу поселення (13.00), бо ми вже 20 хвилин по дев’ятій були на місці. І одразу скажу, що і виїхали з номеру ми пізніше офіційного часу (12.00), бо не були прив’язанні до потягів чи маршруток і могли виїхати у будь-який час. Проблем не виникло ні з поселенням, ні з виїздом.
Номер нам дістався величенький, де було все необхідне і просторо. На фото ви можете побачити інтер’єр номеру, а також його стан: санвузол псувало трохи побите дно душової кабіни. А ще, той факт, що від кабінки постійно на підлогу потрапляла вода, яку постійно було необхідно витирати. Крім того, було слизько. Для підлоги видали окремий рушник, яким і витирали підлогу, і вставали на нього, щоб не ковзатися.
Щодо самого номеру, так мені не дуже були зрозуміли візерунки на шпалерах – квіточки. Якось воно «не свистіло» там. В двох місцях ті шпалери були надірваними (на фото це видно). Все інше – без зауважень: маленький холодильник, кондиціонер, телевізор і т.ін. Прибирали номери один раз на три дні. Тоді ж і міняли постіль, рушники. Персонал – молоді дівчата та хлопці без розпізнавальних знаків.
З достоїнств номеру можу назвати два світильники біля ліжок, які вмикалися, вимикалися і контролювалося освітлювання лише дотиком.
І звичайно, що улюбленцем номеру став балкон. Тут ми і пили пиво, і курили, і снідали/обідали/вечеряли, і просто насолоджувалися видом моря та спостерігали за місцевими мешканцями б/в.
Підсумовуючи, скажу так: номер коштує рівно стільки, скільки ми заплатили за нього, але не стільки, скільки просять за нього господарі.
Відпочинок у Затоці. База відпочинку «Сонячна»

#ОдеськаОбласть #Відпочинок, #МорськийВідпочинок, #ВідпочинокНаМорі, #Затока, #ЧорнеМоре, #БазаВідпочинку #Сонячна

Поділюся я з вами своїми враженнями від відпочинку в Одеській області у Затоці (60 км. від Одеси), база відпочинку «Сонячна». Одразу скажу, що путівку на двох ми купили заздалегідь (червень 2015) зі знижкою від СуперДіал. Вас вразить той факт, на скільки можна зекономити користуючись купонами на знижку: вартість номеру «Стандарт» на двох – 700 грн./доба; ми заплатили – 325 грн./доба. При чому, ми платили за двохмісний «Стандарт», а вселили нас у трьохмісний, а його вартість 820 грн./доба. Ціни вказані за період нашого відпочинку. Детально про номери я розповім пізніше. Але вже зараз ви можете оцінити різницю у вартості.
Сама база вдало розташована між Чорним морем та лиманом, тому вологість приємно відчутна. Взагалі ми відправилися на відпочинок автомобілем (520 км. від Києва): виїхали у 3.00 і 9.20 були вже на місці. Доїхали без пригод за допомогою навігатора в телефоні. Останні 200 км. ми не зупинялися і коли доїхали під базу відпочинку, відкрили дверцята авто, то я з перших секунд не могла вдихнути… свіже та вологе повітря таке було приємне, порівняно з сухим та спертим повітрям столиці. База відпочинку «Сонячна» не має навколо себе зелені: ні дерев, ні кущиків. Це здасться комусь неприйнятним та не комфортним, але майте на увазі, що ті дерева і кущики створюють притулок для комарів. А ми жодного комара не бачили в очі на території нашої бази та у номері. Ось коли ми ходили гуляти на інші бази (про них я теж пізніше розповім), де зелені багатенько, то там на нас накинулися ті гризучі тварюки і ми рятувалися втечею.
Майже кожна база у Затоці має свій пляж. А баз там ну дуже багацько: одна поруч іншої. Б/в «Сонячна» розташована майже на самому березі моря (перша лінія) і теж має свій пляж, частина якого з шезлонгами та парасольками (за додаткову платню – 20 грн.). Але навіщо нам ті шезлонги, якщо в нас і розкладні стільці були свої, і парасолька.
Хто збирається їхати своїм авто на б/в «Сонячна», повинен знати, що додатково потрібно сплатити за охорону авто на стоянці – 30 грн./доба (як на мене, то це грабіж).
Крім того, б/в «Сонячна» має свою їдальню та ресторан «Solar», про які я теж розповім детально. Готувати самостійно на б/в забороняється. Та і навіщо, якщо обжертися тут є де і вартість – відносно прийнятна. Крім того, любі жінки, необхідно відпочивати від кашеваріння хоча б декілька днів на рік.
Важливим моментом є - вікна, які не просвічуються з двору удень і захищають від сонячних промінів.
І звичайно, що я би не обрала цю б/в, якби не критий басейн. Я хвора на басейни, тому однією з умов вибору для мене місця відпочинку був саме басейн. І я не прогадала. І про це я розповім пізніше.
Як на мене, то б/в «Сонячна» - найгарніша база серед інших на багато кілометрів у Затоці. Але якщо покласти руку на серце і порівняти сервіс цієї бази з рівнем сервісу Туреччини, Єгипту чи, навіть, Болгарії, не кажучи, про Європейські країни, то віддам їй тверду трієчку або слабеньку четвірочку. Чому так? Тому що в Україні ще дуже слабенько розвинуте уявлення цивілізованого відпочинку на березі моря. Все з часом, все з часом…
Burning man

Хочу розповісти вам про цікавий захід, про який ви, скоріш за все, не знали. Це фестиваль #BurningMan, який проводиться щороку у США, а саме у пустелі штату Невада, триває це дійство один тиждень. Саме у ці дня він розпочинається, і закінчується у першу неділю вересня, у День Труда. Це може нагадати щось на кшталт нашого Казантипу, але тут більш прийстойна поведінка) Та й моря тут немає, суцільна #пустеля кругом.
Тут збираються люди з усієї країни і навіть з-за кордону. Квитки на сайті цього року були розпродані за декілька хвилин (біля 70 000 квитків), а той, хто не встиг – може спробувати знайти квиток у спекулянтів на Ebay ввід $1000
Основними принципами усього заходу є: максимальна участь, даріння, не залишити після себе ніяких слідів перебування, самовираження, повне самозабезпечення життєдіяльності. Ніякої конкретної цілі захід не має, окрім того, щоб зібратись величезною компанією і як слід потусити)
Зазвичай люди готуються до цієї події заздалегідь – формуються групи у рідних містах (потрібно пройти інтервю на пригодність), вирішуються питання безпеки, харчування, пересування і так далі. Кожна група, або родина, має свою вантажівку, і зазвичай це авто з яскравими інсталяціями. Бажано мати декілька незвичайних костюмів і взагалі творити щось дивовижне і безглузде)
Усі учасники живуть у наметах. Усі свої потреби справляють у спеціальні контейнери, а потім виносять у специальне місце. Вода, харчі, одежа і все інше – все треба везти з собою.
Фестивать займає величезну територію в пустелі, по якій зазвичай пересуваються на велосипедах. Цілодобово по всій території працюють діджеї зі своїми сетами, танцмайданчики, усілякі розваги діють беззупинно. Апофіоз настає на останню ніч, коли спалюється величзна статуя людини – звідси й назва заходу.
Шороку бажаючих прийняти участь все більшає. Особисто я б змогла там протриматись 2-3 дні. Бо в пустелі без душу якось не яувляю себе)
Ось такі #розваги влаштовуються в пустелі. В ютьюбі дуже багато відео з місця подій, дуже весело і цікаво)

#активнийВідпочинок
Активний відпочинок на вихідних в Клотені - мальовничому передмісті Цюріху

Серпень в Цюріху видався незвичайно спекотним місяцем: стовпчик термометра, вже з ранку показував 35 °. Ось, ми і вирішили провести суботній день не в біготні по музеях, а десь на природі. Зовсім випадково вибрали фітнес центр, який був розташований поблизу від цюріхського аеропорту - в містечкі Клотен.

Це, аж ніяк не елітний спорткомлекс, а звичайний і абсолютно доступний центр проведення активного дозвілля для всіх бажаючих. Плата за вхід складає всього 7 швейцарських франків на дорослого, 3,50 - для дітей, віком від 6 років, для тих, хто молодший - безкоштовно. Хто придбає абонемент на місяць, сезон чи рік, відвідання центру відпочинку стане ще дешевше.

Величенний гарно доглянутий парк, каскад басейнів різної глибини і конфігурації, ресторан і кафе, тенісні корти - були в нашому розпорядженні весь день. Подумалося, чому в Києві та інших містах України немає нічого подібного?

Фактично, в Україні відсутня можливість активного проведення дозвілля для пересічних громадян. У київських передмістях у будь-якого водоймища нас зустрічають тільки високі паркани і заборонені зони, притому, не тільки в Конча Заспі і Пущі Водиці, але вже і в Бучі, Ірпіні, Зазим'ї, а міські пляжі Києва не відповідають санітарним нормам.

Стало дуже прикро за всіх нас і питання про те, що робити і хто винен - ​​чисто риторичне. Залишається тільки плекати надію, що децентралізація і посилення фінансового забезпечення влади на місцях дасть можливість громадам краще організувати і облаштувати своє життя за європейськими стандартами.

#відпочинок #басейн #Цюріх #Клотен #спорткомплекс #фітнесцентр #єкропейськістандарти #Київ
Графіті – місцеві розваги молоді
#Відпочинок #Дизайн
Ось так розважається місцева молодь в наших дворах. Графіті відмінно скрасило сірість сумовитих під'їздів. Дітлахам приємно поглянути, та й молоді є де розгулятися. Деякі власники ресторанів платять досить великі гроші за таку творчість, а у нас просто безкоштовно створюють такі шедеври. Правда фарба трохи вже стала відходити, напевно, давно малювали. Ось дивлюся на такі картинки і очі просто радіють, відпочиваю. Швидше за все, чарівна лампа Аладіна - улюблений мультфільм мешканців цього будинку.
Розкажіть, а у вас у дворі дітвора що малює? Та й взагалі, як розважається і відпочиває?
Відпочинок за містом

Підходить до логічного завершення час літніх відпусток. Комусь вдалося побувати за кордоном за ці три місяці, хтось чудово провів час на морі в межах України, а дехто (наприклад, я) зміг влаштувати собі #відпочинокЗаМістом …лише))) Але не так важливо, де ви відпочиваєте, наскільки там комфортні умови, наскільки повноцінне харчування і т.п.. Головне, аби ви отримали користь та радість від проведеного часу, а це неабияк залежить від компанії та загального настрою. А де ви побували цього літа? Похвастайтесь, як провели свої #літніКанікули?! Чим найбільше запам’ятався #відпочинок? Може, і мені вдасться повторити це наступного року)))
Лугано - місто сонця

Лугано - столиця щвейцарського кантону Тичино, що розташований на березі Луганського озера, є одним з найвродливіших міст, не тільки швейцарської конфедерації - confoederatio helvetica, а і Європи. Багато в чому архітектура цього міста нагадує Київ і Львів. Слова про тишу і благодать цілком відповідають характеристиці життя у цьому благодатному краї.

Словосполучення "місто сонця" вигадала не я, а відомий творець першої соціальної утопії "Місто сонця" італієць Томмазо Кампанелла, якій саме так уявляв собі місце, де будуть жити щасливі, вільні, рівні у своїй гідності люди. Він належить до кагорти утопістів тому, що вважав за неможливе створення справедливої держави природним шляхом, вважаючи, що таке місто можна створити лише штучно, мабуть, на якомусь острові.

Коли ми приїхали до Лугано, то воно справило на нас таке сильне враження, що здавалося, начебто, ми дійсно, з бурхливої кривавої реальності українського сьогодення, чудовим чином перенеслись у місто-сонце. До речі, прилеглий до Лугано населений пункт, до якого можна потрапити просто прогулюючись набережною вздовж озера, має назву Парадісо, тобто - Рай.

На думку самі по собі спадають сумні аналогії: чому в українському Луганську люди не можуть жити мирно і щасливо? Чому у Лугано не виникає ніяких проблем, на грунті розбіжностей нацонально-етнічного походження громадян? Чому луганці італійського походження добре володіють німецькою мовою, хоч відмнності між італійською і немецькою мовами в рази більше, аніж між українською і російською, а деякі українці російського походження роблять, навіть, з цього істерику і благають Путіна розчавити в Україні все українське?

Мабуть, це тому, що громадяни цього, як і усіх інших кантонів країни, бажають бути щасливими і жити не за рахунок когось, а працювати і одержувати справедливу платню, а не так, як було на Донбасі, в який йшли чимали бюджетні кошти, що справно осідали в кишенях власників фабрик, заводів, газет та шахт.

От такі вони, реалії ХХІ сторіччя: Лугано і Луганськ - як два антиподи щодо обрання духовних цінностей та спосібу життя.

#архітектура #відпочинок #Лугано #Львів #містосонця #Київ #Тичино #ТоммазоКампанелла #утопіст
Дрезден - місто красень

Найбільше враження справила на нас дивовижна архітектура цього древнього і, в одночас, вічно молодого міста. Деякі вулиці чимось нагадували вулиці Києва, але були дуже охайні і чисті. Навколишнє оточення було настільки досконале, що іноді здавалося, начебто ми знаходимось десь у театрі посеред декорацій.

В центрі міста багато великих і малих музеїв, затишних кафе і ресторанів, в яких все свіже смачне і недороге, у порівнянні, наприклад, з Мюнхеном. Ми, навіть, менш, чим за 3 євро, прокаталися на пароплаві вздовж Ельби. То був гарний відпочинок після відвідування Дрезденської галереї.

#місто #Дрезден #архітектура #кафе #відпочинок
Що то за поза сну така?
#Відпочинок #Сон #Дитина
Коли малюк набігається, втомлюється, вирубується ось в такій от химерної позі. Ніжки підтискає під себе, попу відстовбурчує назад, ручки складає попереду. Якщо подивитися уважно, дуже змахує на на позу в утробі матері. Невже він настільки втомлюється, що хоче повернутися назад в животик? Ще, згадала, він так робить, коли щось в нього болить, наприклад, зуби, або животик. Цікаво, Ваші дітки теж так засипали? Або це моя дитина - унікум?
П.С. Причому в такій позі може відпочивати протягом години. Я, звичайно, розгортаю його по можливості і кладу на бочок :-)
Високий Замок у Львові

#ВисокийЗамок розташований у самому центрі прекрасного міста #Львів, він є найвищим пагорбом у місті (413 м над рівнем моря). Іншими його назвами є #ЗамковаГора і #КняжаГора. Ще у 1830 році на його схилах був створений однойменний парк, а набагато раніше (ХІІ-ХVІ ст) там знаходився справжній замок (фрагменти його мурів збереглися до сьогодні), а також оборонні укріплення та вежі. Розгледіти місто з висоти можна із нижнього і верхнього оглядових майданчиків Високого Замку. До верхнього оглядового майданчика ведуть спіралевидні сходи, загалом аби піднятися на самий верх потрібно потратити 30-40 хв (повільним темпом і розглядаючи все довкола). Це не враховуючи час, витрачений на довгу дорогу вверх львівськими вуличками щоби потрапити до самого підніжжя. Тут завжди можна побачити багато туристів і відпочивальників, найбільша частина із яких, звісно ж, купчиться на самому вершечку. Радує, що там є лавочки і можна відпочити, але неприємно вразив той факт, що смітники були переповнені і сміття валялося під ногами і на лавках :(
Вид, який відкривається із цього місця, неймовірний, але на фото не вдалося передати стовідсотково ту красу, це треба бачити самому! :)

#Відпочинок
Відпочинок на дачі

Дача. Як багато в цьому звуці для вуха нашого сплелося. Виявилося, що не тільки для киян, а й для мюнхенців, чиє місто є містом-побратимом Києва, наявність власної дачі дуже важлива. Здивувало те, що дачні осередки знаходяться не просто в межах міста, а в його центральних районах. Будиночки в таких спільнотах абсолютно однакові і дуже маленькі: їх розмір і зовнішній вигляд суворо регламентований. Ось такі дивовижні острівці відпочинку збереглися в баварській столиці.

#відпочинок #дача #Київ #Мюнхен

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).