Домашній сир у мультиварці

Сир, а щоб було зрозуміліше, то напишу "творог", усім знайомий своїми корисними властивостями. Особливо необхідний він маленьким діткам в період росту кісток. Але щоб його приготувати чомусь завжди потрібно багато часу - стоїш над каструлькою і спостерігаєш, щоб щоб він ненароком не перегрівся, а то вийде якась зовсім неапетитна і суха кака. Саме тому я цим ділом ніколи не займалась і купувала сир у бабульок на базарі.

Але нещодавно натрапила на рецепт відігріву сиру у мультиварці. Все неймовірно просто - виливаємо в чашу кисле молоко, закриваємо і нажимаємо кнопку "Стоп", яка автоматично вмикає режим підігріву. Десь через годину все зливаємо через друшлаг і відправляємо або в марльочку, щоб стікав, або під прес.

У кого немає підігріва, то можна використати режим випічки, вибравши температуру 75-80 градусів.

#КулінарніРецепти #ДомашнійСир #РецептиДляМультиварки
+2

Comments 7

 • olichka olichka (2015-07-04 12:12:06) #
  Круто, неодмінно спробую, сама до такого й не здогадалась. А молоко треба брати тільки домашнє, чи можна й магазинне? Мабуть, з домашнього вийде смачніше, але буде висока жирність. Хочеться щоб і смачно було, і на фігуру не впливало.
  • Tan4ik_tes Tan4ik_tes (2015-07-05 21:50:42) #
   Ніколи не робила сир з магазинного молока... якщо псується, то я його просто виливаю. Навіть не знаю, чи з нього щось вийде.
 • tatiana_bezsonova tatiana_bezsonova (2015-07-06 08:47:52) #
  Действительно у вас звучит довольно просто. Как вспомню эту мороку с кусочком марли, когда делала творог для старшего сына лет 17 назад. Делала маленькими порциями (сколько надо тому малышу) и просто задалбывалась стоять у плиты. Я думаю, что с магазинного молока ничего не получится. Его часто делают из заменителей молока или же обычное молоко пастеризуют и когда оно портится, то имеет горьковатый привкус.
  • Tan4ik_tes Tan4ik_tes (2015-07-07 23:26:09) #
   Я марлечки ненавижу с детства - почему-то именно мне доставалось их стирать, а творог, гад, никак не хотел выполаскиваться. А сейчас дуршлаг-сетка как подарок небес)
 • Marusha Marusha (2015-07-06 16:39:35) #
  У будинку на йогуртниця і сир готувала в ній. Була неприємно здивована кількістю сиру з 1 літра молока)). Мені здається, набагато вигідніше і менше мороки купити сир у знайомої бабусі на ринку. А для свого синочка робила сир із замороженого кефіру. Виходить ніжна маса, яка схожа на сирок "Тема" і "Агуша". З 0,5 літра кефіру - 200 гр сиру. Я вдома готую тільки йогурти з 1 л молока - 1 л йогурту)), і смачно і корисно. Готую тільки з магазинного молока, йогурти завжди виходять і не гірчать.
  • Tan4ik_tes Tan4ik_tes (2015-07-07 23:28:55) #
   Погоджуюсь повністю - і вигодніше, і швидше) Але іноді ж все-таки буває, що потрібно відігріти самому, то варіант з мультиваркою мене порадував.
   А як це з замороженого кефіру?
 • Marusha Marusha (2015-07-13 13:38:50) #
  Рецепт простіше простого. Півлітра покупного кефіру (1% або 2,5%) заморозити, потім дістаєте з морозильної камери і на дрібне сито. Коли кефір відтане, на ситі залишається сирок (грам 200-250), а вся зайва рідина йде. Такий сирок можна їсти дитині просто з цукром, можна додати банан або сезонні фрукти. Виходить смачно і корисно)).

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).