Дитина і мислення. Розвиток інтелектуальних здібностей малюків
Інтелектуальні здібності дитини в майбутньому безпосередньо залежать від того, скільки часу і сил витратили батьки в перші три роки життя малюка. Чи приділяли достатньо уваги самій дитині і організації розвиваючого середовища. Необхідно, щоб у малюка було достатньо розвиваючих іграшок, причому не обов'язково, щоб це були іграшки іменитих брендів (Фішер Прайс або Мазекеа). Їх можна виготовити самостійно з підручних засобів. Різні пластикові баночки з кришками, текстурні тканини, флакончики і т.д. Бажано, звичайно, щоб вони були яскравими і привертали увагу малюка. Для розвитку мислення вам прийдуть на допомогу: кубики сортери; пірамідки; дерев'яні, пластикові, м'які кубики; досточки з вкладишами, перші пазли і т.д.
Ведучий вид діяльності даного вікового періоду - ігровий. Так користуйтеся цим! У вигляді гри можна навчити дитину всьому, що завгодно. Дитина, як губка, вбирає, як необхідно поводитися з предметами і для чого вони потрібні.
Спостерігаючи за своїм малюком, ще раз переконуюся, що малюки до трьох років розвиваються зі швидкістю світла. Він може проробляти вдома один і той же маршрут і виконувати ті самі дії хвилин двадцять, зате потім він повністю засвоює певний навик. Ось нещодавно показала йому, що під музику, яка запрограмована в піаніно, потрібно топати ніжками і махати ручкою, а під іншу мелодію - бігати навколо мами. Минуло вже півтора тижні і він пам'ятає те, що ми з ним освоїли. Чує мелодію і давай ганяти навколо мене ;-)
В цьому періоді активно розвивається наочно-образне мислення. Дитина починає досягати однієї і тієї ж мети різними способами. Наприклад, закотилася іграшка під ліжко, він починає діставати не тільки праворуч, як показав тато, але і зліва, та ще й різними предметами (грабельками, лопаткою, паличкою, рукою). Важливо вчасно допомогти дитині, підказати, якщо з чимось він не справляється. Інакше, ризикуєте отримати істерику :-)
Коментарі 83