Психологічна залежність від буденних речей
Відразу ж обмовлюся, що мова піде не про психічну (фізіологічну) залежність від психоактивних речовин рослинного, напівсинтетичного або синтетичного походження, таких як кокаїн, амфетамін, опіати, алкоголь, нікотин, кофеїн.
Йдеться про #залежність
(поведінкову) від їжі, людини, роботи, дітей, батьків, влади, грошей тощо. Тобто, від тих речей, з якими ми зіштовхуємося кожного дня і навіть не уявляємо, що вже не можемо відмовитися від них. Найпростіший приклад: домашні капці (для тих, хто використовує їх). Кожного ранку, ще навіть не прокинувшись, людина автоматично опускає ноги на підлогу і напомацки одягає звичайні капці. Далі йде робити звичайні справи і про капці навіть не замислюється, бо це така звичайна справа. А от заберіть у такої людини ті капці і сховайте. Не намацавши ті кляті капці, пробудження раптом стане швидким і дратівливим. А скільки часу витратить ця людина на пошуки капців-втікачів… Ці капці стають перепоною для продовження звичайного дня і переходять у розряд любимих речей і без них життя стає незатишним і неприємним. І це лише приклад на звичайнісіньких капцях. А скільки ще таких залежностей у кожної людини. Вважаю, що найбільш емоціональною людською залежністю – є залежність від іншої людини. Для когось це кохана людина протилежної статті, для когось – ненависний начальник на роботі. І звичайно, що ми усі з дитинства залежні від своїх батьків (в різних мірах) і від дітей. Але залежність, на мою думку, буває помірною і нездоровою.
Нездорова залежність – це нав'язлива потреба здійснювати певні дії, незважаючи на несприятливі наслідки медичного, психологічного чи соціального характеру. Така #ПсихологічнаЗалежність
може перерости вже у психічну у супроводі із синдромом «відміни», а це вже проблема, яку важко подолати без відповідних спеціалістів. Особисто я вважаю, що кожен має свою ступінь психологічної залежності і на це впливають багато факторів (виховання, характер, сила волі і т. ін.), але у той же час, людина може самостійно контролювати, коректувати і дбати про свій стан і залежності. Треба тільки захотіти.
Коментарі 30