Лугано - місто сонця
Лугано - столиця щвейцарського кантону Тичино, що розташований на березі Луганського озера, є одним з найвродливіших міст, не тільки швейцарської конфедерації - confoederatio helvetica, а і Європи. Багато в чому архітектура цього міста нагадує Київ і Львів. Слова про тишу і благодать цілком відповідають характеристиці життя у цьому благодатному краї.
Словосполучення "місто сонця" вигадала не я, а відомий творець першої соціальної утопії "Місто сонця" італієць Томмазо Кампанелла, якій саме так уявляв собі місце, де будуть жити щасливі, вільні, рівні у своїй гідності люди. Він належить до кагорти утопістів тому, що вважав за неможливе створення справедливої держави природним шляхом, вважаючи, що таке місто можна створити лише штучно, мабуть, на якомусь острові.
Коли ми приїхали до Лугано, то воно справило на нас таке сильне враження, що здавалося, начебто, ми дійсно, з бурхливої кривавої реальності українського сьогодення, чудовим чином перенеслись у місто-сонце. До речі, прилеглий до Лугано населений пункт, до якого можна потрапити просто прогулюючись набережною вздовж озера, має назву Парадісо, тобто - Рай.
На думку самі по собі спадають сумні аналогії: чому в українському Луганську люди не можуть жити мирно і щасливо? Чому у Лугано не виникає ніяких проблем, на грунті розбіжностей нацонально-етнічного походження громадян? Чому луганці італійського походження добре володіють німецькою мовою, хоч відмнності між італійською і немецькою мовами в рази більше, аніж між українською і російською, а деякі українці російського походження роблять, навіть, з цього істерику і благають Путіна розчавити в Україні все українське?
Мабуть, це тому, що громадяни цього, як і усіх інших кантонів країни, бажають бути щасливими і жити не за рахунок когось, а працювати і одержувати справедливу платню, а не так, як було на Донбасі, в який йшли чимали бюджетні кошти, що справно осідали в кишенях власників фабрик, заводів, газет та шахт.
От такі вони, реалії ХХІ сторіччя: Лугано і Луганськ - як два антиподи щодо обрання духовних цінностей та спосібу життя.
Коментарі 8