Котлети зі свининки. І не тільки котлети!
Так як моє дитя спроможне самостійно попоїсти м'яса лише в перекрученому вигляді, то #котлети
я роблю таки найчастіше серед всіх інших м'ясних страв. Цього разу м'ясо - #свинина
. Крім сала, до нього додаю, як навчила мама, картопельку, цибулинку, хліб та яйце. Картоплю раніш кидала відразу у м'ясорубку, але зараз я спершу натираю її на дрібній тертці, а потім вже й в м'ясорубку (і то, не завжди). З натертої маси трохи віджимаю сік. Бо його буде досить від цибульки! І так вона не відчувається в котлетах фізично, але дає чудовий присмак.
Цибульку намагаюсь краще тонесенько і дрібнесенько покришити, а потім або через м'ясорубку, або додаю відразу в фарш.
Черствий білий хліб розмочую у воді. Молоко пішло у відставку в мене вже років як 5. Щодо смаку котлет - жодної різниці, а ось жаряться набагато краще!
Пропускаю все через м'ясорубку, додаю яйце (не парюся відокремленням білка від жовтка), сіль, чорний молотий перець. Добре вимішую. Якщо є час - то ставлю в холодильник на 30 хвилин. Цього разу відразу формувала котлети та смажила.
Зазвичай, #котлетнийФарш
рекомендують кілька разів добре погепати об стіл, щоб вимісити та #ущільнити
його для тримання форми котлетками. Я ж роблю довше, але мені так зручніше. Я кожну котлетку окремо "вбиваю" однією рукою в іншу, разів 15. Ефект той самий. Цього разу нереальна спека та невитримування фаршу в холодильнику привели до того, що ущільнювати не вийшло. Ледве сформувати щось схоже на котлети вдалось - і за те спасибі. Вийшли вони в мене різнокаліберні, бо я роблю великі "нібито круглі" - щоб чоловікові на роботу складати "домашні гамбургери". Інші - поменше. А форму та розмір останньої котлети підлаштовую під форму прогаятинки, що залишається вільною. ) Не можу не докласти до початкової кількості котлет ще кількох, коли вони трішки усмажилсь, зменшившись в розмірах. Тому у мене конвеєр не зупиняється ані на мить - постійно на тій сковорідці щось перевертаю, щось докладаю, щось виймаю. )
Є в мене ще традиція: з фаршу, що залишається на останню котлету, я роблю такий собі #млинець
, яким можна здорово наїстися, отримавши м'ясо та гарнір "в одному наборі". Фаршик перемішую з 2-3 яйцями, додаю дрібно накришену цибульку та натерту картопельку, сіль, перець, столову ложку борошна - та й смажу під кришкою на пооовільному вогні. Мені та чоловікові дуже смакує! ) Першим дегустатором котлет був син, тож я позаморочувалась та виклала йому котлетки в ореолі художнього безладу із макарошок. Ну а гарну сервіровку "млинця" ми з чоловіком швиденько та безжально зруйнували, посмакувавши його з очікуваною наслодою. )))
Коментарі 24