Деньги або гроші?
Нещодавно, абсолютно випадково зацікавився походженням слова "деньги". Виявляється слово "деньги" походить від казахського слова "тенге". А тенге в свою чергу - це срібна монета з часів Золотої Орди. Походження тюркського слова "тенге" йде корінням у Персію. У Казахстані і зараз офіційна національна валюта - це тенге, а в Туркменії, тенге - це розмінна монета. Тобто, саме поняття "гроші" прийшло в Росію зі східної цивілізації.
Само собою напрошується питання, а чому власне по-українськи "гроші" це "гроші"? Чому, наприклад не "деньгі"? Як з'ясувалося, українське слово "гроші" походить від польського слова "grosz", німецького "grosсhen", латинського "grossus". Тобто, поняття прийшло в українську мову з західної цивілізації. "Гроші" і в сучасний час ходили розмінною монетою в Австрії аж до введення Євро.
В Україні люди вживають обидва слова приблизно однаково. Це показує, на мій погляд, що українське суспільство - це такий собі західно-східний "коктейль". Виходить, ми живемо на "кордоні", "краю", "стику" двох, багато в чому протилежних один одному цивілізацій. На стику Заходу та Сходу... Може тому й назва України - Україна?
Коментарі 7