Мій рецепт бефстроганова із свинини.
М'ясико, приготоване таким чином, було коронною і постійною стравою у моєї мами. Я ж готую #бефстроганов
набагато рідше, бо син не дуже любить їсти цільне #м
'ясо. І ніколи не заморочуюсь із ним так, як воно потрібно по класичним рецептам. Зазвичай бефстроганов я готую просто, ненапружно. ) Тобто, м'ясо не відбиваю, сметану або #смажене
борошно у підливу не додаю... Цього разу в маркеті дівчина відговорила мене брати звичне м'ясо - лопатку або окорок, бо воно, мабуть, було "другої свіжості". ) А ось вибір свинячої вирізки "благословила". Вона дійсно була нормальною - на вигляд, на дотик, на запах. Коли тикала в шматок пальцем - вм'ятина розсмоктувалась досить швидко. Але мене все одно "торкнуло", і я вирішила перед смаженням м'ясо трохи промаринувати у розведеному водою уксусі. На всяк випадок. )
Отож, півкіла м'ясa порізала на #шматки
завтовшки десь 1 см, потім ці шматки порізала довгастими "пальчиками". Розвела воду з уксусом, додала лаврушку, мелені душистий та гіркий перець, приправу "До шашлику" (без куркуми та каррі, які я категорично не люблю), сіль і трохи цукру. Закинула туди заготовку для бефстроганова. З кількістю маринаду переборщила - полестила кількості придбаного м'яса, мабуть! ) Але то не страшно. Поки м'ясо маринувалось, приготувала зажарку. Три великих цибулини почистила та глибоко вирізала корінчики (вони шкідливі, якщо хто не знає). Покришила соломкою та поклала в сковорідку з олією. Смажила до глибокого золотаво-коричньового кольору. Чому я так багато цибулі на півкіла м'яса беру? Бо, по перше, люблю багато підливки, і щоб не лише одна рідина була, а саме цибулька! По-друге, коли м'ясо з'їдаємо, я в щедрих залишках підливки варю пшеничну або рисову каші - мммм, смакота, і без зайвого клопоту! )))
Чому так засмажую? Бо тоді #цибуля
дає гарний #колір
підливці (й не треба додавати #борошно
), і сама не знебарвлюється під час тушіння. Готову зажарку відправила у кастрюльку для тушкування.
М'ясо вийняла із маринаду та виклала на сковорідку, де заздалегідь почала підтопляти свинячий #жир
. Підсолила, накрила кришкою та смажила, періодично перемішуючи шматочки. Насичене, але не #РівномірнеОбсмаження
всіх шматочків з усіх боків - то мій компроміс між всіма. Чоловік і я любим засмажене, а синові не дуже й корисно зараз таке їсти. Тож присмажила максимум з двох боків ті брусочки, а два боки залишились "вільними" від засмаги. ) Далі м'ясо переклала у кастрюльку із зажаркою, додала гарячої кип'яченої води, лаврушку та прийнянті для нас усіх спеції. Ще додала чайну ложку меду. Він надає гарний колір та цікавий смак м'ясу. Ну й тушкувала все те на маленькому вогні. Цілу годину. Бо люблю, аби м'ясо аж ниточками розпадалось у роті. )
Ну а далі - комусь бефстроганов і #КольоровіМакарони
, комусь гарнір у вигляді картопляного пюре. Шматочки помідорок, притрушені сіллю та перцем, хліб. Приємного апетиту нам! )
Коментарі 9